Autor Wątek: Przed kastracją/sterylizacją, czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jak się przygotować  (Przeczytany 359234 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 06, 2010, 16:16:53 pm »
Czyli już wiem gdzie się udać, dziękuje Kitty

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 06, 2010, 17:25:31 pm »
Cytat: "magdam"
klaudii105,  i jak tam króliś się czuje??

Króliś  już po kastracji jest żywy, i skacze weterynarz dała mu antybiotyk na 48 godzin nie ma ,,kapelusza,, nie muszę dawać mu leków w czwartek kontrola a 16.04 zdjęcie szwów jadł tylko
siano i kawałek ogórka.Szkoda tylko,że bidulek musiał czekać od 11-16,bo musiała reanimować duszącego się kota  ;(  Pozdrawiamy Wszystkich dziękuję za wsparcie i dobre
rady
P.S Guinness śpi na domku w klatce  :*

nuka

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 11, 2010, 07:38:19 am »
I jak malec? dzis już pewnie bryka jakby nie miał zabiegu, je ile sie da i robi stosiki kulek. A jak szewki, intereseje sie nimi?

króliczkowa

  • Gość
Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:58:37 pm »
Foxy ma około 4 miesięcy, ostatnio dołączyła do niej miesięczna zabrana ze sklepu z ropnym katarem Żakietka. Króliki widziały się już duża chce ją gwałcić, a mała chowa się do nas. Na razie zdecydowaliśmy się ich nie poznawać. Mała w klatce 60cm, duża w zagrodzie przebywa. Zastanawiamy się na sterylizacją na razie Foxy za jakiś czas, a potem Żakietki za kilka miesięcy. Ale na miniaturce bez tajemnic przeczytaliśmy, że nie należy tego robić, jeśli królik nie jest chory. W świecie królików jest napisanie na odwrót i już nie wiemy co robić. Jeśli króliki się nie zaprzyjaźnią będziemy musieli pomyśleć nad nowym domem dla Żakietki. Proszę o radę dotyczącej sterylizacji :krolik  smutny_krolik

nuka

  • Gość
Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:00:51 pm »
Sterylizujcie, najpierw Foxy, później małą. Uszaki niech będą całkowicie zdrowe do tego zabiegu, przebadane wzdłuż i wszerz i niech to będzie sprawdzony wet.

hubert33

  • Gość
Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:23:39 pm »
no tak,  podczas wizyty ze swoją małą (4 miesiące) ja usłyszałem od swojej wete (lecznica OGONEK, Warszawa/Bemowo, polecana również przez wielu z forum), że sterylizacji powinno się poddawać jak królinka osiągnie ok 1 rok, aby cały cykl dojrzewania się zakończył i dopiero wtedy powinno się poddać zabiegowi.

co do "bzykania" to ustalają hierarchię - kto tu rządzi heh moje choć siostry i są od urodzenia razem to też takie akcje zaczynają robią! i choć kochają się, razem odpoczywają brykają to niestety potrafią też siebie pogonić :/ ta natura jest bez sensu :/

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 12, 2010, 20:28:38 pm »
Cytat: "nuka"
I jak malec? dzis już pewnie bryka jakby nie miał zabiegu, je ile sie da i robi stosiki kulek. A jak szewki, intereseje sie nimi?

Tak wszystko jest w porządku wczoraj musiałam iść znów do weta, bo mały zaczął
se tak gryźć to ja panikara szybko go zapakowałam w transporter i poleciałam,a okazało
się ,że to tylko skórkę se przegryzł i dała mu lek przeciwbólowy ALE WSZYSTKO JEST JUŻ
W PORZĄDKU Guinness biega jak szalony i skacze a to na stół a to na łóżko wszędzie
go widać a i klatka po dwóch dniach nie śmierdzi wreszcie w piątek zdjęcie szwów

nuka

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 13, 2010, 08:47:29 am »
No to pięknie :)

pakuulinka

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 18, 2010, 13:57:48 pm »
a czy kastratom trzeba dawać jakieś specjalne karmy,tak jak dla kocurków kastrowanych??

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 18, 2010, 14:08:26 pm »
pakuulinka nie. Dieta jak u niekastrowanego.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kasia88

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 18, 2010, 18:57:55 pm »
ja jutro ide z moim Kubusiem na kastracje i chyba zaraz zemdleje ze stresu.

króliczkowa

  • Gość
Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 19, 2010, 20:35:34 pm »
W jakim wieku można wysterylizować królice ?
I napiszcie czy to pomoże i 2 samiczki się polubią, bo moi rodzice nie chcą uwierzyć ?  :blaga:

[ Dodano: Pon Kwi 19, 2010 8:59 pm ]
I od którego do którego miesiąca trwa okres dojrzewania  ??

black_butterfly

  • Gość
Sterylizacja panienek
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 19, 2010, 23:18:31 pm »
króliczkowa, Ja mam dwie samiczki i w czasie rujek Plusz skakala na Malą a ta ją za to gryzła przez kolejny tydzień w ramach zemsty...po sterylizacji wszystko przeszło jest spokój jak w raju...no może więcej sie przytulają ;) to jedyny "efekt uboczny"

Offline Domi38

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2473
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: M-ö
  • Moje króliki: Nemo
  • Za TM: Stampe 2013.08.15
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:30:55 am »
Witam,
Decyzja zapadla Stampe idze pod noz. Ci ktorzy mnie znaja z forum Kazia wiedza ze zycie z moim kroliczkiem nieraz nie wyglada wesolo, gryzienie to norma. Ale na dzien dzisiejszy najwiekszym problemem jest znaczenie terenu, sika wszedzie, funduje nam fontanny z moczu.
W zwiazku z planowana kastracja mam pytanko, czesto polecana dieta po zabiegu jest siano i woda, a co robic jak krolik nie jest amatorkiem siana?? moge zastapic siano np swieza trawa, mleczem i innymi zielonkami?
Boje sie  :(

nuka

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:37:40 am »
Uszak po narkozie bedzie miał zwiększone pragnienie i bedzie troche wychłodzony, dlatego jakiś kocyk sie przyda i miseczka ze świeżą wodą.
Dieta po zabiegu jest taka sama jak przed nim.

Przez pierwsze dni po zabiegu możesz podawać same najlepsze kąski, żeby Stampe zaczął jeśc jak najszybciej. Zimą - wiadomo, suszki najlepsze, a teraz jak mały juz jest przyzwyczajony do świeżej zieleniny - to oczywiście możesz ja podawać

kasia88

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:19:51 pm »
Moj kuba w niecala godzine po zabiegu wcinal az mu sie uszy trzesly  kupczy wszedzie duzo pije takze chyba wszystko ok :)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:32:32 pm »
kasia88,  to świetnie :jupi

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
boje sie
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 23, 2010, 09:04:55 am »
troszke wysterylizowac swoja Salcie, ale musze, bo bobczy na nas i siusia ostatnio coraz czescie poza klatka. fuka biega do okola i taka pobudzona jest. czyli ogonek na bemowie to jest najpewniejsza klinika??

kasia88

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 23, 2010, 09:44:50 am »
no...tylko po jakim czasie wasze krolisie zaczely siusiac znowu w jedno miejsce?? :bejzbol

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:01:01 am »
to ja sie juz szykuje na sterylizacje... troche mnie przeraza opieka i robienie zastrzykow, ale Salcia jest niespokojna, wczoraj nagle wbiegla do lazienki i nasiusiala na podloge. rzadko jej sie zdarzalo nasiusiac poza klatka, raczej w pierwszych dniach mieszkania u nas, a jest juz z nami 5 miesiecy. to niesamowite ze taki maly kroliczek jest taki skomplikowany, wczesniej mialam psa, ktory zyl swoim zyciem prawie 19 lat a taki maly krolik przemeblowal cale nasze zycie :D