Autor Wątek: jaką wodę należy podawać królikowi do picia?  (Przeczytany 22781 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ewelimka

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« dnia: Maj 06, 2007, 20:11:23 pm »
jaka jest lepsza woda dal królika: z kranu, przegotowana czy mineralna? ja swojemu królikowi podaję wodę z kranu, czy może ona mu w jakiś sposób zaszkodzić?

Gina

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2007, 20:19:18 pm »
Podajesz przegotowaną wodę, prawda? (tak dla pewności :P )
Przegotowana woda z kranu nie zaszkodzi króliczkowi. Ja cały czas podaję taką wodę moim królikom. Oczywiście jeśli nie mam zimnej wody, a w poidle się skończy podaję też wodę mineralną. Niektórzy poją króliki tylko wodą mineralną niegazowaną. Jest to kwestia wyboru właściciela :D

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2007, 20:39:29 pm »
Ja też karmię królika wodą z kranu, ale nie przygotowuje jej.  :(
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Yumi

  • Gość
Re: jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2007, 15:43:05 pm »
Cytat: "ewelimka"
jaka jest lepsza woda dal królika: z kranu, przegotowana czy mineralna? ja swojemu królikowi podaję wodę z kranu, czy może ona mu w jakiś sposób zaszkodzić?


Jeśli masz malutkeigo króliczka musisz mu dawać przygotowaną chcociaż ja sowjemu daje teraz mineralną bo u nas jest woda brydna w całym miecie ale ty swojemu lepij podawaj prezygotowaną tak pisze w każdym poradniku

malolata

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2007, 16:17:52 pm »
a czy woda ze studni źródłowej musi byc tez przegotowana?

Gina

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2007, 17:00:31 pm »
:hmmm Wodę z kranu przegotowuje się ze względu na zawartość różnych drobnoustrojów oraz środków chemicznych obecnych w rurach kanalizacyjnych. Nie wiem jak to jest w przypadku studni o której piszesz. Czy to jest Wasza prywatna studnia? (ale piszesz, że mieszkasz w Wa-wie więc troszkę trudno mi w to uwierzyć :P ). I jak czerpiecie z niej wodę? Bo jeśli korzystacie z rur to ja bym dla pewności ją przegotowywała :>

malolata

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2007, 17:13:15 pm »
tam gdzie trzymam mojego krolika to jest za warszawą jakies 20 km ale ja tam jestem 80 % swojego czasu, czesto nocuje itp, i to jest studnia tego kolesia u ktorego mieszka i pracuje moj chlopak ale woda przechodzi przez rury.

niusia17

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2007, 19:58:14 pm »
Ja swojemu króliczkowi podaję wodę mineralną niegazowaną, czasem jak braknie mineralki to wodę przegotowaną i jest OK :DD

Kinnia

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2007, 20:28:43 pm »
ja też daje wode przegotowana i jest dobrze :)

gonia05

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2007, 16:46:09 pm »
ja ZAWSZE przegotowuję wodę. co to w ogóle pomysł, żeby nie przegotowywać? to na herbatę też nie robicie wody w czajniku, tylko zalewacie kubek gorącą wodą z kranu? gratuluję, ale później nie dziwcie się, że wam się to zwróci w niezbyt przyjemnej formie.

anka1388

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:28:05 pm »
Kiedyś jak byłam mniejsza i miałam królika to dawałam mu z mamą zwykła wodę i też bylo dobrze...
Ale teraz na wszelki wypadek podaje mojemu uszatkowi wodę przegotowaną i też jest dobrze ;)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:29:36 pm »
Skutki picia zlej jakosci wody widac nawet po kilku latach,m.in.kamica u krolika.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Rafał_0.o

  • Gość
jaką wodę należy podawać królikowi do picia?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:41:47 pm »
Ja na początku podawałem zwykłą kranówę mój króliś nie chciał jej pić  :oh:  poczytałem na forum i dałem mu mineralke duldał jak opętany  :jupi