Autor Wątek: Rodzaje szczepionek  (Przeczytany 115474 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

naftikj

  • Gość
Rodzaje szczepionek
« dnia: Luty 06, 2007, 13:23:54 pm »
Mam pewne pytanie. Wczoraj byłam z moim królasem na szczepieniu na myxo. Wetka powiedziała mi, że szczepanienia na pomór nie jest koniczne. Czy to prawda? (bo z tego co widzę wszyscy forumowicze szczepią na myxo i pomór) Pytam, bo wiadomo jak to bywa z wetami... Prosze o odpowiedź :)

slodkie_uszy

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2007, 14:01:29 pm »
u mnie absolutnie doradzal obydwie szczepionki, zreszta mozesz zobaczyc w archiwach, pamietam, ze w listopadzie lub pazdzierniku chyba w ciagu 2 tygodni umarly 3 kroliczki na pomor.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2007, 14:09:01 pm »
Ile kosztuja takie szczepionki???

slodkie_uszy

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2007, 15:53:00 pm »
ja chyba za obydwie zaplacilam 20 albo 30zl

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2007, 16:52:30 pm »
Ja byłam u weterynarza ale sie nie zapytałam ile to kosztuje  :oh:  :oh:  :oh: No ale napewno więcej niz 50 e w Greckich warunkach nie bedzie kosztoc!!!!!

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Re: pomór - konieczny?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2007, 20:56:30 pm »
Cytat: "naftikj"
Wetka powiedziała mi, że szczepanienia na pomór nie jest koniczne.


Konieczna to jest zmiana wetki, jak gada takie głupoty.

Pomór to choroba która atakuje cicho i szybko i w 100 % jest smiertelna. Ochrania przed nia tylko szczepionka. To jest leczenie zapobiegawcze. Dlatego szczepienie jest konieczne.
Chyba że bedziesz liczyc na cud - że uszatek sie nie zarazi.

naftikj

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2007, 21:52:01 pm »
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Widziałam, że coś tu "śmierdzi" :) W takim razie niedługo zaszczepię króla także na pomór.

Dominikfue

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2008, 18:23:12 pm »
Byłam już u dwóch Białostockich weterynarzy (niby również od małych zwierząt) - żaden nie chciał zaszczepić królika na pomór i każdy stwierdził, że szczepienie to jest nie potrzebne i nieobowiązkowe bo pomoru nie ma już od wielu lat. Kiedy bardzo naciskałam, przyznali się, że szczepionek w ogóle od kilku lat nie widzieli. :/ Poszłam do dobrej pani doktór - pani Rudobielskiej, która właściwie zajmuje się tylko psami i kotami to obiecała mi, że może sprowadzić tę szczepionkę w ciągu dwóch miesięcy. Zatem podziękowałam i wybieram się z królinką do Warszawy. Skąd w ogóle ta opinia o braku potrzeby szczepienia na pomór? Widzę, że bardzo się rozprzestrzeniła : /  Trzeba zrobić apel szczepionkowy!

Linka

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2008, 18:38:31 pm »
Dominikfue, szczepienia nie są obowiązkowe - to od właściciela zależy czy zwierzę zaszczepi czy nie.
Szczepionke kupisz w pierwszym lepszym sklepie wet. (taki rolniczy, z paszami itp.) i sama zaszczepisz - ja bym bała się czekać aż 2 mies., pomor lubi pojawic się w lipcu!

Dominikfue

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2008, 19:09:23 pm »
Jak pisałam powyżej nie zamierzam czekać tylko jadę do Warszawy w przyszłym tygodniu na szczepienie i fachową kontrolę. Wiem, że szczepienia nie są obowiązkowe - cytowałam weta u którego byłam - który jak widać nie wiedział o czym mówi albo rzucał coś na odczepkę. ; )
pzdr.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2008, 21:38:42 pm »
maro jest z Bialegostoku i nie nazeka na wetow,swoje uchole szczepi
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Dominikfue

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2008, 22:32:42 pm »
No ja już dobrego weta sporo szukam. Jak mnie ktoś poinformuję będę bardzo wdzięczna : )

Koperek_wawa

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2008, 23:17:15 pm »
Dominikfue, maro chodzi chyba do lecznicy Zwierzak na ul. Piastowskiej 11A w Białymstoku. Sądząc po tym wątku.

Elzbietonka

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2008, 16:57:38 pm »
Jeśli chodzi o weta i szczepienia króliczków to u mnie była trochę inna opcja.
Weterynarz w ogóle odradzała mi szczepienie kicajów.
Że to niby nie potrzebne. Po co szczepić królika, itd...
Zaczęła gadać, że u nas (w Siedlcach) nikt nie przychodzi z kicolem, by go zaszczepić (ironicznie)...
No ale byłam uparta i w końcu zaszczepiła (to samo było i ze szczepieniem na mykso i na pomór).

Mówiła jeszcze, że weźmie sobie króliczka z lecznicy (tam gdzie pracuje jest kilka już dorosłych "na "sprzedaż") i że jego nie będzie szczepiła...
Powiedziałam jej, że może sobie i nie szczepić, ale że jestem odpowiedzialną właścicielką i nie chcę, by moje kicajki zdechły na którąś z tych chorób (czytałam, że jest duża śmiertelność).

Niby wet, a odradzała szczepienie królików...
Ale ostatnio doszłam do wniosku, ze może to dlatego, ze jedna szczepionka nie jest na jedno króliczka i jak nikt tutaj nie szczepi swych kicoli, to po prostu by się "zmarnowała" jej pozostała część...

Lepiej zapobiegać niż leczyć :)

A co do ceny, to u mnie za jedną szczepionkę wzięła 15 (chyba na pomór) i 30 za drugą (wydaje mi się, ze za myksomatozę)... Ale może to było odwrotnie xD

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2008, 17:13:33 pm »
Nie wiedziałam ze są jeszcze tacy weci, którzy nic nie wiedzą o szczepionkach na pomór króliczy :> . Wiem, ze tacy byli, bo sama tego doswiadczyłam, ale było to baaardzo dawno, bo 5 lat temu, kiedy żyła jescze Trunia i to z nią chodziłam do takiego konowała :oh:  Jak wspomniałam o pomorze nic nie odpowiedział, tylko minę zrobił i zaszczepił na myxo.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Martiff

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2008, 15:07:31 pm »
No ja jestem już po...

Dzisiaj miała szczepionkę na pomór.
Za dwa tygodnie będzie miała na MYXO :)

Za pomór płaciłam 20 zł.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 16, 2008, 21:58:26 pm »
Zazdroszcze wam  :oh:
Ja tak samo byłam od weta i się pytałam o szczepienie i mówił, że też nie konieczne...
 :/
(pewnie nie miał tych szczepionek, bo takto by pewnie zaszczepił...).
A co gorsze nawet jakbym nalegała weta lub coś, mój ojciec jest uparty i "po co szczepić, jak już żyje 4 lata"   :zdenerwowany   :bejzbol
Dlaczego muszę mieszkać w takim zadupiu  :icon_confused  :icon_confused
Jak widzę jakiegoś komara, po prostu tak się boję, że Kicka ugryzie -.-
 ;|  ;|  
I co ja mam zrobić :?:
Macie jakieś pomysły jak przekonać  :hmmm


Majewa

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2008, 22:25:15 pm »
Heh Ja chodzę z kickami do szczepienia jak jestem sama w domu . Rodzice nic nie płacą .
Weta mam fajnego , umawiam się na wizytę przez telefon  . Na  POMóR szczepiłam w marcu , za zaszczepienie jednego królika zapłaciłam 8 PLN , na MYKSOMATOZE szczepiłam kilka dni temu , za zaszczepienie jednego królika zapłaciłam 11 PLN szczepionki są sprowadzane specjalnie dla mnie bo podobno tylko ja z królikami przychodzę  :lol  Za miesiąc mogę zaszczepić na PASTERELLOZE  - wet powiedział ze to nie konieczne lecz gdy bym chciała to sprowadzi szczepionkę . Tak że na Weterynarza narzekać nie mogę  :bukiet ogólnie jest
" tani " i skuteczny .
Cytat: "Martiff"
Za pomór płaciłam 20 zł.

To drogo  :wow , a ile twój króliczek waży ??
 
Cytat: "ppx"
mój ojciec jest uparty i "po co szczepić, jak już żyje 4 lata" :zdenerwowany :bejzbol


Skąd ja to znam  :diabelek Tyle że zdanie mojego Taty jest takie - " Po co masz szczepić
jak i tak pasztetem będzie "  :oh:  strasznie denerwujące " Pasztet, pasztet, pasztet "
tyle że to żarty  :oh:  :zdenerwowany

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2008, 22:38:56 pm »
20 zl to nie za drogo,czesto sie tyle placi i koszty sa nie zalezne od wagi uchola
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Linka

  • Gość
pomór - konieczny?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2008, 11:54:36 am »
Ppx - to kup szczepionkę i zaszczep sama(18 zl fiolka 10 dawkowa, pozniej do wywalenia). Lub idz do jakiegoś hodowcy (w twojej okolicy jest ich troszkę) - oni mają zazwyczaj szczepionki bo kupują na bieżąco, a i szczepić potrafią.
Szczepienie nie jest konieczne(tzn nie obowiązkowe) lecz wet na prośbę powinien zaszczepić.