Autor Wątek: 17 królików w bloku  (Przeczytany 60993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2007, 13:13:53 pm »
Czy ten numer konta jest nadal aktualny? Czy potrzeba jakiś dopisek odnośnie wpłat na leczenie uratowanych kroliczków?
PKO BP Oddział 1 w Warszawie
83 1020 1013 0000 0102 0133 0554
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Julka

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2007, 16:21:27 pm »
dolaczam sie do pytania Maro bo tez chcialabym pomoc.

kicius19

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2007, 20:37:56 pm »
Skandal!! Jak wogole mozna tak traktowac zwierzeta!!! :bejzbol  :bejzbol  takich ludzi to bym do kicia wsadzala za znecanie sie nad biedakami!!!!!!!!!!!!! Juz napisalam do Ais ze moge wesprzec narazie tylko klatka ale postaram sie tez finansowo jakos pomoc. az mnie serducho boli jak takie straszne rzeczy czytam albo widze!!! ;(  ;(  ;(

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
17 królików w bloku
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2007, 11:41:09 am »
jestem w szoku :bejzbol
mam nadzieje, że uda się odebrać króliki temu czemuś....
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

Primaverka

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2007, 14:44:29 pm »
Wiadomo już czy udało się uratować wczoraj pozostałe królisie? Czekam na relacje, mam nadzieje że przeczytam dobre wieści.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2007, 20:16:17 pm »
No właśnie dajcie znać, wszyscy czekamy, a w poniedziałek do banku wesprzeć akcję!
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2007, 22:05:57 pm »
hej hej

juz zaraz opisuję, jestem zmeczona i teraz napisze krociutko, a jak sie obudze za pare godzin, to wrzuce zdjecia na serwer.

Uwolnilismy z 2 inspektorami TOZu, inspektorem Stowarzyszenia Empatia i 2 straznikami miejskimi Ekopatrolu kolejnych 11 krolikow.

Okazalo sie, ze owszem 4 samce, o ktorych pisalam, siedza w skrzynkach w pokoju ( nawet mialy swiezo posprzatane), ale dodatkowo 7 innych krolikow siedzi w szafie na ubrania, na balkonie i w ciemnej piwnicy.

O tym balkonie mielismy cynk od jakiegos sasiada ( anonim),   ale w szafie kroliki zostaly znalezione zupelnie przypadkiem,  siedzialy w skrzynkach na owoce w calkowitej ciemnosci ( potem okazalo sie, ze konkubent nawet nie mial pojecia, ze ona trzyma kroliki  w szafie), potem mielismy juz paranoje i do szuflad nawet zagladalismy. Na koncu  okazalo sie, ze kroliki sa tez w piwnicy - takich ciemnych zawilgoconych lochach ( bo to stare budownictwo) - i tak znalezlismy 2  kroliki - jednego z urwaną prawie całą tylnią nogą ( bedzie  operowany na Potockiej i niezle za to zaplacimy pewnie) oraz samicę w zaawansowanej ciazy, niedozywioną ( wazy 1,60 kg, a powinna minimum 2 kg).

Napisze wiecej pozniej, w kazdym razie kroliki na razie maja miejsca, ale jak wyjdą te, ktore teraz siedza w szpitalu ( w sumie 7) to zacznie sie problem - jednak nastapi to za tydzien, wiec mamy czas na myslenie.

Dziekuje osobom, ktore zglosily mi sie smsem na komorkę oferujac klatki - wszystkim Wam odpiszę  co i jak, ale na razie chce isc sie wyspac :)

Przyda sie tez kazda wplata - teraz mamy niecale tysiac zl na koncie, na leczenie napewno bedzie potrzebnych kilkaset zl (  sam przeglad 17stu krolikow - jeszcze niewyceniony, drobne zabiegi na tych, ktore nie byly zatrzymane w szpitalu, np kroplowka  - bo sporo krolikow bylo odwodnionych, no i koszt pobytu oraz zabiegow w stosunku do tych 7miu, ktore tam przebywaja, zwlaszcza operacji krolika   bez nogi, opieki i pozniejszego dogladania ciezarnej krolicy po porodzie, badania  krwi innego krolika, ktory ma powiekszona watrobe - zapraszam na Potocką 4 w Warszawie - mozecie zobaczyc na wlasne oczy te biedactwa).
Jesli ktos chce spytac sie weterynarzy o stan tych krolikow, podaję telefon do szpitala:
022 406 68 12 lub ich tel komorkowy 515 272 800. Proście panią doktor Annę Jałonicką - ona diagnozowała stan zdrowia wszystkich królików we czwartek i w sobotę.  http://www.lecznica-oaza.prv.pl
 


Mam wszystkie kroliki na zdjeciach i postaram sie je szybko wrzucic na strone.

W dodatku u Martyny Sucheckiej przebywa inny krolik adopcyjny, u ktorego dr Kryspin wyczula w te sobote (  w dniu naszej drugiej interwencji) parucentymetrowego guza w brzuchu ( a jest to samiec), wg lekarki nie jest to tluszczak, wiec bedzie musial isc na RTG, a to tez kosztuje.

Slowem, potrzebujemy duzego sponsora.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2007, 23:42:43 pm »
:oh:  :oh:  :oh:
Życie jest piękne... pomimo wszystko

slodkie_uszy

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 26, 2007, 00:45:05 am »
myslalam, ze juz po tych wszystkich filmach, po tym co sie przezylo to nic nie jest w stanie mnie zdziwic ani wywolac u mnie szoku ale ludzie to jednak najgorsze zwierzeta chodzace po ziemi  . oczywiscie mowie o nielicznych przedstawicielach,ale jednak istniejacych   :bejzbol
wielkie brawa za akcje!! ais, wielki szacunek-ja to pewnie po prostu siadlabym gdzies w kacie i ryczala nad losem tych  kroliczkow  :(  dobrze, ze one juz maja opieke i sa w dobrych rekach.

Olcia

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2007, 09:05:29 am »
Czemu ja nie mieszkam w Warszawie tak mogła bbym pomóc tym króliczką a kasy nie mam.  :buu

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 26, 2007, 13:17:13 pm »
z tymi krolikami jedna rzecz jest dobra - wszystkie co do jednego sa bardzo lagodne, nieagresywne.

Jakby nie patrzec - babka po swojemu je kochala, chociaz trzymala je w malych klateczkach, to kazdy byl przytulany i calowany, taka zbyt wielka milosc, ktora potrafi zabic.

Warunki mialy skandaliczne, ale sa przyzwyczajone do czestego kontaktu z czlowiekiem.


Wazne jest, zebysmy szybko znalezli dla nich nowe domy, aby nie zdziczaly.

Dobrze by bylo, gdyby adoptowane zostaly pary tych krolikow - tam jest po kilka krolikow, ktore sa ze soba bardzo zzyte.

Mamy stadko po 4 krolice i po 3 krolice. Samce byly osobno, razem sa tez 3 maluchy.

Gina

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2007, 13:33:42 pm »
Króliki w szafie :oh:  :oh:  :oh:  Jak można wogóle wpaść na taki pomysł? Cieszę się, że akcja się powiodła :jupi Trzymam kciuki by króliczki szybko znalazły nowe domki

skorpion81

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 26, 2007, 15:23:43 pm »
W ten piatek bedzie wypłacana u nas pensja wiec postaram sie jakis przelew dla tych biednych kroliczkow zrobic. Ziarnko do ziarnka....
Jak rozumiem numer konta podany na stronie SPK jest aktualny??

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 26, 2007, 17:17:43 pm »
83 1020 1013 0000 0102 0133 0554
PKO BP Oddział 1 w Warszawie to jest konto które podała Azi, jest ok.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
17 królików w bloku
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 26, 2007, 18:11:29 pm »
A co z tym biedakiem bez łapki?

Wet powiedział coś o wieku dorosłych króli?
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
17 królików w bloku
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 26, 2007, 18:55:45 pm »
Podziwiam, ze tak wspaniale działacie!
Ja podobnie jak slodkie_uszy chyba bym sie popłakała w kącie...
Postaram sie przekazac jakies pieniazki.



Koperek_wawa

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 26, 2007, 21:06:49 pm »
Ais powiedz mi czy w jaki sposób można dostarczyć sianko i granulat dla odebranych uszatków??? tzn. miałbym je dostarczyć osobiście do Twojego mieszkania?? Czy do Lecznicy Oazy na Potocką??? I jakie jeszcze produkty żywnościowe są Wam potrzebne?? Z jeśli chodzi o rodzaj żwirka to czy koniecznie musi być Cat`s Dream czy też może być jakiś inny?? I tak samo z siankiem: czy musi być sianko z Zuzali czy może być inne?? Z góry dzięki za odp  :bukiet

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2007, 21:56:17 pm »
Ja wspomogę Was kaską taniej wyniesie niż słanie granulatu.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2007, 22:00:40 pm »
Nie czytałam całości tego tematu, ale służę klatką 70, kuwetą i jakieś poidełka i miski znajdę jak są potrzebne a no i jedzenie i sianko też mogę dostarczyć tylko gdzie?

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2007, 22:46:51 pm »
Ludzie z Warszawy bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Pilnie potrzebujemy przechowalni na jutro dla dwóch króliczków, które opuszczają lecznicę. bardzo Was prosze o pomoc w imieniu Ais, jeżeli ktoś z Was sie ulituje dzwońcie do Iwony na numer
609 174 962. Ja sama bym któregoś wzięła na przechowanie i jka będę mila transport do wawy to wezmę któregos kolejnego. wszystkie osoby, które deklarowały klatki pomyślcie moze pomoglibyście przechowalibyście uszate serduszka.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni