Autor Wątek: Chory Chrupek  (Przeczytany 27827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« dnia: Maj 30, 2007, 14:21:52 pm »
Witam!! Jestem tutaj dopiero pierwszy raz i mam chorego kroliczka. W moim miescie nie ma weterynarza ktory zajmuje sie malymi zwierzatkami. Wiec nie ma mu kto pomoc. Chrupek bo tak ma na imie jest bardzo chory. Pod broda zrobily mu sie dwie bulwy chyba ropnie i siersc cala jest pod brodka mokra i smierdzi chyba ta ropa mu z tego wyplywa. Ta mokra siersc zaczynamu wychodzic kłębami. Je normalnie ale spada mu waga. Nie wiem co mu sie dzieje. Moze on ma jakiegos tasiemnca w sobie bo lubi strasznie jesc slodkie. Moze mi ktos powiedziec jak mam go leczyc. Ja nie chce zeby on zdechl;( prosze o pomoc

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Chrupek
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2007, 14:45:40 pm »
Nie umiem Ci pomoc ale napewno ktos z dosw. sie odezwie.
Jestes pewna,ze nie ma u Ciebie weta??Sprawdzalas na kroliczych stronach??

Podajesz kroliczkowi slodycze?Absolutnie nie wolno podawac ucholom slodyczy.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2007, 14:56:08 pm »
Staram sie nie dawac mu slodyczy ale w karmie ma platki sniadaniowe o smaku miodowym i kolby mu kupuje tez miodowe i inne slodkie bo on tylko takie je. Ja mieszkam w ostrowcu i sa tu tylko weterynarze, ktorzy zajmuja sie psami i zwierzetami hodowlanymi. Moj weterynarz probuje go leczyc ale te tabletki nie pomagaja.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Chrupek
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2007, 20:23:56 pm »
Zle zywisz ucholka.Poczytaj o diecie.Leczenie ropni jest trudne i musi je prowadzic dosw. wet.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2007, 00:01:28 am »
Gonia!!!
Nie wierze zeby w Ostrowcu nie było zadnego przyzwoitego lekarza, mieszkam w Starachowicach, Ostrowiec jest niedaleko. Poszukaj dobrze królik musi miec oczyszczony ropien i podany antybiotyk bo sie wykonczy!
Poszukaj w ksiazce, w necie i dzwon po wetach
Ewentualnie zadzwon sama do najblizszych Tobie specjalistow od krolikow, czyli do Radomia:
Radom

Gabinet dla małych zwierząt
dr Tomasz Nadgrodkiewicz dr Bartłomiej Majcher
Radom, ul. Słowackiego 99
tel. 385-15-21
tel. 385-00-72
czynne: 9-20 sob. 9-15 nd. 10-13

Przychodnia weterynaryjna
dr Alicja Dębska
Radom, ul. Warzywna 23
tel. 340-23-24
czynne: poniedziałek - piątek: 8-19 sobota: 8-13 niedziela: 10-14

Polecam ALicje Dębską
BYć moze bedziesz musiala tam nawet pojechac na zabieg oczyszczenia ropnia, wiem, 69 km to bardzo duzo, ale moze jednak w Ostrowcu kogos znajdziesz?
W Starachowicach polecam doktora Augustyna Blicharza, jesli naprawde uwazasz ze u ciebie nie znajdziesz NIKOGO.

Ps dieta  ;(

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2007, 00:12:47 am »
Poczytaj sobi ekilka artykułów o ropniach, musisz teraz szczególnie dbać o higiene diete i samopoczucie Twojego ucholka. Jesli Twoj lekarz sie nie zna, to niech sie skontaktuje z kims kto sie zna. Zadzwon tez sama do jakiegos specj od króliczkow.

Oto kilka artykułów, jak je przyswoisz, to bedziesz duzo wiedziala, moze nawet sama cos zasugerujesz weterynarzowi:
http://www.uszata.com/eksplorer/zdrowie/ropnie.htm

http://www.pyza.kroliki.net/ropnie.htm

http://www.porady.kroliki.net/?p=ropnie

http://www.kazior5.com/choroby.htm

http://acn.waw.pl/kundelki/ziabak/zdrowie.htm

JAK JE PRZYSWOISZ TO JUŻ bedzie ok.
Moza akurat trafilas na rttakiego patałacha?? Bede Ci pomagac szukac, gdzie w naszym rejonie jest jakis dobry kroliczy wet

POWODZENIA

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2007, 00:33:29 am »
Znalazlam takich u ciebie:]
 
  Barański Andrzej, lek. wet. Gabinet
tel. 0 41 262 81 64
Ostrowiec Świętokrzyski, Trzeciaków 33  
 
  Powiatowy Inspektorat Weterynarii
tel. 0 41 247 51 57
Ostrowiec Świętokrzyski, Iłżecka 37  
 
  Puławski Janusz, dr nauk wet. Spec. chorób zakaźnych, rozrodu zwierząt, chorób pszczół
tel/fax. 0 41 262 05 20
Ostrowiec Świętokrzyski, al. Jana Pawła II 7f  
 
  Słowik Cezary. Gabinet weterynaryjny
tel. 0 41 247 86 80
Ostrowiec Świętokrzyski, Wieniawskiego 11  
 
  Zaręba Jerzy, lek. wet. Lecznica dla zwierząt
tel. 0 600 87 38 02
Ostrowiec Świętokrzyski, Niska 18a  
1
 Kontakt
Oszczędłowska Edyta Krzysztoń Przemysław S.C. Usługi Weterynaryjne
27-400 Ostrowiec Świętokrz., Kruczkowskiego 14 - woj. świętokrzyskie
tel. 0 691 374 501

Kontakt
Zalska Edyta Usługi Weterynaryjne
27-400 Ostrowiec Świętokrz., al. Jana Pawła II 61 d - woj. świętokrzyskie
tel. 041 263 05 49

skorpion81

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2007, 07:58:20 am »
Możesz też przyjechać do Kielc. Z tego co się orientuję to z Ostrowca do Kielc jest jakieś 40-50km (czyli tyle ile ja mam z pińczowa do CK). W Kielcach polecam dr Gralec, gdyż specjalizuje się ona w zwierzątkach futerkowych. Przyjmuje w lecznicy "4 łapy" na Os. Na Stoku. Tel do lecznicy 041-362-88-50. Lepiej się umówić z nią wcześniej telefonicznie, bo nie przyjmuje codziennie.

walcz o króliczka i zmień mu dietę. Ja wiem co to znaczy jechać do weta 50km w jedną stronę bo sama jestem w takiej sytuacji. Ale nie pozwolę, żeby "wiejski" wet od psów i krów zabił mi królika niewłaściwym leczeniem. Dlatego w razie problemów jeżdzę do Kielc do doktor Agnieszki. U niej można zrobić badanie moczu, krwi, RTG. Porozmawia z Tobą i doradzi. Nie patrz na kilometry i pieniądze i jedź do weta do Kielc.

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2007, 11:56:48 am »
Dziekuje Wam za pomoc. Lekarze ktorych mi wypisalas z ostrowca troche znam. Jeden jest uczulony na kroliki ten na Iłżeckiej, Baranski niestety juz nie pracuje bo wyladowal w psychiatryku. A do Doktor Oszczedlowska i Zalska to jest jedna osoba tylko ma dwa nazwiska jedno swoje a drugie po mezu i wlasnie do niej chodze. Bylam dzisiaj i zalecila mi zebym pojechala do kilec zrobic przeswietlenie bo u nas tego nie robia. A powiedzcie mi jaka mu zmienic diete. Co mam mu dawac jesc. Przestal jesc ostatnio siano i liscie salaty i kapusty, nie je tez marchewki tylko ja lize. Co mam mu dawac teraz jesc??

tepe

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2007, 12:28:09 pm »
Poczytaj o żywieniu króliczków na www.kroliki.net - tam znajdziesz dużo informacji
Chrupcia pewnie boli pysio i ząbki jeśli ma tam ropnia - musisz mu kroić jedzonko na mniejsze kawałki, namoczyć granulat - może wtedy będzie w stanie więcej zjeść

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2007, 15:34:39 pm »
Dziekuje za strone. Nie bola go zabki bo mial sparwdzane i jest z nimi wszytsko w pozadku. Zaczelo mu sie od oczka, ropialo mu. Ide zaraz do sklepu kupic ten granulat i odstawie powoli ta karme. :icon_biggrin

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Chrupek
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2007, 17:10:30 pm »
A jak mial sprawdzane zabki?Jest potrzebne RTG,mial wyk.?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2007, 17:42:38 pm »
RTG bedzie mial dopiero robione bo u mnie w ostrowcu nie ma takiej mozliwosci wiec musze jechac do kielc. Narazie dostal antybiotyk i taki zielony mietowy zel do smarowania skory tam gdzie wyszla mu juz siersc.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Chrupek
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2007, 18:05:56 pm »
Dlategto pytalam jak mial sprawdzane zabki bo po to wlasnie jest potrzebne zdjecie.
Czytalam ,ze dziewczyny znalazly Ci weta w Ostrowcu.Trzymam kciuki za ucholka.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2007, 18:09:25 pm »
No mam nadzieje ze wyzdrowieje. Ja juz do niej chodzialm ale dopiero teraz zaczela go pozadniej leczyc. Juz raz byl chory i wyszedl z tego wiec teraz tez sie napewno uda.

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2007, 19:16:16 pm »
skorpion81, dzieki za namiar do lekarki w Kielcach, bede miała jej numer w razie czego. Co prawda mam dobrego weta, ale gdyby trzeba było wykonać jakieś specjalistyczne badanie to będę wiedziała  :lol
Gonia informuj po RTG ja ucholek :icon_biggrin

skorpion81

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2007, 08:22:23 am »
Mandragora21 nie ma problemu  :P
Ta lekarka jest bardzo sympatyczna, jeździ na sympozja dotyczące leczenia furtekowych. Lecznica jest bardo dobrze wyposazona, więc mozna porobić badania: moczu, krwi, RTg itp. Poza tym dobrze się z nią współpracuje i słyszała o "naszym" forum :)

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2007, 15:54:13 pm »
Hejka wszystkim. Moj chrupeczek nie chce jesc tego granulatu. Dodalam mu troche tej wczesiejsze karmy i powoli sie przyzwyczaja. Mleczu tez nie chcial jesc. Kupilam mu dzisiaj sianko i troche sobie go podgryza. Jest strasznie chudy. W poniedzialek idziemy do weterynarza bo konczy sie antybiotyk i ma mi dac namiary gdzie mam jechac do kielc na to przeswietlenie.

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2007, 16:28:59 pm »
Gonia20,  postawowa zasada to zmiany wprowadza się powolutki, nie potrzeba Chrupkowi jeszcze dodatkowych rewolucji jelitowych :(
Mój Bobek za mleczem nie przepadał, ale się przekonał. Podstawa diety to SIANO - ma mieć do niego dostep całą dobe, trzeba tylko je wymieniać.
Spróbuj natek pietruszki, marchwi, liści malin, wierzby(Bobka ukochana), brokuł, cykorię, rzodkiewkę, brzozę, babke - sporo z tych rzeczy o tej porze roku jest za darmo do woli :lol
Jeśli jest chudy, to musi nabrać wagi a tym samym sił.
Trzymam kciuki !!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Chrupek
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2007, 21:25:17 pm »
Gonia ,a Lakcid podajesz?Jest on na wyrownanie flory bakteryjnej jelit wlasnie po lecz. antybiotykami.Ampulke Lakcidu rozpuszczasz w 2 ml wody(strzykawka 2 ml) i podajesz 1 ml,2 razy dziennie,najlepiej prosto do pyszczka,z boku,powoli.

Sprobuj moze trawke bedzie lubil,te zielonke zazwyczaj lubieja.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein