Autor Wątek: Cztery króliczki do adopcji!  (Przeczytany 23881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Cztery króliczki do adopcji!
« dnia: Styczeń 30, 2007, 21:05:38 pm »
Mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciwko link(owi?) do innego fora. Chcę aby uszate miały większą szansę na znalezienie domków.

http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=38155

slodkie_uszy

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2007, 22:32:16 pm »
napisalam na GG do dziewczyny , ktora oferowala sie, ze je przechowa czy ktos z SPK sie z nia skontaktowal, zeby pomoc w adopcji-4 krolaski to sporo :) potrzeba bedzie chyba duzo naszego wysilku :)

slodkie_uszy

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2007, 14:21:50 pm »
dzwonilam do schroniska, dzisiaj je ktos wzial, podejrzewam, ze  dziewczyna ktora oferowala sie, ze je przechowa,nie odezwala sie do mnie jeszcze na GG ale bede starala sie z nia skontaktowac :)

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:12:32 pm »
Aha, może ja spróbuję się z nią skontaktować na PW.

slodkie_uszy

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:33:23 pm »
tez dobra idea.Agata tam pisala, ze chce dzialac przez SPK, wiec moze juz sie z kims skontaktowala, albo kogos zna od nas i z nim chce dalej sie kontaktowac.mam nadizeje, ze to ona wziela kroliczki ze schroniska  :?:

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2007, 18:56:38 pm »
Skontaktowałam się już z założycielką tematu. Króliki prawdopodobnie nadal są w schronisku. Mam nadzieję, ze jeszcze dzisiaj uda mi się zdobyć więcej informacji.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2007, 20:14:20 pm »
słodkie uszy dzwoniła do schroniska ( patrz powyżej) i króliki wzięte...
Tylko przez kogo???? Jeśli nie wzięła ich ta dziewczyna, TO KTO??!!  :wow
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2007, 20:33:59 pm »
Cytat: "nika73"
słodkie uszy dzwoniła do schroniska ( patrz powyżej) i króliki wzięte...
Tylko przez kogo???? Jeśli nie wzięła ich ta dziewczyna, TO KTO??!!

No przecież wiem, założyłam ten temat, chciałam się upewnić, a ona powiedziała mi, ze nadal tam są!
Ale dzisiaj zostały wzięte przez osobę, która będzie im nadal szukać domku(też z Poznania).

slodkie_uszy

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2007, 14:14:06 pm »
kroliczki ma ta dziewczyna ktora powinna, czyli agata.jest w kontakcie z SPK, bo juz ma 2 inne krolisie do adopcji na stronie umieszczone.czyli jest 6 królisi do wzięcia!!!!

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2007, 16:52:04 pm »
:oh:
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2007, 16:57:08 pm »
No, to przynajmniej tyle dobrze.
Ehh te świąteczne prezenty :buu  :bejzbol .

Hannelli

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2007, 08:03:42 am »
Witajcie!
Króliczki z poznańskiego schroniska są właśnie u mnie. Jeśli chodzi o ścisłość mieszkam w Dąbrówce 100 km od Poznania, między Wolsztynem a Sulechowem; ale w Poznaniu jestem bardzo często. Pod moją opieką są jeszcze dwa królasie również ze schronu: Czybek i Zorro które są już umieszczone na stronie adopcyjnej SPK. Dzisiaj nowym królasiom porobię fotki. Wczoraj trochę je poobserwowałam. Samica Grubcia jest odważna i trochę zatuczona. Czarny Mikrus jest raczej jeszcze młodym królikiem bo jest mały i najbardziej bojaźliwy. Pan Kołnierzyk jest dość bojowym królasem bo wczoraj zdążył mnie już zaatakować. Teraz bardziej uważam na niego i już jest lepiej. I Pan Szarak który również się raczej nie boi. Królasie odzwyczaiły się od zbóż bo nie wyrażały na początku zainteresowania ziarnami, ale przez noc wszystko znikło. Ogólnie królasie są w dobrym stanie, wszystkie są wysterylizowane, trochę malo oswojone ale da się to nadrobić.

slodkie_uszy

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2007, 10:29:52 am »
hej!no to super, zaczynamy dzialac.masz 6 kroliczkow w domu?? podziwiam za wielkie serducho!!moj maz sie smial, ze wezmiemy zorro na tydzien, bo z opisu z metryczky wyglada, ze zadziorny i herszt bandy, zeby nam poustawial nasze rozbisurmanione, rozpieszczone krolaski :)

Hannelli

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2007, 10:47:57 am »
Niestety nie trzymam ich w domu. Mój pierwszy ukochany królik mieszkał razem ze mną ale potem "znalazły" się dwa następne i zrobiło się z lekka za ciasno. Mam przystosowany specjalnie dla królików duży kojec dla konia. Dzięki temu króliki nie przebywają już w schronisku gdzie są anonimowe oraz gdzie pracownicy i wolontariusze nie mają dla nich czasu bo jest wystarczająco dużo pracy z psami. Czybek i Zorro miały u mnie zostać, ale skoro pojawiły się następne cztery to praktycznie jest mi obojętnie który z tej szóstki znajdzie dom. Ostatnia czwórka na szczęście jest wysterylizowana więc wszystkie mogą przebywać razem. Niestety Zorro i Czybek są nadal "jajcarzami" i muszą mieć osobne kojce.
Wkrótce przeniosę Grubcię do samic, bo te trzy samce mimo wykastrowania nadal ją i siebie nawzajem molestują.

slodkie_uszy

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2007, 11:00:21 am »
Grubcia tez jest wysterylizowana, prawda?bo ja wiem, ze kroliki jeszcze moga zaplodniac do miesiaca po zabiegu,ale chyba jak ona miala zabieg to juz jej sie nie da zaplodnic,nie?to tak w ramach pytan, na ktore nie znam jeszcze odpowiedzi.super, ze masz takie warunki, na pewno dobrze im u Ciebie :) zreszta to widac po zorro i czybku (to sie odmienia?) zadowolone krolaski to piekny widok.

Hannelli

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2007, 11:23:19 am »
Tak, wszystkie zostały na szczęście wysterylizowane. Od jakiegos czasu jest nowa weterynarz w schronisku która zadbała o to. Poprzedni wet nawet nie wiedział jakiej są płci królasie (oprócz Zorro i Czybka był jeszcze trzeci samiec Pająk który niedawno trafił do nowego domu), mówił że prawdopodobnie któreś jest już w ciąży! Poza tym króliki były w jednym kojcu, co poskutkowało dość solidnym pogryzieniem rozbójnika Zorra. Teraz widać wpływy nowej weterynarz, która swoją drogą była bardzo zadowolona że biorę wszystkie :diabelek .

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2007, 16:26:59 pm »
O! Narezcie jesteś! No tak, pojęcie niektórych weterynarzy o królikach jest gorsze od początkujących właścicieli(wiedza książkowa), a do tego jeszcze 99% wetów uważa, że królik to gryzoń i/lub tak je nazywają.
Czekamy na fotki królisi :bukiet .

Hannelli

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2007, 12:28:23 pm »
Właśnie wysłałam do Iwony Kossowskiej CV wszystkich królków z ich fotkami. Mam nadzieję że wkrótce ukażą sie ich opisy na stronie adopcyjnej SPK.
A oto one:
PANNA GRUBCIA


Króliczka jest przebojowa, odważna. Nie za bardzo lubi głaskanie i branie na ręce. Jest zabawnym połączeniem miniatury z większym królikiem, ponieważ ma niewielkie uszy i głowę, okrągłe i duże oczy, oraz ciałko całkiem sporych rozmiarów. Trzeba by ją trochę odchudzić. Ma śliczny popielaty kolor, ale całe białe podbrzusze.

Hannelli

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2007, 12:31:38 pm »
Teraz MIKRUS. JUŻ W NOWYM DOMU!

Jest raczej modym królikiem, ponieważ jest niewielki. Jest zały czarny z dłuższym włosiem przy głowie, na tzw. lwa. Jest bardzo słabo oswojony, ucieka przed ręką i głaskanie sprawia mu dyskomfort, ale będziemy nad tym pracować.

Hannelli

  • Gość
Cztery króliczki do adopcji!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2007, 12:35:04 pm »
A oto PAN KOŁNIERZYK.

Pan Kołnierzyk jest odważny i ciekawski, troche szybki i lekko bojowy na tle terytorialnym. Teraz bardziej na niego zwracam uwagę, żeby sytuacja zaatakowania sie nie powtórzyła. Królik zna dotyk ręki i branie na ręce.