Autor Wątek: Przed kastracją/sterylizacją, czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jak się przygotować  (Przeczytany 359334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja i po strachu
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 31, 2010, 10:28:31 am »
No prawdopodobnie :)
Stesuję się, jakbym sama to miała mieć, pół nocy nie spałam.

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja i po strachu
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:55:39 pm »
No jest po i wraca do życia, właśnie wsuwa marchewę. :D

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Sterylizacja i po strachu
« Odpowiedź #362 dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:42:37 am »
Super, wygłaszcz dzielną rekonwalescentkę i niech zdrowieje, niech szybko zacznie brykać i niech mieszkanie posypie bobkami :)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #363 dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:17:04 pm »
w piatek Bazyl idzie pod noz.....boje sie strasznie :( nie chce mu tego robic, ale sikanie na lozko doprowadza nas do szalu.
trzymajcie kciuki i napiszcie, ze bedzie dobrze .....

nuka

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #364 dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:41:54 pm »
Kasiek, bedzie dobrze przecież, nie zamartwiaj się na zapsas bo nie ma powodów. Tarmoś Bazyla :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 15, 2010, 10:27:25 am »
Tylko czy Bazyl przestanie siusiać na lóżko po kastarcji. Moja jest po sterylce wcześniej nigdy nie sikala na kanapę , na podlogę , dywan jej sie zdarzaló ale na łóżko nigdy. A teraz zaczęła .Postawilam tam dodatkową kuwete a i tak  potarfi zrobic obok do kuwety na kanapie nie chce.. Złośnica malutka

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 15, 2010, 11:19:51 am »
Moja jak sikała na dywan, kanapę i wszelkie inne miękkie rzeczy, tak nadal sika. Przez problemy z łapą w ogóle oduczyła się załatwiać do kuwety (bo nagle dostała do klatki miękkie ręczniczki, żeby się nie przewracała - zaczęła sikać oczywiście na nie). Muszę ponownie rozpocząć trening  :/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 15, 2010, 16:37:48 pm »
ej nie straszcie mnie......nie mamy pod czym, a jeszcze troche to i na czym spac.
wydawało mi sie, ze powinien przestac, bo on to ma fazowo. przez tydzien moze robic tylko do kuwety, a potem 3 dni tylko na wyro. i nawet jak w trakcie go złapiemy to konczy na dywanie. a na dywan nigdy nie sikal.  no i ostatnio jest problem z upilnowaniem go, bo probuje az do skutku. wczoraj np. wskoczyl raz, pogonilismy go, potem znowu i znowu i doslownie zdąrzylismy sie obrócic, a bazyl juz na lozko sikal. to bylo 5 sekund.
 

Offline Tuptuś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 21, 2010, 23:54:03 pm »
Przeczytałem te wszystkie historie o udanych zabiegach i mnie w środku ściska, że wcześniej nie trafiłem na to forum :( jestem pewien, że teraz Tuptuś by żył :( Zazdroszczę Wam wszystkim :(

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 23, 2010, 07:23:53 am »
Ja się boje wykastrować mojego , ponieważ sie obawiam  że on tego nie przeżyje :(
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 23, 2010, 08:19:36 am »
Przy samcu zagrożenia praktycznie nie ma, bo to prosty zabieg, nie trzeba otwierać brzuszka. U samic jest gorzej, bo to prawdzwia operacja. Ale nawet tutaj prawdopodobieństwo komplikacji jest małe. Dając króliczka do kastracji u doświadczonego w królikach weterynarza nie ma czego się bać.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 23, 2010, 12:14:58 pm »
Przy samcu zagrożenia praktycznie nie ma, bo to prosty zabieg, nie trzeba otwierać brzuszka.
Ale z tego co czytałam w licznych komentarzach na forum, to cały problem dotyczy stosowanej narkozy z której królik może się nie wybudzić. Poza tym komplikacje mogą pojawić się zawsze. Gdzieś pisze, że samiczka została wysterylizowana i zabieg się udał i wszystko ok, ale miała robione zastrzyki chyba przeciwbólowe, które przyczyniły się do przykurczu mięśni w jednej łapce i zwierzątko zamiast biegać, to chwieje się na 3 nóżkach.

Myślę, że powinno być więcej wątków ostrzegających przed możliwymi negatywnymi konsekwencjami kastracji.

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 25, 2010, 17:24:42 pm »
Ryzyko jest małe, ale istnieje, tak jak u ludzi przecież. Ja mówiłam o samej operacji.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Sterylizacja dopiero po pierwszym miocie ?!
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 02, 2010, 19:48:32 pm »
Nie chciałam zakładać nowego tematu. . . Teraz wyszłam z psem i spotkałam moją znajomą panią weterynarz. . . Powiedziałam jej, że mam zamiar wysterylizować obie moje panny, a ona mi na to, że jesli chodzi o króliki to sterylizacja może się odbyć dopiero po pierwszym miocie. . . Hilfe ja nie zdołam odchować dwóch miotów!!

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 02, 2010, 19:57:03 pm »
Pani weterynarz musi się dokształcić,dlatego kobieta wspominała o tych miotach.Nie przeszła biedna kursu szybkiego czytania. :knuje

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 02, 2010, 20:09:57 pm »
No ja jej mówię, że nie słyszałam o niczym takim a ona, że trzeba bo bezpieczniej itd itp

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 03, 2010, 09:47:20 am »
O kotach i psach tez bylo takie przekonanie kiedys.. Z tego co wim sterylizacja powinna być wykonana po pierwszej ruji.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 03, 2010, 09:59:03 am »
Nie jest mi obce takie stereotypowe przekonanie niektórych właścicieli pupilków, a nawet weterynarzy, że kazda samica powinna przynajmniej raz w życiu rodzić, a dopiero potem można by mówić o sterylizacji. A to głupota.


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 03, 2010, 10:22:14 am »
Polecam Wam piękną, zabawną i smutną jednocześnie pełnometrażową animację Mój pies Tulip (My dog Tulip). Myślicie sobie co animacja może mieć wspólnego z tematem sterylizacji i rozmnażania zwierząt? Otóż bardzo wiele, wcale nie offtopuję ;) Film opowiada o życiu pana w podeszłym wieku, który postanawia zaopiekować się suką rasy owczarek niemiecki. Więcej zdradzać nie wypada ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

nuka

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 03, 2010, 10:24:55 am »
shoti1910 czy zmieniłaś zdanie i nie zdecydujesz się na sterylkę w Toruniu??