Autor Wątek: Przed kastracją/sterylizacją, czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jak się przygotować  (Przeczytany 359099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 04, 2010, 10:15:43 am »
za cholere nie chce pić. dobrze, że wcina koperek.

Przyjdzie czas na wode  :icon_smile



hubert33

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 04, 2010, 17:37:49 pm »
no dzisiaj już biega za mną nawet do łazienki heh
i już myka po salonie z Kubą :)
chwile pobiegają razem i potem każde idzie leżeć w innym miejscu salonu heh

Kubuś perfekcyjnie dba o swoją żonkę po operacji :onajego









« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 17:45:18 pm wysłana przez hubert33 »

sonia

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 04, 2010, 17:55:10 pm »
Cudna ta twoja Basiula i cudowny jej malzonek Kubus,
niech zyja w szczesciu i milosci przez dluuugie lata :heart :onajego

hubert33

  • Gość
Odp: Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 04, 2010, 18:06:06 pm »
dziekujemy.
Od razu widać jak Basia wraca przy nim do formy, jak się rozkłada, w zaciszu salonu bezpieczna i zadowolona, że nie jest sama.
Kubuś senior też radośniejszy. I ani jedno ani drugie nie ugania się za sobą ani nie męczy. Kuba umyje, wyliże Basie pomiędzu uszami i każde idzie w swoją stronę leżakować. Poza tym Basia jest mądrala bo wie, że Kubuś nie wyjdzie na panele poza obręb dywanu, więc leżakuje sobie spokojnie przy półkach na cd na panelach hehe
Ech, sielanka :zakochany:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 18:08:18 pm wysłana przez hubert33 »

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #304 dnia: Lipiec 11, 2010, 22:48:20 pm »
Mam pytanie
Kiedy najlepiej wykastrować królika ? Chodzi mi o lato , zimę czy to nie robi różnicy ?
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #305 dnia: Lipiec 11, 2010, 23:08:10 pm »
szubciaaa, nie powinno sie robic takich zabiegow ani w duze upaly ani w duze mrozy. Tak zwyczajnie zdroworozsadkowo ;) W upaly krolikom i tak jest ciezko, a co dopiero takie obciazenie narkoza. Zima w trzaskajace mrozy tez nie ma sensu przewozic krolika do i z lecznicy, tym bardziej, ze podczas zabiegu cialo krolika sie wyziebia.
Najlepiej ustalac taki termin, zeby pogoda byla umiarkowana. Pora roku nie ma znaczenia. Chodzi o to zeby nie byly to skrajne temperatury.

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #306 dnia: Lipiec 11, 2010, 23:10:42 pm »
Właśnie o to mi chodziło :)) dziękuję :*
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

smokusmoku

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #307 dnia: Lipiec 13, 2010, 19:49:22 pm »
Witam serdecznie, od końca maja podczytuję to forum, gdyż moje dzieci stały się właścicielkami 3 królików. Natomiast 1 z królików okazał się być chłopcem i muszę go wykastrować. I mam takie banalne pytanie: czy zabierając królika na zabieg należy w transporterku zamontować poidło??? lub może coś jeszcze innego zabrać?

Zastanawiam się nad lecznicą A-Vet- czy ktoś tam może kastrował króliczka?

Alicja

  • Gość
Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 15, 2010, 14:54:11 pm »
Nie wiem czy wykastrować . Wszyscy mi tu piszą , żebym go wykastrowała , bo będzie mi obsikiwał tapetę i robił bobki , gdzie popadnie . Tylko , że ja z moim uszatkiem nie mam żadnych problemów . Kiedy chce się załatwić , to idzie do klatki . Mi żadnych problemów nie sprawia , a więc czy mam go wykastrować ? ( bez powodu , nie będe mu na siłę obcinać klejnotów , bo to moim zdaniem NIE jest w porządku . )

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 15, 2010, 14:56:59 pm »
Jeżeli chcesz swojemu królikowi sprawić kompana, to inaczej sie nie da, tylko wykastrować.
Mozliwe, że Twój królik dojrzewać dopiero zacznie, albo ma spokojny charakter i łobuzować nie będzie.

Kastracja jest też wskazana ze względu na to, że samczyki nie zachorują na raka jąder.

Alicja

  • Gość
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:03:10 pm »
Ale ja nie chcę mieć drugiego króliczka . ( zresztą rodzice by się nie zgodzili , bo nawet na tymczas się nie zgadzają . :/ ) . A mój króliczek ma już 1,5 roku .

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #311 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:05:37 pm »
Decyzja nalezy zawsze do właściciela, trzeba rozwazyc plusy i minusy. Jeżeli nie chcesz, miec towarzysza dla Hugo, to nie kastruj. Jeżeli jest spokojny, nie obsikuje mebli, nie brudkuje, nie gwałci, nie jest agresywny, nie ma zniam w obrębie narządów płciowych to jest ok. Jednak pamietaj, że jak królik zachoruje na raka, to może byc już za pozno. Dlatego proponuje często kontrolowanie zwierzaka u weterynarza :) Poza tym, częściej nie kastrowane samczyki cierpia na zapalenia pęcherza i inne infekcje tego typu.

Alicja

  • Gość
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #312 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:11:13 pm »
Ja zawsze jak jestem u weta na pocięcie pazurków , to przy okazji wet sprawdza uszka , ząbki i inne takie . I zawsze jest wzorcowym pacjentem . :D

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #313 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:14:11 pm »
Alicja, ja się pogubiłam już, wydawało mi się, że właśnie miałaś z nim problem, gdzieś mi tu pisałaś, że króliczek cię obsikuje i przez często jest zamykany w klatce.  :hmmm

Alicja

  • Gość
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #314 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:16:42 pm »
Ale to było dlatego , bo jak nie miałam rozumu ( nie znałam tej strony ) to nie wypuszczałam go z klatki i wtedy Hugo mnie obsikiwał , bo był na mnie wkurzony . Kitty27 - teraz mój Hugo jest na moim avatarku i już widzisz , że nie jest barankiem ;)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:17:30 pm »
tak widzę, faktycznie to rex :)

Bardzo podobny do mojego zmarłego Zorrusia, też był czarny jak smoła i w dodatku rexem :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:20:16 pm »
Ale to było dlatego , bo jak nie miałam rozumu ( nie znałam tej strony ) to nie wypuszczałam go z klatki i wtedy Hugo mnie obsikiwał , bo był na mnie wkurzony

Króliki nie moga być wkurzone na kogos i go obsikać, to nie jest zachowanie takie jak w bajkach dla dzieci. Nie był wypuszczany i nowy teren poprostu znakował- to norlane przy niekastrowanym samcu.
Teraz juz tak nie robi?

Alicja

  • Gość
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:22:56 pm »
Teraz już tak nie robi - przestał tak robić , gdy zaczął biegać po całym domu i wylegiwać się na kanapie . :D

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:25:27 pm »
Jeśli nie chcesz mieć drugiego królika, rodzice się nie zgadzają, Ty nie chcesz kastrować, to nie kastrujcie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Alicja

  • Gość
Odp: Czy mam wykastrować mojego królika ?
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:27:09 pm »
Jeśli nie chcesz mieć drugiego królika, rodzice się nie zgadzają, Ty nie chcesz kastrować, to nie kastrujcie.

Też tak sądzę . I mam jeszcze jeden powód - nie mam serca obcinać mu tych klejnotów . :D Tylko większość mi pisze , że zachoruje , że on dopiero zacznie dojrzewać i inne . :(