Autor Wątek: Przed kastracją/sterylizacją, czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jak się przygotować  (Przeczytany 359113 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 31, 2011, 17:05:12 pm »
Mam jeszcze jedno pytako  do kuwety.  Zuzia nie była nauczona siusianai do kuwety wiec to zrobiłam.Miała wcześniej w miejsce gdzie najcześciej załatwiałą sawoje potrzeby trociny.Ale wiem że są bardzo złe dla uszoli. Jak tylko zamieszkała u mnie kupiłam jej żwirek ale nie chciała do niego wchodzić wiec zaczełam mieszać z trocinami i chętnie zaglądała do kuwety.Czy po sterylizacji może mieć nadal w kuwecie żwirek z trocinami??

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 31, 2011, 17:07:42 pm »
hmmm to kiepsko że nie ma kubraczka, bo jak sobie będzie chciała pogmerać w rance to nic jej nie powstrzyma, no i ranka może się łatwiej zabrudzić, może spróbuj sama jej zrobić z rajstopy z tego co wiem to Nellciaa zrobiła taki kubraczek swojej królince po sterylizacji i był bardzo dobry
moje wetki dr Rzepka czy dr Kamińska zawsze dają leki do domu z kilku względów, żeby zwierzak nie cierpiał ale też zeby nie interesował się raną bo mówią ze z doświadczenia widzą że jak zwierzak dostaje leki p-bólowe to zazwyczaj nie interesuje się raną no i nic tam nie gmera to jest mniejsze ryzyko powikłań
po kastracji oczywiście leki podaje się krócej, bo to w zasadzie powierzchowny zabieg i na drugi dzień chłopaki są już na chodzie, ale sterylizacja to już operacja, rozcina się mięśnie, usuwa macicę, wewnątrz jest sporo szwów wiec leki p-bólowe są jak najbardziej wskazane.

moje króle też nie lubią wchodzić jak jest sam żwir, myśle że dlatego ze jest po prostu twardy, dlatego zawsze kładę im na żwir ręczniki papierowe i nie ma problemu z wchodzeniem do toalety :)

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 31, 2011, 17:15:30 pm »
Co do ranki Od wczoraj wieczoraj cały czas ją obserwuje wogóle się nią nie interesuje i nie zagląda tam wiec narazie się o to nie marwie,Zauważyłam że zaczeła siusiać ale bobków nadal brak. Podkładam jej pod pyszczek jedzonko to ucieka.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 31, 2011, 17:27:07 pm »
trzymam kciuki żeby jednak się na coś skusiła biedulka
ale jak nie zje nic to pamiętaj o dokarmieniu to ważne, żeby miała coś w brzuszku i żeby nie uszkodziła sobie żołądka i jelit sokami trawiennymi
co do dokarmiania to najlepiej w młynku zmielić granulat, czy critical care zmieszać z wodą lub (ewentualnie gerbera warzywnego tylko już bez wody) i do pysia ze strzykaweczki
co do ilości to zazwyczaj się podaje 1 ml na 100 gr masy ciała

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 31, 2011, 17:49:00 pm »
A co do jedzenia.Od samego początku je karme http://www.waggfoods.co.uk/products.aspx?ProductID=8 jak tylko ją wziełam nie chciałam jej tego zmieniać.Jak sądzicie to dobry pokarm jak nie to jak mam to stopniowo zmienić ??

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 31, 2011, 18:09:22 pm »
raczej słaby ten pokarm, mało włókna, sporo tłuszczu i węglowodanów
najlepiej nie karmić takimi mieszankami bo są wysokokaloryczne i dość słodkie i może też dlatego twoje uszki nie chcą jeść warzywek czy sianka
zmieniać właśnie tak jak napisałaś stopniowo, po trochu zmniejszać ilość tej mieszanki i dbać żeby przy tym królik miał dostęp do siana, suszonek, zieleniny i małej ilość granulatu

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html
tu masz dobrą stronkę warto się z nią zapoznać

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 31, 2011, 18:12:21 pm »
Hej malutka_Misiunia3 :)

Tutaj w Uk weterynarzom trzeba wszystko mówic ale opieka jest bardzo dobra.Co do samopoczucia po sterylizacji - jeśli uważasz że królisia źle się czuje to w transporterek i do weterynarza.Opieka po sterylizacji wliczona jest w koszty które płaciłaś za sterylizację więc łaski nie robią żeby Wam pomóc.Jak pisała Bośniak: jeśli mała dalej nie je to powinnaś dostac od weterynarza pokarm - Critical Care i karmic ją strzykawką (o strzykawkę też się odezwij).Masz jeszcze czas teraz zadzwonic i umówic się na wizytę na jutro.
Co do karmy Wagg Bunny Brunch Rabbit Food - nie jest to dobra karma ponieważ to typowa mieszanka w której mozna znaleśc prasowane i suszone płatki kukurydzy i groszek.Bardzo często też ta karma doprowadza do przerostu zębów u królików.Ja podaję
https://www.thehayexperts.co.uk/Food.10/View+Foods+by+Brand.132/Science+Selective.135/Science+Selective+Rabbit+%3A+1.5kg.39.html?osCsid=c3ou5s72h9i45j78kk110apt45 (teraz już jako "przysmak") .Na forum bardziej polecana jest karma Versele Laga Cuni Complete - ja jej nie polecam.Pierwszy powód to taki że ciężko ją dostac w Uk (czekałam na paczke 2 tygodnie),drugi powód to taki że już kilka razy próbowałam przestawic moje królisie na te karmę i ciągle powoduje jakieś problemy żołądkowe więc paczke 2,5 kg mam do oddania.Co do siana to też był problem i dopiero zaczęły jeśc Bunny Naturals Alpine Hay.
Polecam stronę:
https://www.thehayexperts.co.uk - Najbardziej zaufany sklep w Uk z różnościami dla krolisiów.(dostępny w nim jest ten granulat co bym ci polecala,mają próbki sianka oraz te siano które moje króle ubóstwiają a żadnego innego nie chciały ruszyc )
Jak masz jakieś pytania to bardzo chętnie na nie odpowiem :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 18:16:13 pm wysłana przez monika2415 »

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 31, 2011, 18:49:39 pm »
Dziękuje za podpowiedzi.A co do jedzenia jak powinnam zacząc jej to zmieniać bo nie zabardzo wsiem jak moge to robić żeby jej nie zaszkodzić??A jeśli o kaftanik dla królisi czy dostane go tu u weterynarza??

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 31, 2011, 18:55:22 pm »
Granulat ten nowy dodajesz troszeczkę do tej mieszanki i stopniowo dajesz więcej nowej a mniej tej starej.Jeśli nie bedzie cekotrofów to możesz spokojnie po 4-rech dniach dawac nowy granulat bez tej mieszanki.Kaftanik dostaniesz jak nakłamiesz że mała ciągle zagląda do tej rany itd :) Tutaj z weterynarzami tak trzeba :)

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 31, 2011, 19:06:33 pm »
A co do jedzonka jeszcze wiem że królisie lubią żurawinke można ją tu dostać .Mam Zużke od 2 miesiecy dopiero.Od kobiety od której ją wziełam nigdy żadnych warzywek jej nie dawała.Wiec nie bardzo jest chetna do jedzenia. A jeśli chodzi o środki jakieś przeciwbólowe to weterynarz powiedział że już nie potrzebuje wiec nie wiem czy mam znów pytać o to??A co do zabawek jakie polecasz kupić ma kule smakule ale niebardzo się nią interesuje marchewki takie wiklinowe gałazki czy coś moge jej jeszcze kupić ??Wczoraj również była zaszczpiona na maksymatoze i miałą obcinanie pazurek .Nie wiem czy ta szczepionka również nie pogarsza jej samopoczucia.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 31, 2011, 19:27:46 pm »
Kurde no nie powinni odrazu po szczepionce sterylizowac bo i po tym i po tym królik źle się czuje  :lanie:Nie martw się nic jej nie będzie,jak się wybudziła po narkozie to już nic złego nie powinno się stac.Za czym ona tak najbardziej przepada ?? Co do zabawek to jeśli masz gdzieś obok siebie sklep Ponud Land to tam są takie piłeczki z dużymi dziurkami (5 sztuk w opakowaniu) dla moich ucholi to raj gryzienia,podrzucania i kopania tylnymi skokami :) Możesz też jej kupic gałązki do gryzienia:

https://www.thehayexperts.co.uk/Toys+%252526+Fun+Things.6/Natural+Willow+Chew+Sticks.228.html

Żurawina suszona jest w Morrisonie albo w Waitrose,świeżą też widziałam ale nie dawałam bo podobno jest kwaśna.
Co do samopoczucia królisi - umów sie na jutro na wizytę i opowiedz lekarzowi wszystko co nam tu piszesz - brak apetytu,jakie bobki itd.




malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 31, 2011, 19:32:18 pm »
Tak naprawde zuzka tylko marchewke mi ruszy za siankiem też nie przepada. Co do bobków nadal brak natomias posikuje gdzie bądz.A ta stronka którą wcześniej mi podałaś to są produkty tylko na dostarczenie czy jest gdzies jakis sklep ??

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 31, 2011, 19:36:54 pm »
A ta stronka którą wcześniej mi podałaś to są produkty tylko na dostarczenie czy jest gdzies jakis sklep ??

Dostarczają w 3 dni a to bardzo szybko.W takich zwykłych sklepach zoologicznych mają nie za bardzo dobry asortyment.

P.S. Może małej na rozruch żołądeczka dobrze by było podac Lakcid.Masz Lakcid ??

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 31, 2011, 19:38:16 pm »
Nie niestety nie mam:( kurde martwie się o nią coraz bardziej!!!

EDIT:

Dzwoniiłąm do weterynarza umówiłam się na jutro.Powiec mi czy lekki sa w cenie sterylizacji Huh? bo mi powiedział żę wizyta darmowo ale jak bedą potrzebne leki to będe musiała za nie zapłacić.


Proszę uzywać opcji "modyfikuj". Posty scalam. mysza
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 21:55:14 pm wysłana przez mysza »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 31, 2011, 21:51:28 pm »
Z tego co pamiętam to za leki po zabiegu musieliśmy płacic.Warto się zaopatrzyc w Lakcid.Jest to probiotyk i pomaga.Możesz go kupic w polskiej aptece w uk.

http://www.e-apteka.co.uk/lakcid-ampulki-10szt

Trzymam kciuki !! Napisz po wizycie co z małą.

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 31, 2011, 22:17:45 pm »
Dziękuje za linki napewno dam znać co i jak :) A jeśli chodzi o lakcid to sprawdze u nas w polskim sklepie mam nadzieje że będą mieli!! pozdrawiam

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 31, 2011, 22:57:59 pm »
Jak będą mieli to rozrób fiolkę z wodą i podaj małej pól rano i pół wieczorem.

malutka_Misiunia3

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 31, 2011, 23:09:47 pm »
Powiec mi czy to też jej w jakiś sposób pomorze dodaje jej to do wody http://www.petsathome.com/shop/proc-probiotic-100gm-by-vetark-15796?freeText=pro-C+Probiotic&msg=MSG_SEARCH_ONE_MATCHING_PRODUCT. Kupiłam to w sklepie zoologicznym

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 31, 2011, 23:58:02 pm »
Nigdy tego nie dawałam i nie wiem co to jest.Zaraz napisze jeszcze do jednej kobitki tu z forum z Uk może ona będzie wiedziec co to jest.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #479 dnia: Kwiecień 01, 2011, 00:16:32 am »
To jest pewnie cos w stylu lakcidu tylko, ze z dodatkiem wit. Spokojnie mozna podac :)