Autor Wątek: Przed kastracją/sterylizacją, czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jak się przygotować  (Przeczytany 359101 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline o-kasia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Jagoda
Odp: Sterylizacja czy potrzebna, pomocy!
« Odpowiedź #720 dnia: Maj 30, 2014, 12:04:16 pm »
Dziękuję za pomocne odpowiedzi i wsparcie. Z jednej strony cieszę się, że do zabiegu nie doszło, bo najprawdopodobniej nie był to odpowiedni weterynarz. Z drugiej strony mała strasznie przeżyła wyjście z domu, jazdę samochodem, zapach kliniki i nieudolne szarpanie się z nią przez towarzyszącego praktykanta. Teraz jest na nas zła, ucieka, nie daje się głaskać i gryzie dokładnie wszystko od firanek, po kable i buty czego wcześniej nie robiła. Podejrzewam, że pokazuje nam swój charakterek i to po czasie minie, przecież żyć bez głaskania, smyrania i wspólnego oglądania telewizji nie potrafi :) Mimo wszystko mam wyrzuty sumienia, bo będę musiała narazić ją drugi raz na taki stres :/ Zależy mi na tym, aby tym razem trafić na odpowiednią osobę. Czy polecacie jakąś klinikę na Białołęce lub Bielanach? Czy ktoś wykonywał sterylizację w klinice Amiculus na Tarchominie?

Offline pati990203

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rumia, Gdynia
Odp: Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #721 dnia: Czerwiec 24, 2014, 21:33:06 pm »
Bardzo boje sie wysterylizować moją mała. Rozmawiałam z Panią weterynarz ( koleżanka mi ją poleciła, ale ona była na kastracji). Wet powiedziała że sterylizowała króliki, ale to i tak mi nie pomagam i umieram z strachu ;C prosze o pomoc ;c (Jestem z Gdyni , dokłaniej z Rumi)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #722 dnia: Czerwiec 24, 2014, 21:57:46 pm »
pati, napisz na sopot@kroliki.net prośbę o doradzenie weterynarza w trójmieście, który ładnie króliki sterylizuje - dziewczyny kogoś polecą :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 05, 2015, 14:43:44 pm »
proszę o informację czy miękkie kupki u królika mogą być spowodowane brakiem kastracji tzn. hormonami lekarz powiedział że taka może być przyczyna dodam że mój króliczek jest dość chorobliwy ma wrodzoną wadę jelit jednak zostało wykluczone że te kupki  pokarmowe i zalecił kastrację. Króliczek ma 5 lat już 4 krotnie był pod narkozą i bardzo dobrze to znosił miał osuwane entropium z powieki, ropnia i korektę zębów. Mam umówioną kastrację na piątek proszę o odpowiedz czy warto zrobić tę kastracje, po za tym jest łagodnym królikiem nie sika wszędzie załatwia się do kuwety, owszem ma fazy bzyczenia i kopulacji ale nie jest agresywny. I takie jeszcze pytanie czy po ewentualnej kastracji nie zmieni się na gorsze?.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 05, 2015, 14:52:41 pm »
Po kastracji charakter krolika sie nie zmienia ;)

Jaka dokladnie wade jelit ma twoj krolik? Co je? Kiedy mial ostatni zabieg pod narkoza? Od kiedy ma miekkie bobki?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 05, 2015, 17:19:00 pm »
Miękkie kupki ma od zawsze ma niedrożność jelita cienkiego je karme beaphar care + zalecane przez weterynarzy, po świeżym niestety ma zawsze problemy. Ostatni raz narkozę miał w listopadzie jak miał usuwanego małego ropnia po przycięciu zębów.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 05, 2015, 18:51:52 pm »
A siano je? suszone zioła?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 05, 2015, 19:17:47 pm »
Siana je bardzo mało  ale tak jużma od małego próbowałam juz wielu sposobów żeby go nakłonić ale nic to nie dało, je suszone zioła i suszone warzywa ekologiczne

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 08, 2015, 16:54:42 pm »
Witam mój król już wykastrowany na szczęście jest już dobrze choć nie obyło się bez kroplówki bo nie chciał nic jeść.Okazało się że na jednym jąderku zaczynało się coś dziać jakieś zgrubienia także dobrze nawet że zrobiliśmy to wcześniej. Mam nadzieję że mój król nie zmieni się za bardzo.  :bunny:

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 08, 2015, 18:13:33 pm »
Myślę że cena nie powinna być kryterium. to powinien być doświadczony, króliczy weterynarz w którego ręce nie boimy się oddać królika. Narkoza wziewna jest dużo bezpieczniejsza przy królikach niż dożylna
A to akurat nie jest do końca prawdą :)
Powierzchnia płuc u królika jest bardzo mała i osobiście widziałam więcej zgonów po wziewce niż dożylnej.
Najbardziej ryzykowna i jednocześnie najbardziej popularna jest narkoza domięśniowa. To dlatego uszak po niej dobudza się wiele godzin po powrocie do domu. Po dożylnej (mam na myśli konkretne leki) za 15 minut stoi na nogach. Jeżeli tak nie jest, to znaczy, że lekarz nie wie, jak zrobić to dobrze i bezpiecznie.
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline martatemarta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Jerry 08.2015
  • Za TM: MC Nulty 02.2015-09.2015 -zginął tragicznie :(
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #730 dnia: Wrzesień 11, 2015, 13:59:04 pm »
Radze dobrze to przemyslec, ja dzieki pochopnej decyzji 2 dni temu straciłam krolika przez nieumiejetene potraktowanie go przez sadyste wterynarza. Kroliczek zmarł, przed operacja.....

Offline Martyna4774

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Kochaj, szanuj, drap :)
  • Lokalizacja: Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie)
  • Moje króliki: SPrite
  • Pozostałe zwierzaki: Suczka Lusi, Suczka Pusia, Chomik Hamster
Czy mam kastrować królika?
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 23, 2015, 18:02:32 pm »
Mój Sprite będzie miał niedługo 2 lata. Na 100% drugiego królika nie będzie. Zaczął już dojrzewać - napada na moją nogę i ujeżdża ;d Jednak to wszystko, zero obsikiwania, może czasami na mnie fuknie, ale to bardzo rzadko. Mam sprawdzony gabinet, jednak kastracja kosztuje 110zł i nie jestem pewna czy mu ją fundować.. Pieniądze mam odłożone, ale jak się zastanawiam, to nie wiem, czy nie lepiej zostawić je na jakieś choroby.. Czytałam sporo artykułów, na jednym jest napisane, że zawsze trzeba kastrować i sterylizować, na drugim, że nie trzeba kastrować, chyba, że królik naprawdę jest nie do zniesienia.
Jaka jest wasza opinia?
Kochaj, szanuj, drap :D

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Czy mam kastrować królika?
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 23, 2015, 18:39:01 pm »
Warto wykastrować- wyobraź sobie, że na widok np: każdego kulistego obiektu masz niepochamowaną potrzebę kopulacji, nie zwracasz na nic uwagi, na to czy jesteś głodna, czy to jest bezpieczne itp tylko biegniesz i gwałcisz- dajmy na to piłkę plażową którą akurat ktoś się bawi- i tak całe życie. Nie możesz normalnie funkcjonować, męczysz się a jeśli do tego ktoś by cię zamknął w miejscu bez dostępu do piłek które możesz wykorzystać a ty o nich ciągle myślisz i marzysz, popęd narasta, złościsz się, szukasz piłek, śnisz o piłkach ... Ogólnie zwierzak w domu męczy się ze swoim popędem i kastracja przyniesie mu ulgę i pozwoli dostrzec inne życiowe przyjemności :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Madź

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
  • heksa.
    • BLOG wyrodnej matki
  • Lokalizacja: Kleve, DE // Ruda Śl., PL
  • Moje króliki: Uszaty i Siarka
  • Pozostałe zwierzaki: Buc :D
Czytałam gdzieś, że królik nie powinien mieć w tym samym czasie szczepienia i kastracji, kastrowany będzie po 6 sierpnia, jak będziemy w Polsce na urlopie (2 tygodnie). Ile czasu musi upłynąć od szczepienia do zabiegu? Bo nie chcę, żeby wyszło tak, że na dzień dobry pojedziemy na szczepienie a potem trzeba będzie czekać 10 dni, żeby wykonać zabieg kastracji i wracać z królikiem świeżo po zabiegu 12h samochodem.


 :heart everybunny needs somebunny! :heart

Nasz wątek: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18081.0.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Dwa tygodnie po szczepieniu to jest okres, gdzie może wystąpić teoretycznie Mykso poszczepienna , wiec odpada . Moim zdaniem przynajmniej 3 tygodnie od szczepienia  i przed zabiegiem badanie krwi  :)

Offline Madź

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
  • heksa.
    • BLOG wyrodnej matki
  • Lokalizacja: Kleve, DE // Ruda Śl., PL
  • Moje króliki: Uszaty i Siarka
  • Pozostałe zwierzaki: Buc :D
Ok. Ostatnie szczepienie było 21.01, czyli jeśli pójdziemy między 20 a 25 lipca tutaj na szczepienie będzie można wykonać zabieg nawet zaraz po naszym przyjeździe, ok. 8 sierpnia, jeśli badania krwi będą okej.
Dobrze, że gdzieś to wyczytałam, bo potem na miejscu byłby szok i niedowierzanie ;)
Dzięki :DD


 :heart everybunny needs somebunny! :heart

Nasz wątek: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18081.0.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Na szczepienie może pójść i tydzień wczesniej ,to nie ma znaczenia , lepiej niech ten czas będzie będzie dłuższy  :)

Offline Madź

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
  • heksa.
    • BLOG wyrodnej matki
  • Lokalizacja: Kleve, DE // Ruda Śl., PL
  • Moje króliki: Uszaty i Siarka
  • Pozostałe zwierzaki: Buc :D
Właśnie edytowałam post, że 3 tygodnie napisałaś, nie 2, źle przeczytałam.
W takim razie zaszczepimy ok. 10/11 lipca, to będzie miesiąc przed zabiegiem, a 10 dni do planowanej szczepionki, będę spokojniejsza.


 :heart everybunny needs somebunny! :heart

Nasz wątek: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18081.0.html

Offline Baranek Mort

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Brak
  • Lokalizacja: Piła
  • Moje króliki: Mort Poziomka- króliczek baran
  • Za TM: Kochany chomiczek dżungarski Ziutek
Jak karmić i opiekować się królem przed kastracją?
« Odpowiedź #738 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:43:46 am »
Cześć! Dawno mnie tu nie było i może już taki wątek był poruszany, ale do rzeczy.
5 stycznia 2017 roku przed 13:00 będziemy naszego Morta kastrować, a więc już w środę zastosujemy dietę "bezwarzywną".  :jezyczek: I teraz nie wiem, czy podawać jeszcze w czwartek rano trochę granulatu? (bo siano i woda to na pewno). Jeżeli macie jakieś porady, coś w tym stylu, to proszę - napiszcie o nich. Albo opiszcie kastracje/sterylizacje swoich królów. Z góry dziękuję  :krolik :krolik :krolik :bunny: :icon_biggrin ;-)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Jak karmić i opiekować się królem przed kastracją?
« Odpowiedź #739 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:59:12 am »
to zależy, jak je dużo siana to można na samym sianie zostawić :) A jak nie to granulat nie zaszkodzi, byle przed zabiegiem nie był nażarty "po korek" ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa