Autor Wątek: Przed kastracją/sterylizacją, czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jak się przygotować  (Przeczytany 359161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kiedy najlepiej wysterylizować króliczkę?
« Odpowiedź #540 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:57:35 pm »
Podczepię się tutaj, żeby nie zaśmiecać :)

Moja Fruzia ma ok. 5 lat a ja chciałabym żeby miała przyjaciela. Do tej pory zaprzyjaźnianie z naszą tymczasowiczką Frotką nie wypadło pomyślnie, dlatego zaczynam zastanawiać się nad sterylizacją.
Powiedzcie mi, czy Fruzia nie jest zbyt starym króliczkiem na tak poważny zabieg? Czy ewentualnie wykastrowanie młodej Frotki da wystarczające efekty...?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kiedy najlepiej wysterylizować króliczkę?
« Odpowiedź #541 dnia: Sierpień 08, 2011, 18:22:07 pm »
Oczywiscie ze Fruzia nie jest za stara, to jest najwyzszy czas juz pomyslec o sterylizacji.
 Mysle ze sama sterylizacja Frotki to za malo, bo to Fruzi nie uchroni przed chorobami.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kiedy najlepiej wysterylizować króliczkę?
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:07:36 pm »
Madzia dzięki :)
Myślałam, że u króliczka taki wiek to już za dużo na sterylkę :) Ale jak nie - to zaczynam zbierać pieniążki :D

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kiedy najlepiej wysterylizować króliczkę?
« Odpowiedź #543 dnia: Sierpień 08, 2011, 22:25:21 pm »
otka, Fruzia ma przed sobą jeszcze drugie raz tyle życia albo i więcej, więc to jeszcze młoda babeczka jest :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Kiedy najlepiej wysterylizować króliczkę?
« Odpowiedź #544 dnia: Sierpień 08, 2011, 23:20:23 pm »
5 lat to już nie tak mało Magdo dla królika- zwłaszcza dla samiczki- w kontekście zabiegu pod narkozą.
Ryzyko jest już większe niż u np. rocznej króliki.
Niemniej najwyższy czas już sterylizować- wybrać dobrego weta, powiedzieć o wieku króliczki.
Bo im starszy królik- tym większe ryzyko nowotworu lub ropomacicza. A nie zawsze widać na zewnątrz, że coś sie dzieje w środku.
Lepiej sterylizować teraz- w wieku 5 lat- niż np. za 2 lata, gdy coś się zacznie dziać.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kiedy najlepiej wysterylizować króliczkę?
« Odpowiedź #545 dnia: Sierpień 11, 2011, 16:02:35 pm »
weterynarz, kiedy króliczka jest już starsza, powinien zrobić badanie krwi i wtedy chyba się dobiera odpowiednią dawkę narkozy. :) ale jej wiek na pewno nie wyklucza narkozy zupełnie- po prostu trzeba to dokładniej sprawdzić. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Sassenka

  • Gość
Odp: Kastracja 3 letniego samca.
« Odpowiedź #546 dnia: Sierpień 15, 2011, 09:56:49 am »
a ja mam takie pytanie ile królik powinien mieć ? jak jest poddany kastracji?
Wet długo twierdził, że to dziewczynka...

Dodam, że mój królik jest bardzo mały... ale ma do czynienia z 2 samiczkami. Na młode mnie nie stać. Ma niby trochę ponad 4 miesiące... Czy lepiej kupić 2 klatkę i poczekać? Czy kastrować teraz?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja 3 letniego samca.
« Odpowiedź #547 dnia: Sierpień 15, 2011, 10:02:52 am »
Sassenka uszaka mozesz wykastrowac jak juz tylko dojrzeje fizycznie, a sadze ze juz dojrzal, bo 4 miesiace to juz duzy chlop..

Sassenka

  • Gość
Odp: Kastracja 3 letniego samca.
« Odpowiedź #548 dnia: Sierpień 15, 2011, 10:05:22 am »
tzn? jak gra role?
Łata i Sisi (Białas) są za małe na sterylizację....

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja 3 letniego samca.
« Odpowiedź #549 dnia: Sierpień 15, 2011, 10:08:32 am »
Na miniaturce pisze ze kastruje sie uszaki od 3 miesiaca wzwyz. Takze juz mozesz. Bo lada moment a bedzie gwalcil i obsikiwal wszystko.

hoszi

  • Gość
Sterylizacja.
« Odpowiedź #550 dnia: Sierpień 15, 2011, 13:07:37 pm »
Cześć. Z mamą podjęłyśmy decyzję, żeby wysterylizować naszą Cwaniarę. Problem w tym, że nie wiemy, do jakiego weta iść. Mieszkamy w okolicach Kwidzyna.

Znacie jakiegoś dobrego weta, i ile kosztuję taki zabieg?

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja.
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 15, 2011, 13:32:17 pm »
Już były takie wątki, wszystko jest na forum, wystarczy poszukać...
http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci
Proszę bardzo, tu jest lista, możesz z niej wybrać weterynarza, który pasuje Ci najbardziej.
Sterylizacja to nie zabieg, a poważna operacja. ;) Ceny są różne, ja parę dni temu zapłaciłam w Toruniu 165zł, razem z lekką korektą zębów i kaftanikiem, to bardzo tanio. Ale np. w Warszawie możesz zapłacić nawet 300zł. Wszystko zależy od weta.

Pamiętaj, że nawet jeśli weterynarz jest daleko od Ciebie, to trzeba do niego pojechać, albo całkiem zrezygnować z operacji. Nie szukaj na siłę weterynarza blisko siebie, bo najczęściej są to weterynarze od psów i kotów, którzy o królikach nie mają pojęcia, a to może mieć przykre konsekwencje.
Ja do Torunia jechałam prawie 200km, ale warto było, jeśli dzięki temu moje maleństwo żyje i ma się dobrze. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja.
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 15, 2011, 13:39:57 pm »
Najbliżej dla Was to chyba Gdańsk.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Sterylizacja.
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 15, 2011, 13:46:16 pm »
Lub Toruń, w drugą stronę ;)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja 3 letniego samca.
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpień 15, 2011, 14:03:15 pm »
Ja też myślę, że możesz zacząć się umawiać na kastrację. ;) Będzie to też duże ułatwienie, jeśli chodzi o kontakty z dziewczynami. Chłopak odczeka sobie te dwa miesiące i będzie mógł się z dziewczynami kontaktować, nie będziesz się musiała tak spieszyć ze sterylizacją. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

hoszi

  • Gość
Odp: Sterylizacja.
« Odpowiedź #555 dnia: Sierpień 15, 2011, 14:26:11 pm »
Dzięki. : )

girl5

  • Gość
samiczka 7 letnia chce wysterylizowac-prosze o porade - dziwne czopy na sutkach
« Odpowiedź #556 dnia: Sierpień 25, 2011, 00:27:32 am »
mam juz dosc stara samiczke -7 letnia. Chialabym ja wysterylizowac. Czy mozna to jeszcze wykonac w tym wieku ? Pozatym mam pytanie gdyz martwia mnie jej sutki, tzn sa rozowe ale na koncach sa takie ciemne czopy, ktore wygladaja jak strupki a jak sie je zerwie paznokciem to wtedy widac rozowy sutek (moim zdaniem powinien sutek wlasnie tak wygladac bez tych ciemnych czopow) Kiedys pokazalam je lekarzowi ale powiedzial, ze jest ok wszystko (czuje ze gucio mogl sie znac i tyle )powiedzcie prosze czy wasze stare krolice tez takie maja konce na sutkach ? Pozatym moja krolica ma kilka tluszczakow ( tak podejrzewam ja i lekarz ktory je wymacal) Odradzal mi ich usuniecie bo kazda operacja niesie ryzyko a jesli nie ma bolu to moga byc wiec nic nie robilam. Pozatym ostatnio odparzyla jej sie pupa ide w piatek do lekarza z tym bo siersc wychodzi i ma cale cialko zaognione i bolace. Sama to sobie zrobila bo sika pod siebie i lezy w tym-starosc niestety. Myje ja i oliwka smaruje to pomaga ale pojde do lakerza moze da jakas masc to przyspieszy.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: samiczka 7 letnia chce wysterylizowac-prosze o porade - dziwne czopy na sutkach
« Odpowiedź #557 dnia: Sierpień 25, 2011, 00:35:46 am »
maść z witaminą A będzie dobra, a co do weta to wybierz się dojednego z polecanych w temacie weterynarze jest spis takich.
 co do sterylizacji to już chyba za późno, ale może da radę określić co to za zmiany...

girl5

  • Gość
Odp: samiczka 7 letnia chce wysterylizowac-prosze o porade - dziwne czopy na sutkach
« Odpowiedź #558 dnia: Sierpień 25, 2011, 00:44:21 am »
masc z witamina A to na co mialaby byc ? Mieszkam w UK - Norwich a tutaj ludzi lecza paracetamolem na wszystko wiec czego wymagac od wetow, ogolnie porazka. Boje sie dlatego ja wysterylizowac ale zmusza mnie do tego sytuacja  wjakiej sie znalazlam. Trafil do mnie drugi krolik- tez dziewczyna, mloda okolo 2 lat, gdybym jej nie wziela to wlasciciel wyrzucilby ja do lasu. Samice sie nie lubia pogryzly sie juz dosyc dotkliwie na odrodzie (mloda podkop zrobila i uciekla)w domu jedna mieszka w jednym pokoju a druga w drugim to strasznie zaczely smierdzace kupki robic a szcegolnie ta mloda-zmienie klatke i za chwile jakby sie worek wysypal tak kupi i strasznie smierdzaco, ze domownicy sie wkurzaja juz. Dlatego pomyslalam, zeby obie wysterylizowac, bo mlodej nie mam komu oddac a nie oddam byle komu wiec juz pogodzilam sie ze zostanie ze mna. Co robic ???

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: samiczka 7 letnia chce wysterylizowac-prosze o porade - dziwne czopy na sutkach
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpień 25, 2011, 00:52:57 am »
przepraszam, ale nie wiedziałam gdzie mieszkasz,
wysterylizuj młodą,  maść z wit. A pomaga w gojeniu, dobra będzie też na podrażnienia. Śmierdzące bobki pojawiają sie przy buzujących hormonach, to taka forma znaczenia terenu. Po sterylizacji się skończą.