Autor Wątek: 17 królików w bloku  (Przeczytany 61448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 26, 2007, 23:01:56 pm »
Koperek moze Ty pomożesz? Naprawdę strasznie gardłowa sprawa musimy jutro gdzieś ulokować te kroliczki :przytul
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Koperek_wawa

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 26, 2007, 23:06:22 pm »
kurde, szkoda, że nie mogę sam wziąć do siebie na przechowanie króliczka, ale Pusia jest niewysterylizowana i moja Mama się nie zgadza  :(  :buu postaram się przywieźć sianko i żwirek dla uszatych w jak najbliższym czasie.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 27, 2007, 02:43:47 am »
hej,

Jutro wychodza 2 kroliki ze szpitala, jeden juz ma zalatwiona przechowalnię, Agnieszka podjedzie po niego wieczorem do szpitala z dokumentami odbioru.

Szukamy miejsca dla drugiego ozdrowieńca.

Pozostale i tak sa chore,  to jeszcze troche tam posiedzą. (pozostanie ich 5).

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 27, 2007, 02:45:56 am »
Cytat: "gaber"
A co z tym biedakiem bez łapki?

Wet powiedział coś o wieku dorosłych króli?


na razie nie było czasu porozmawiac, co z tym krolikiem, za duzy galimatias, jutro bede miec wiecej czasu i ustalimy. Tak czy siak ten krolik jeszcze w szpitalu i tak bedzie siedzial, wiec jest w dobrych rekach.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 27, 2007, 02:47:42 am »
Weterynarz nie potrafila ustalic dokladnego wieku krolikow, chociaz sporo  z nich to podrostki ,a z tego co pamietam, wlascicielka krolikow, ktorej je odebralismy wspomniala, ze pierwszy krolik pojawil sie u niej 3 lata temu (jesli jej wierzyc).

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 27, 2007, 02:53:43 am »
Cytat: "Koperek_wawa"
Ais powiedz mi czy w jaki sposób można dostarczyć sianko i granulat dla odebranych uszatków??? tzn. miałbym je dostarczyć osobiście do Twojego mieszkania?? Czy do Lecznicy Oazy na Potocką??? I jakie jeszcze produkty żywnościowe są Wam potrzebne?? Z jeśli chodzi o rodzaj żwirka to czy koniecznie musi być Cat`s Dream czy też może być jakiś inny?? I tak samo z siankiem: czy musi być sianko z Zuzali czy może być inne?? Z góry dzięki za odp  :bukiet


hej, siano i granulat ( vitapol albo duo cuni)  dostarcz prosze na ulice Potocką 4 do szpitala, siano jakie chcesz, moze byc siano marki "sianko" ( jest takie).

Sprawe adresu, na jaki pojedzie zwirek ustalimy na gg ( masz moj numer), bo jeszcze nie wiem.
Zwirek moze byc Cats Best albo Cats Dream, jakikolwiek, byleby drewniany ( i nie zadne wiorki). Nie wybieraj najdrozszych, sprawdz cenniki na www.animalia.pl

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 27, 2007, 02:58:07 am »
Cytat: "Gunia"
Nie czytałam całości tego tematu, ale służę klatką 70, kuwetą i jakieś poidełka i miski znajdę jak są potrzebne a no i jedzenie i sianko też mogę dostarczyć tylko gdzie?


Gunia, klatke na razie trzymaj w pogotowiu, bo najpierw musimy ustalic miejsce przechowalni     dla kazdego krolika, ktory wyjdzie z Oazy, jedzenie tez w razie czego jeszcze trzymaj - przewiezie sie je do przechowalni.
Chyba, ze Ty mozesz przechowac 1 krolika? albo 2 :)


Wlasnie - bo fajnie by bylo gdyby ktos wzial na przechowanie te kroliki, ktore tworza stadka, czyli np 3 krolice razem, albo 2 krolice razem (bardzo sie kochaja i przytulają, moga siedzic w 1 klatce, a mamy zgloszona mozliwosc wypozyczenia klatki 120 cm).
Jedzenie taka osoba wtedy dostalaby ze zbiorki od innych osob.

Czy ktos ma taka mozliwosc?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 27, 2007, 03:08:52 am »
8 krolic z tej interwencji mozecie ogladac w sklepie zoologicznym MDM Zoo na ulicy Skwer Wyszyńskiego 1.

Włascicielką sklepu jest członkini Stowarzyszenia - Marta Filipowicz.

Cudem uszczesliwilismy Marte we czwartek w nocy i w sobote o 12 w nocy w sumie 8 krolicami (a w jej przechowalni sklepowej sa jeszcze 2 inne kroliki adopcyjne - brazowy baranek i biala angorka z niebieskimi oczami i czarnym pyszczkiem).

Musimy pomoc Marcie, bo mimo, ze dostala od nas pieniadze na zakup karmy z hurtowni ( jako wlasciciel sklepu ma mozliwosc tanszego kupowania), to dziewczyna sie zameczy z obsluga 10ciu krolikow, wiec jest to nadzwyczajna sytuacja.

Chcemy sukcesywnie od niej czesc krolikow zabrac ( bo zwykle przechowuje u siebie  maksymalnie 2-3 kroliki).

Z jednej strony maja dobrze, bo sa na samym koncu duzego i niespecjalnie tłocznego sklepu, w duzych klatkach i wieczorem biegaja po calym sklepie, ale z drugiej strony sa tam tez ptaki, szynszyle, a pare metrow dalej adopcyjny wąż ( ktory tez czeka na swoj szczesliwy los), tak wiec sklep Marty to zwykle nasze awaryjne wyjscie.

W tym sklepie w ogole nie ma zadnych krolikow do sprzedazy, pojawiaja sie za to rozne zwierzeta adopcyjne. w zasadzie  nie jestem pewna czy w ogole jakiekolwiek ze zwierzat, ktore tam widzialam sa sprzedawane.


Moze ktos z was chcialby adoptowac kroliki z tego sklepu - prosimy wtedy o zajrzenie  na www.adopcje.kroliki.net , przeczytanie regulaminu adopcji i wyslanie odpowiednich dokumentow na swoj temat do mnie, Marty Filipowicz i Moniki Adaszewskiej naraz oraz o ogloszenie tego faktu tutaj na forum.

Tam jest wspaniale stado 4 królic widoczne na zdjeciu na glownej stronie - moze zdarzy sie jakis cud i wielki milosnik kroliczego stada adoptuje wszystkie naraz?
Jest tam tez stado 3 krolic ( 2 sa w 1 klatce, a trzecia w klatce obok ( sa to biala Misia,    ciemnoszara krolica wygladajaca jak Rumcajs oraz ruda krolica angorka - tez sa na glownej stronie).

To wielka sztuka  samemu zaprzyjaznic tyle krolikow, a one juz sie lubia, wiecie jaka to przyjemnosc obserwowac stado?
Sama mam stado 3 krolikow i moge ich zabawy obserwowac godzinami :)

Olcia

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 27, 2007, 11:38:12 am »
Jak by się znalazła jakaś osoba z lubuskiego co chce zadoptować króliczki to ja służe przecowalnią !! !! !! !!

Renata

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 27, 2007, 16:06:13 pm »
Możecie podać pełne dane do przelewu,
czyli nazwa (osoby lub instytucji)
adres pocztowy
i ewentualnie można jeszcze raz powtórzyć numer konta.

Chciałam przesłać jakąś kwotę ale bez tych danych cofnie mi przelew.

kicius19

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 27, 2007, 18:06:32 pm »
Jedna moja koleżanka może wziac na przechowanie 2 krolisie od Marty ze sklepu tylko bym prosila kogos z grupy adopcyjnej zeby mi przeslal dokument o oddaniu na przechowanie kroliczka bo nie mam pojecia gdzie to znalezc :oh:  prosze o formularz na maila.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
17 królików w bloku
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 27, 2007, 19:57:46 pm »
Ais, a planujecie wysyłać króle z interwencji do przechowalni w innych miastach w związku z "małym tłokiem" u Was?
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 27, 2007, 22:19:41 pm »
Królik nr 7 trafił już do mnie ;) Biało szara samica. Od razu rzuciła się do miski z jedzeniem, ale chyba nie wie co to kuweta ;)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 27, 2007, 23:01:34 pm »
Gunia, o ktorej odebralas krolika? w jakims rekordowym tempie to chyba bylo, bo jak dzwonilam do Szpitala o 21, to jeszcze siedzial :P

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 27, 2007, 23:03:15 pm »
Cytat: "Olcia"
Jak by się znalazła jakaś osoba z lubuskiego co chce zadoptować króliczki to ja służe przecowalnią !! !! !! !!


Olcia skontaktuj sie z Michałem Kucharskim z SPK, on jest z Kostrzyna i pomoz mu w przechowywaniu krolikow  ( czasem sie trafiaja). Jego dane masz na www.ludzie.kroliki.net

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2007, 23:26:58 pm »
no jak przyszłam to rozmawiał akurat z Tobą chyba ;) Za nic nie mogłam tam trafić...

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2007, 23:59:53 pm »
Cytat: "Renata"
Możecie podać pełne dane do przelewu,
czyli nazwa (osoby lub instytucji)
adres pocztowy
i ewentualnie można jeszcze raz powtórzyć numer konta.

Chciałam przesłać jakąś kwotę ale bez tych danych cofnie mi przelew.


podaję dane do przelewu:

PKO BP Oddział 1 w Warszawie
83 1020 1013 0000 0102 0133 0554

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul.Okopowa 43 m.51
01-059 Warszawa

(pamietajcie, ze ten adres to siedziba, nie ma tam biura zadnego, do ktorego mozna przyjsc)

a jesli ktos chce wplacic 1 procent podatku, to informacje sa tu: ( na gorze forum jest tez banner 1 %)

http://kroliki.net/?i=166

1% wplacane jest nie na konto Stowarzyszenia, ale na konto fundacji Viva ( wszystko jest w powyzszym linku).

Natomiast zwykle wplaty prosze  kierowac po prostu na konto stowarzyszenia.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 28, 2007, 00:20:27 am »
Cytat: "Gunia"
no jak przyszłam to rozmawiał akurat z Tobą chyba ;) Za nic nie mogłam tam trafić...



aaaa, no to teraz rozumiem :)

Gunia, moj nr gg to 599069, w razie czego  sie odzywaj, trzeba  bedzie zalatwic karme dla tego krolika u Ciebie.

Ide  prawdopodobnie we czwartek do dystrybutora karmy Rabbit Excel ( ma dla mnie juz 6 kilo granulatu na poczatek, z terminem przydatnosci do polowy kwietnia 2007), bedziemy podpisywac umowe o wspolpracy - reklama jego firmy w zamian za darmowy granulat lub po znizkowej cenie ( u dr Mileny Wojtys w lecznicy paczka tego granulatu 2kg kosztuje 15 zl).

Niestety wracajac do rozmowy z lekarzem wet., ktora slyszalas, pewnie juz wiesz ( inni nie wiedza ale wlasnie teraz sie dowiedza), ze krolica w ciazy zeszlej nocy urodzila male i je zjadla :( Caly czas przebywala pod opieka w Szpitalu, jednak mimo to nie zdazylo sie ich uratowac ( w nocy tam nikt nie pracuje).
Wet powiedzial, ze to wynik niedozywienia i stresu ( takze stresu przez podroz tej krolicy), jednak nie bylo wyboru, bo znaleziona zostala doslownie w zawilgoconych ciemnych lochach.

Jeden mały zyje, ale krolica nie chce go karmic , wiec w Oazie trwa eksperyment karmienia go psim mlekiem. Sam wet uzyl slowa, ze z nim eksperymentują. Wczesniej karmili nam juz maluchy tym mlekiem -( mielismy rok temu kilka kroliczkow, ktorych matka zostala zagryziona przez psa gdzies na Mazurach w stodole, a kroliki zostaly znalezione i przywiezione prze zkobiete, ktora teraz jest w Hong Kongu)-   ma najlepszy dla krolika sklad i kupuje sie je w aptece, jednak nie mieli jeszcze do czynienia z 1 dniowym noworodkiem. Wiec czarno to widze, ale powiedzialam, zeby robili co w ich mocy, a o koszty sie nie martwili (a dodam , ze psie mleko tanie nie jest).

W szpitalu nadal siedzi kroliczek bez nogi ( wet powiedzial, ze jest z nim juz duzo lepiej ,ale musi jeszcze zostac) oraz 3   8tygodniowe maluchy, jednak o ich stan juz nie zdazylam zapytac.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 28, 2007, 00:26:54 am »
Cytat: "kicius19"
Jedna moja koleżanka może wziac na przechowanie 2 krolisie od Marty ze sklepu tylko bym prosila kogos z grupy adopcyjnej zeby mi przeslal dokument o oddaniu na przechowanie kroliczka bo nie mam pojecia gdzie to znalezc :oh:  prosze o formularz na maila.


Kicius19, a czy Ty to Dominika? bo z Dominika ustalalam, ze jej kolezanka wezmie 2 kroliki od Marty :) i musze dopasowac ksywke do imienia.

Podaj maila.

2 kroliki od Marty bierze Primaverka, juz ustalilysmy, ktore. Bedzie to krolica z biala obroza na szyi i druga ciemniejsza z bandyckim czarnym pyszczkiem.
Sa to 2 krolice z tych czterech :

http://kroliki.net/spk-files/2007-03/4%20krolice.jpg

w takim razie pozostaja  2 inne krolice z tej czworki, czyli srebrzysto biala i druga blizniaczka bandytka.

Jest tam tez stado 3 krolic ( biala, czarna brodata i ruda wiewiorka).
dobrze by bylo, gdyby ktos wzial 3 razem, bo szkoda rozdzielac, skoro juz sa zaprzyjaznione.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 28, 2007, 00:30:21 am »
Cytat: "gaber"
Ais, a planujecie wysyłać króle z interwencji do przechowalni w innych miastach w związku z "małym tłokiem" u Was?


hej, nie wiem, na razie chyba uda naam sie rozmiescic te kroliki po przechowalniach w Wawie.

Generalnie teraz w Wawie jest 25 krolikow bezdomnych w naszych rekach:

5 w szpitalu
10 w sklepie Marty z SPK( jutro  2 zostana zabrane do Primaverki ,a potem 2 kolejne do kolezanki Dominiki czy Kiciusia - nie wiem ,czy to ta sama osoba :P
5 siedzi u mnie - tez troche duzo, zwazywszy, ze mam poza tym 3 swoje wlasne kroliki
2 siedza u MArtyny (Magdi) z SPK
1 siedzi u Natalii z SPK
1 siedzi u Guni
1 u Agi

docelowo trzeba rozlokowac kroliki ze szpitala i sklepu oraz zabrac ze 3 ode mnie.