Autor Wątek: przygarnę  (Przeczytany 14010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
przygarnę
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2007, 18:58:33 pm »
Niestey Kubusia dalej szuka domku :( Jest mi przykro, ze Kubcia nie ma jeszcze domku :(
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
przygarnę
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 17, 2007, 18:58:46 pm »
Niestey Kubusia dalej szuka domku :( Jest mi przykro, ze Kubcia nie ma jeszcze domku :(
Przepraszam poszło dwa razy.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

patrycjapati

  • Gość
..
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2007, 16:10:51 pm »
Teraz to chyba obie z Kubusią jesteśmy nieszczęsliwe :P Kubusia nie ma domciu, Ja nie mam króliczka :( ale damy rade :*

milupka

  • Gość
przygarnę
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2007, 12:33:39 pm »
czesc  :DD nawet nie wiesz jak ja  bym chetnie adoptowala jakiegos kroliczka nawet sama bym po niego pojechala ,problem jest jednak w tym ze mieszkam w angli i nie mam takiej mozliwosc  :( serdecznie wszystkich pozdrawiam.chociaz mam  nadzieje ze jak tylko sie dowiem jakie dokumenty sa potrzebne do przewiezienia kroliczka z angli do polski na wakacje to razem z mezem kupimy kroliczka  :DD pozdrawiam

patrycjapati

  • Gość
przygarnę
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2007, 15:49:24 pm »
Jak się dowiem to Ci dam znać .. a raczej dowiadywać się będzie mój tata bo być może będę się przeprowadzać do Anglii.... mój tata tam pracuje ... mam dosyć dużo zwierzaków a NIE MA TAKIEJ OPCJI ŻEBYM JAKIEGOKOLWIEK ZOSTAWIŁA Tato mi przyznał rację wiec... ;)

milupka

  • Gość
przygarnę
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2007, 11:35:48 am »
dobrze w takim razie czekam na informacje i serdecznie pozdrawiam :przytul

patrycjapati

  • Gość
...
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 24, 2007, 11:46:38 am »
"Przewożenie przez granicę roślin i zwierząt należących do gatunków, podlegających ograniczeniom na podstawie przepisów prawa europejskiego, a także ich części i produktów pochodnych, wymaga uzyskania zezwolenia ministra środowiska."

"Aby uzyskać zezwolenie na przywóz gatunków z zagranicy, należy przedłożyć zezwolenie na pozyskiwanie ich ze środowiska albo wypis z dokumentacji hodowlanej lub orzeczenie powiatowego lekarza weterynarii potwierdzające urodzenie w hodowli okazów i ich rodziców - w przypadku zwierząt, albo oświadczenie wnioskodawcy o pochodzeniu roślin z uprawy. Natomiast w celu uzyskania zezwolenia na wywóz za granicę żywych zwierząt należy dołączyć opinię lub orzeczenie powiatowego lekarza weterynarii stwierdzające spełnienie warunków przetrzymywania tych gatunków, odpowiadających ich potrzebom biologicznym. "
 TUTAJ TYLE

patrycjapati

  • Gość
przygarnę
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 24, 2007, 11:49:16 am »
"Jak działa machina urzędnicza ?

"Kwatera główna", czyli Sekretariat CITES znajduje się w Genewie i koordynuje działania wszystkich państw, pomaga Stronom Konwencji w wdrażaniu jej przepisów.
CITES jest międzynarodowym aktem prawnym, którego stronami mogą być jedynie niepodległe państwa. Zgodnie z przepisami Konwencji państwo będące Stroną Konwencji ma obowiązek wyznaczyć jeden lub kilka organów administracyjnych, które zajmują się wszystkimi aspektami prawnymi oraz organ naukowy. W Polsce rolę organu administracyjnego pełni Ministerstwo Ochrony Środowiska. Jest ono odpowiedzialne za stosowanie przepisów Konwencji oraz wydawanie zezwoleń CITES, czyli dokumentów, które uprawniają do przewozu zwierząt przez granicę. Organ naukowy jest ciałem doradczym dla organu administracyjnego. Najważniejszym jego zadaniem jest doradzanie organom administracyjnym czy wywóz , a w niektórych wypadkach także przywóz danego zwierzęcia może stanowić zagrożenie dla dzikich populacji w danym kraju.
Organem naukowym w Polsce jest Państwowa Rada Ochrony Przyrody.
Wszelkie decyzje związane z Konwencją są podejmowane na Konferencji Stron Konwencji. Konferencja Stron odbywa się co dwa lata. To tu zapadają najważniejsze decyzje: ustalanie listy gatunków, dyskutowane są przepisy i ustalana cała polityka.

Jakie dokumenty ?

Jak wspomnieliśmy już, że aby przewozić przez granicę zwierzęta objęte kontrolą na mocy Konwencji należy posiadać odpowiednie dokumenty:

    * zezwolenie eksportowe - jest to dokument niezbędny do wywozu zwierzęcia. Dokument ten potwierdza, że w opinii danego państwa usunięcie zwierzęcia nie zagrozi istnieniu dzikiej populacji tego gatunku. Dokument wydawany jest przez organ administracyjny po konsultacji z organem naukowym. Obowiązek posiadania zezwolenia odnosi się zarówno do okazów pozyskanych z natury jak i okazów hodowlanych !
    * zezwolenie importowe- wydawane jest przez organ administracyjny kraju przywozu oczywiście po konsultacji z organem naukowym, który stwierdza czy przywóz nie spowoduje zagrożenia dla istniejącej populacji danego gatunku.
    * świadectwo pochodzenia- wymagane jest w przypadku gdy okaz jest wywożony z państwa, które ograniczyło wywóz danego gatunku lub w przypadku gdy okaz jest wywożony z innego państwa będącego Stroną Konwencji.


Konwencja określa rodzaje dokumentów jakie muszą towarzyszyć zwierzętom w zależności od tego jaki stopień ochrony został im przyznany. Gatunki wpisane do załącznika I, jak pamiętamy, są w bardzo dużym stopniu zagrożone, dlatego też w przypadku ich przewozu muszą im towarzyszyć dwa dokumenty: zezwolenie importowe i zezwolenie eksportowe. Przemieszczanie zwierząt z załącznika II musi być monitorowane i podróżują po świecie z jednym dokumentem: zezwoleniem eksportowym. Zwierzętom z załącznika III towarzyszy świadectwo pochodzenia, które potwierdza legalne ich pozyskanie. Podsumowując:

    * Konwencja Waszyngtońska (CITES) jest międzynarodowym aktem prawnym, który ma na celu ochronę dzikich zwierząt i roślin poprzez kontrolowanie handlu,
    * wszystkie decyzje podejmowane są na Konferencji Stron
    * sercem Konwencji są załączniki, czyli lista gatunków podlegających ochronie
    * międzynarodowy handel gatunkami umieszczonymi w załącznikach jest regulowany systemem zezwoleń. "

patrycjapati

  • Gość
przygarnę
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 24, 2007, 11:50:46 am »
Informacja dotycząca CITES

Ministerstwo Ochrony Środowiska
Departament Ochrony Przyrody
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa
tel. 22 57 92 407

Izba Celna we Wrocławiu
ul Hercena 11
50-950 Wrocław

Koordynator ds. CITES
Joanna Klamczyńska
tel. 71 3705-346


DASZ JUŻ RADE?? :)

milupka

  • Gość
przygarnę
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 25, 2007, 11:09:41 am »
Mam nadzieje ze tak dziekuje za informacje :lol i serdecznie pozdrawiam cie  :przytul

patrycjapati

  • Gość
:*
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 29, 2007, 20:03:22 pm »
Jutro przyjezdza juz do mnie moja maleńka Królinka ;)  :heart jak załącze zdjęcia to sobie zobaczycie moją ślicznotkę... co prawda dziękowałam juz w temacie TRANSPORT ale DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ WSZYSTKIM :* :bukiet ........ jestem taka szczęśliwa :jupi  :heart  :heart

Gina

  • Gość
przygarnę
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2007, 11:12:03 am »
Cieszę się, że wreszcie Ci się udało i króliczek do Ciebie trafi :jupi Czekamy na zdjęcia :*  :przytul