Autor Wątek: 17 królików w bloku  (Przeczytany 61520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« dnia: Marzec 21, 2007, 15:59:32 pm »
http://kroliki.net/?i=179

Prawdopodobnie jutro czeka nas wielka akcja uwolnienia 17stu królików z nielegalnej hodowli w jednym z warszawskich bloków.

Jak doniesiono nam - w mieszkaniu przebywa niezamężna kobieta, nielegalnie hodująca króliki na sprzedaż, a jej agresywny konkubent ostatnio zagroził, że króliki mają "zniknąć", po czym na jej oczach zabił dwa z nich rzucając nimi o ścianę.
Podobno powiadomiła ona policję i była podjęta interwencja.

Jednakże rozmawialiśmy wczoraj i dzisiaj z dzielnicowym komendy rejonowej, nawiasem mówiąc okazało się, że właścicielka królików policji jest "dobrze znana" i poinformował nas, że na jego komendzie nie słyszano o tym incydencie, mimo, że jakoby miał miejsce 2 tygodnie temu.
Nie mogli też znaleźć akt sprawy, tak więc jutro wybieramy sie wspólnie na miejsce domniemanej kaźni królików w asyście dzielnicowego oraz warszawskiej inspektorki TOZu i ustalimy, w jakich warunkach przebywają króliki.

Być może skończy się to ich odebraniem.

Balb

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2007, 16:25:18 pm »
Uff Mocnych nerwów wam życzę  :(

Gina

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2007, 16:27:50 pm »
Jak czytam coś takiego to mam ochotę takich ludzi :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol Mam nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem i zlikwidujecie tą hodowlę. Będę trzymać kciuki :bukiet

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2007, 20:00:14 pm »
Ais tzrymam kciuki za udaną akcję.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Koperek_wawa

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2007, 21:34:37 pm »
ach i znowu ta cała Warszawa. Boże, ja mieszkam w mieście, całkowicie nieprzyjaznym króliczkom. ais trzymam żeby wszystko dobrze się udało  :bukiet

Olcia

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2007, 12:50:55 pm »
Boże i co to za i...... trzymas tyle królików w mieszkaniu i prowadzi ich nie legalną hodowle nawet nie wie jak im szkodzi ciekawe co z nimi robili? Sprzedawali na mięso albo coś jak i..... to i.......

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2007, 02:37:22 am »
Niedawno wróciłam po całodziennej akcji do domu.

Sprawa okazała się jeszcze ciekawsza niż nam doniesiono.

Otóż w mieszkaniu pierwotnie znajdowały się 22 króliki, na powierzchni 16 metrów kwadratowych.
A zabite  zostały nie dwa, lecz trzy.

Gdy dziś tam przyszliśmy na kontrolę, okazalo sie, ze jest teraz juz "tylko" 10 królików. Pozostale kroliki zostaly czesciowo oddane, a czesciowo sprzedane, trzy zabite.

Na podstawie zastanej sytuacji inspektorka TOZu podjela decyzje o natychmiastowym odebraniu 6 krolikow.

Obecnie na 6 odebranych krolikow: 3 chore maluchy sa poddawane kuracji w szpitalu OAZA na ul. Potockiej, a 2 dorosle samice i 1 nastolatka sa juz w jednej z naszych przechowalni.

W mieszkaniu pozostaly 4 dorosle samce, bedziemy dalej negocjowac w ich sprawie, byc moze w ten weekend.

Kroliki nie mialy zadnych porzadnych klatek, niektore siedzialy w plastikowych skrzynkach na warzywa, inne w klatkach mniejszych niz 50cm na 50.

6 krolikow (samice i mlode) biegaly luzem po mieszkaniu, a panowal tam niewyobrazalny balagan.

W lecznicy okazalo sie, ze male kroliki sa odwodnione.

Policjant dzielnie nam towarzyszyl i naleza mu sie podziekowania za punktualnosc i poswiecenie ponad godziny poza czasem swojej sluzbowej pracy w terenie. Jednakze wlasciciele krolikow nie chcieli go wpuscic do mieszkania, a wpuscili tylko mnie i inspektorke TOZu Dianę Malinowską.

Szczegołów naszych rozmow i trudnych relacji panujacych w tej rodzinie nie bede publicznie opisywac.

Dziekuje tez Jackowi (Truchcikowi), ktory poswiecil prawie caly dzien wozac nas samochodem do lecznicy, potem znow na miejsce interwencji, potem do mnie do domu po klatki, potem z powrotem do lecznicy, a potem do przechowalni.

Czekajcie na dalsze relacje.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
17 królików w bloku
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2007, 11:43:04 am »
Ludzie, Ais czy zostana im postawione jakieś zarzuty? Trzyymam kciuki za Was.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Renata

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2007, 12:06:57 pm »
Ale numer :wow  16 metrów to jak jeden niezbyt duży pokój.
A jak my mieszkaliśmy na 40 m2 to Marek twierdził że mamy za mało miejsca na chomika  :bejzbol  A tu dało się zmieścić 22 króliki  :zdenerwowany

A tak serio:
Olcia ja przypuszczam że raczej nie na mięso tylko małe króliczki sprzedawała.

Domyślam się Ais że przyjemnie to tam nie było?
Nerwy  to musiało Ci nadszarpnąć solidnie.
Ale wykonałaś kawał dobrej roboty. :bukiet

Ci ludzie muszą mieć problemy psychiczne. O czym świadczy już sam fakt że jedno gromadzi takie ilości zwierząt w małym mieszkanku a drugie dopuszcza się bestialskiego mordu na nich. Ta sprawa jeszcze się chyba przeciągnie :(

Balb

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2007, 12:55:30 pm »
No i teraz chyba wszystkim uszatkom trzeba będzie znaleźć domki....

Balb

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2007, 12:56:47 pm »
No i mam pierwszy pomysł z tym związany. Może w szukanie domków zaangażować jakieś media? Choćby Gazetę Stołeczną?

Gina

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2007, 13:10:16 pm »
Że też tacy ludzie wogóle istnieją :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol
Ais mam nadzieję, że uda Wam się zrobić coś w sprawie tych samców. Będę trzymać kciuki :bukiet Mam też nadzieję, że szybko uda się znaleźć dobre domki dla tych biednych króliczków i że szybko wrócą do zdrowia

Olcia

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2007, 15:11:55 pm »
ja tam niem wiem czy na mięso czy na coś innego w każdym razie jest to straszne
 ais jeszcze takie pytanie jak można znajdować takich ludzi bo maja miejscowość nie jest za duża , i wiem że to może głupie :oh: ale jako zapisana do grupy adopcyjnej(gaber mnie jeszcze nie zamieściła) nie mam co robić wiem rze to dorze ale chciała bym  wam pomóc

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
17 królików w bloku
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2007, 18:09:12 pm »
Mój pokój ma dokładnie 16 m2 i kiedyś na takiej powierzchni mieszkały 2 króliki (w osobnych klatkach), świnka morska i 2 chomiki. Przy tak małej powierzchni i o tyle mniejszej ilości zwierząt miałam spory problem, żeby zgrać wypuszczanie ich i opiekę by każde było zadowolone. A co dopiero 22 króliki... Przecież nawet kilka na takiej powierzchni to nie biega tylko się roi pod nogami...  

Tragedia...
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Robalek

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2007, 23:33:51 pm »
za tydzień dostaję wypłatę, jak tylko ja dostanę, robię przelew.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2007, 03:42:02 am »
Cytat: "maro"
Ludzie, Ais czy zostana im postawione jakieś zarzuty? Trzyymam kciuki za Was.


Na razie jeszcze niewiadomo, grunt, zeby odebrac kroliki, potem pomyslimy.
Wytaczajac sprawe, zawsze trzeba myslec o dowodach, a tu poza slowami samego sprawcy i jego konkubiny ( ktorzy mogą to w kazdej chwili odwolac, to ot tak sobie powiedzieli) nie ma zadnych innych wskazowek, ze kroliki zostaly zabite.
Sprawa moglaby byc ewentualnie o zaniedbanie zwierzat ,a tutaj sąd by wymierzyl znikoma kare, jesli w ogole by sprawa nie zostala umorzona z powodu znikomej szkodliwosci spolecznej.
Wiec na razie nie zawracamy sobie tym glowy, tylko ratujemy kroliki i szukamy im potem miejsca na przechowanie.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2007, 03:49:23 am »
Cytat: "Renata"
Ale numer :wow  16 metrów to jak jeden niezbyt duży pokój.

Domyślam się Ais że przyjemnie to tam nie było?
Nerwy  to musiało Ci nadszarpnąć solidnie.
Ale wykonałaś kawał dobrej roboty. :bukiet

Ci ludzie muszą mieć problemy psychiczne. O czym świadczy już sam fakt że jedno gromadzi takie ilości zwierząt w małym mieszkanku a drugie dopuszcza się bestialskiego mordu na nich. Ta sprawa jeszcze się chyba przeciągnie :(


Tak, tam jest tylko 1 nieduzy pokoj plus malenki przedpokoj, w ktorym jest kuchnia. Lazienke chyba maja na wspolnym korytarzu z innymi lokatorami, nie rozgladalam sie az tak.
Wszystko nieludzko zagracone, a juz myslalam ,ze u mnie jest  wielki balagan :)

Oni remontuja sobie ten przedpokoj, tak twierdzą.

Nerwow w sumie mi to nie nadszarpnelo, bo wszystko przebiegalo w miare dyplomatycznie ,bez scen zadnych, kulturalna rozmowa w sumie, bo pamietajcie, ze kroliki wzielismy  na kontrole do lecznicy i dopiero tam je TOZ odebral, a babka pojechala z nami i nie protestowala jakos dramatycznie, byla raczej zawiedziona ,ze jej za nie nie zaplacilismy i ze kroliki mialy jechac tylko na leczenie, a potem do niej wrocic..
Jednak, gdy zaczelismy jej proponowac zakup pozostalych samcow, juz zniknelo jej zainteresowanie pieniedzmi i miala dosyc.


Za to w sobote czeka nas horror, bo tym razem nie pojdzie tak latwo.

Primaverka

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2007, 10:12:35 am »
Mam do dyspozycji klatkę po króliczku, służę pomocą. GG: 1117779.

Primaverka

  • Gość
17 królików w bloku
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2007, 10:28:33 am »
W ogóle chętnie włączę się do akcji, mogę przynieśc trochę sianka i no i tą klatkę wypożyczyć. Bardzo, bardzo chcę wam pomóc i tym nieszczęsnym maleństwom. Powiedzcie tylko gdzie i jak. Pozdrawiam.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
17 królików w bloku
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2007, 12:36:39 pm »
w razie czego podaje swoja komorke: 609 174 962, na necie bede dopiero wieczorem, ale akcja odbijania kroloikow jest dzis, wiec jesli ktos ma klatke, jedzenie itd, to prosze wysylac smsy.