Autor Wątek: Przed kastracją/sterylizacją, czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jak się przygotować  (Przeczytany 359040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asica

  • Gość
Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 04, 2010, 09:58:50 am »
Dziękuję za życzliwość :*
A z tą wetką której "nie znam" przez jakiś czas pisałam e-maile i muszę przyznać, że jakąś wiedzę o królikach miała, ale o tym pisałam w innym temacie, tutaj:
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6289
A może ktoś z forumowiczów jest z dolnośląskiego i mógłby mi podać jakiegoś dobrego weta???

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 04, 2010, 10:01:02 am »
Asica, jeśli masz możliwość we Wroc to doktor Piasecki jest polecany :)

pindzia

  • Gość
Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 05, 2010, 13:11:13 pm »
Witajcie kochani,
moja królica ma 7 miesięcy więc czytałam, że to dobry czas na sterylizację  :>  mam jednak obawy ponieważ studiuję w Poznaniu a weterynarz mój zaufany przyjmuje w moim rodzinnym mieście. Problem jest taki, że na Wielkanoc jadę do domu i jestem tam niecały tydzień więc chyba nie powinnam decydować się na zabieg w tym momencie, prawda ? Powinnam poczekać do wakacji? I jeszcze jedno pytanie : sterylizacja jest bezpieczna dla króliczka i jak  wpłynie na jej osobowość oraz czy nie będzie miała żadnych urazów do właściciela ? Chciałabym jej pomóc nie zaszkodzić, bo widzę, że teraz hormony szaleją  :diabelek
Proszę o pomoc :)

nuka

  • Gość
Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 05, 2010, 16:49:51 pm »
Do Wielkiej Nocy maleńka już się wygoi, w Poznaniu masz zaufanych uszatych wetów http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=1431

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Dla tych co boją się wysterylizować albo wykastrować
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 06, 2010, 11:48:17 am »
a co do osobowości..to moja królica ewidentie ma focha..;]mija tydzień jak miała sterylkę i .. wszystko gryzie..łącznie z kanapą przy której sie wylegiwała..robi przemeblowania w zagrodzie...i ciągle mnie noskiem zaczepia...:)przedwczoraj to zapomniała czym jest kuweta(póki co z powrotem odkryła jej znaczenie:P )..więcej kombinuje niż wcześniej :D..wierze jednak, że ta sterylka była dobrą decyzją i spokojnie czekam jak już się jej ten foch znudzi i przyjdzie do pani na głaski :)

p.s. faktem jest, że na dywan nie sika :)

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 04, 2010, 19:46:00 pm »
Witam! Mam zamiar wykastrować królisia we wtorek możecie mi powiedzieć
jak to będzie wyglądało po ilu dniach zdejmują szwy, czy będzie miał założony
kołnierz.Jeżeli możecie opiszcie mi w miarę dokładnie jak to będzie wyglądało
po kastracji.Z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam. :*

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 04, 2010, 20:10:38 pm »
Mój Kosiu był kastrowany w tamten wtorek :lol  Nie miał kołnierza, bo nie interesował się "tamtym miejscem" :lol  Przez 2 dni nie miał apetyciku, ale już go odzyskał. Przez pierwsze 2 dni trzeba też było mu podawać tabletki przeciwbólowe. A przez 6 dni antybiotyk + lakcid. Ściągnięcie szwów po 10 dniach, czyli jeszcze przed nami :rotfl2  Trzymamy kciuki za kastrację Guinessa :przytul

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:10:13 am »
Widzisz to wszystko zależy od królika :)
1. twój portfel się skurczy o jakieś 250 zł :p
2. Ja mogę opisać sterylkę:Po paru godzinach odbierzesz królika od weta..ważne by miał cieplutko w transporterku. Moja miała kaftanik załozony jak po nia przyszłam.Prawdopodobnie dostaniesz lekarstwa do podawania przez 5 dni. Jak wrocisz z króliczkiem do domu ważne by miał wygodnie :) Nie wyjmuj go sama z transporterka- niech sam sobie wyjdzie. Jeżeli masz klatkę- nie wypuszczaj go na początku. Nie powinien biegać odrazu po zabiegu. Króliki podobno na początku są osowiałe, nie mają sił się ruszać i nie jedzą ..ale jak to pisałam- wszystko zalezy od królika. Moja już po 5 minutach nie miała na sobie kaftanika, a po zagrodzie zaczeła kicać jak tylko wróciłysmy do domu...:) po paru godzinach jadła i piła...ja na zdjecie szwów poszłam po ok. 10 dniach(ale moja miala urojoną)..
No i oczywiście jak już odzyska pełnie sił- możesz być pewna, że troche zacznie rozrabiać:"w nagrodę" za to co zrobiłaś :)

a gdzie kastrujesz? :)

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 05, 2010, 13:57:37 pm »
Cytat: "editgrey"
Widzisz to wszystko zależy od królika :)
1. twój portfel się skurczy o jakieś 250 zł :p
2. Ja mogę opisać sterylkę:Po paru godzinach odbierzesz królika od weta..ważne by miał cieplutko w transporterku. Moja miała kaftanik załozony jak po nia przyszłam.Prawdopodobnie dostaniesz lekarstwa do podawania przez 5 dni. Jak wrocisz z króliczkiem do domu ważne by miał wygodnie :) Nie wyjmuj go sama z transporterka- niech sam sobie wyjdzie. Jeżeli masz klatkę- nie wypuszczaj go na początku. Nie powinien biegać odrazu po zabiegu. Króliki podobno na początku są osowiałe, nie mają sił się ruszać i nie jedzą ..ale jak to pisałam- wszystko zalezy od królika. Moja już po 5 minutach nie miała na sobie kaftanika, a po zagrodzie zaczeła kicać jak tylko wróciłysmy do domu...:) po paru godzinach jadła i piła...ja na zdjecie szwów poszłam po ok. 10 dniach(ale moja miala urojoną)..
No i oczywiście jak już odzyska pełnie sił- możesz być pewna, że troche zacznie rozrabiać:"w nagrodę" za to co zrobiłaś :)

a gdzie kastrujesz? :)

Ja Kastruje u P. Anety Wieczorek ona robi kastracja i sterylizację za 80 złotych dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź napiszę jutro po zabiegu trzymajcie kciuki

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 05, 2010, 17:51:34 pm »
ja się spotkałam gdzieś z takim zdaniem "jeśli vet założy szwy" Czyli nie zawsze zakłada? :hmmm

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 05, 2010, 18:43:27 pm »
naciecia na mosznie sa na tyle male, ze bardzo latwo sie zasklepiaja. Dodatkowo jest to miejsce, gdzie nie ma jak "cos wypasc" - pomijajac zmiany patologiczne jak zbyt szeroki kanal pachwinowy itp.
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:11:35 pm »
ZCyli nie musi miec?

nuka

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:59:21 pm »
Nie wszyscy weci zakładaja szwy po kastracji, niektórzy kleją skórę. A szwy też mogą być rozpuszczalne (same odpadną) albo tradycyjne - wtedy trzeba biec na ich zdjęcie.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:06:19 pm »
A nie wiecie jak to wygląda w Katowicach? i czy trzeba do tego samego veta jechać ściągać?
Bo kurcze mam  straszny szmagd drogi do dobrych weterynarzy.

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:12:36 pm »
Szwy można ściągnąć u każdego weta, nie koniecznie tego co zakładał :]
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

nuka

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:14:15 pm »
Uszata, poczekaj na odpowiedź Kitty27, ma sprawdzonych katowickich wetów  :>

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:19:51 pm »
Moje uszolki były kastrowane u dr Rybickiego w brynowskiej klinice, po 10 dniach od zabiegu było usuwanie szwów.
Nie trzeba u tego samego weta zdejmować szwy. Każdy wet, nawet ten niekróliczy powinien poradzić sobie.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:41:16 pm »
acha dziekuje i przy okazij jakie on ma podejście do zwierząt? jest uczylana na takich bez niego ;d

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:42:42 pm »
Dr Rybicki bardzo lubi zajęczaki, mojego kicającego za TM Zorrusia i Brandonka nawet do siebie przytulił. Dr Paczkowska pomimo to, że moich uszaków nie leczyła to zawsze, gdy przechodzi przez gabinet to na widok moich uszaków radośnie wita i obowiązkowo tarmosi ich za uszkami, sama ma ponad 2 kilogramowego baranka  :lol
Polecam też dr Krysę.

Ale w sytuacji podbramkowej wolę jeździć do Krakowa do dr Lewandowskiej. W Brynowie w pewnym punkcie mnie zawiedli, ale z czystym sumieniem polecam kastracje/sterylizację u dr Rybickiego.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja królika
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 06, 2010, 15:40:07 pm »
klaudii105,  i jak tam króliś się czuje??