Autor Wątek: Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net  (Przeczytany 55263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koperek_wawa

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2007, 00:25:16 am »
To i ja zaoferuję swoją pomoc, jeśli oczywiście jeszcze można. Parę słów o mnie. nazywam się Marcin, uczę się w 2 klasie Liceum Ogólnokształcącego i chciałbym pomagać przy stronie adopcyjnej SPK. Jeśli chodzi o doświadczenie to mam trochę pojęcie o HTML-u, ponieważ opiekuję się stroną internetową mojego Liceum . Jeśli chcecie to możecie ją obejrzeć, wchodząc w część Liceum (zajmuję się tylko stroną Liceum, bez Gimnazjum). Pomagam w aktualizacjach strony Liceum od marca 2006r. Tylko, że nie zajmuję się tworzeniem dodatkowych podstron i umieszczaniem zdjęć. Chociaż, mam nadzieję, że w Waszym zeszycie szkoleniowym będzie pokazane jak to zrobić.  :P Ale w razie czego to chętnie służę swoją pomocą.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2007, 08:05:32 am »
witaj, zeszyt szkoleniowy jest dla tych co co chca pracować jako posrednicy adopcyjni.

Co do strony to osoba odpowiedzialna za maglowanie ze znajomości HTML'a jest Ziabak.
Napisz do niej na maila :  ziabak@wp.pl  jak wyglądasz  od strony html'a, ,podaj adresy stron którymi sie zajmujesz

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:26:03 pm »
Marcinie - mail z odpowiedzią i kilkoma informacjami wysłałam :)

Do wszystkich, którzy chcą zaoferować pomoc przy stronie skopiuję tutaj fragment mojej odpowiedzi do Marcina, bo myślę, że to są wstępne rzeczy, które ja jako opiekun dotychczasowy strony adopcyjnej chciałabym uzyskać w ramach pomocy. Wszystkich gotowych stawic czoła wyzwaniu ;) proszę o kontynuację rozmowy albo tutaj albo na maila do mnie.

CZEGO OCZEKUJĘ W RAMACH POMOCY PRZY STRONIE ADOPCYJNEJ:

"Jesli chodzi o to, co trzebaby było robić w ramach pomocy:

- aktualizacje ogłoszeń - czyli dodawanie nowych i zdejmowanie nieaktualnych (strona główna i podstrony poszczególnych królików)
- aktualizacja działu "Naze Adopcje" - w ramach tego należałoby egzekwować od osób z grupy adopcyjnej przysyłanie treści tekstów po przeprowadzonych adopcjach
- to samo dotyczyłoby działu Historie Adopcyjne

To są podstrony w których bardzo dużo się dziaje - a przynajmniej powinno dziać. Często z powodu pracy zawodowej nie jestem dostępna w necie nawet ponad tydzień - gdy w takich sytuacjach należy pilnie zareagować nie ma po prostu poza mną osoby, która w zastępstwie mogłaby wprowadzić modyfikację nie szkodząc przy tym stronie ;) Niestety nie mam też czasu na szkolenie ludzi :( Dlatego zależy mi na osobach, które same we własnym zakresie zorientują się w tym jak zbudowana jest strona adopcyjna i na jakiej zasadzie są wprowadzane na niej zmiany. Generalnie - to jest bardzo prosta strona w html - jesli ktos ją przejrzy od środka i ma podstawowe pojęcie o html to na pewno da radę. Ważne dla mnie jest też to, by być porządnym we wprowadzaniu zmian, bo na porządkowanie po innych również nie ma nigdy czasu - trzeba więc wykazać się odpowiedzialnością i ogólnym "poukładaniem" :)

Dodatkowo - bardzo bym się cieszyła gdyby osoby pomagające przy stronie wykazały się nie tylko wykonywaniem wskazanych zmian, ale też własną inicjatywą ukierunkowaną na rozwijanie strony, którą uprzednio (przed wprowadzeniem na serwer) przestawiłyby Grupie Adopcyjnej w ramach konsultacji.

Zajrzyj sobie do źródła strony, poczytaj jak to wygląda i daj znać, czy dasz radę :)"

Koperek_wawa

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2007, 20:48:00 pm »
Ziabaku, wysłałem Ci maila. Czekam teraz na Twoją odpowiedź  :P. Mam nadzieję, że uda nam się rozpocząć współpracę do pomocy przy stronie adopcyjnej.

kicius19

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 28, 2007, 12:28:40 pm »
wiecie co moze to glupie ale zglosilam sie jako chetna do pomocy wyslalam swoje dane ale nie bardzo wiem co dalej  ??  ??  :oh:
czy mam tak zrobic jak jest opisane w linku "dolacz do nas" czy co?? moze ktos cos podpowiedziec
pozdrawiam

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 28, 2007, 17:22:06 pm »
hihi spokojnie, dostaniesz jakiegos opiekuna - który pomoże Ci przy adopcjach a ja z miła chęcia oddam Ci do prowadzenia adopcje w Warszawie ;)

Skontaktuje sie z toba w tygodniu i powiem co i jak
 bo teraz nie mam juz siły  :oh:

kicius19

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 28, 2007, 17:26:32 pm »
dzięki za odpowiedź :jupi  dziś dostałam potwierdzenie mailem po tym jak napisałam ale też mi to niewiele podpowiedziało. w takim razie czekam :jupi
pozdrawiam :bukiet

Koperek_wawa

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2007, 17:40:23 pm »
to i ja mam małe pytanie: co słychać w kwestii wolontariuszy do pomocy przy stronie adopcyjnej?? :> Mam nadzieję, że o mnie nie zapomnieliście  :P. Czy zostałem przyjęty do pomocy przy stronie?? Bo ziabak kontaktował się ze mną 3 dni temu (26 stycznia), że po weekendzie dostanę informacje co i jak, a jeszcze nie dostałem żadnego maila.

A i jeszcze 1 mam pytanie: czy jeżeli dostanę informację, że mam umieścić na stronie adopcyjnej, że "króliczek o imieniu X" poszukuje domku, to czy również z tym dostanę informacje o nim, tzn. skąd pochodzi, jego rasę, wiek, umaszczenie, powód oddania i uwagi czy będę musiał to sam ustalać?? Przepraszam za takie pytania, ale to dla mnie naprawdę ważne  :P

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2007, 16:49:19 pm »
Ziabak jest tak zapracowana ze pewnie nie ma chwilowo mozliwości odpowiedziec na email, ale na pewno o tobie nie zapomniała ;)

co do odpowiedzi na pytanie: dostajesz od posrednika adopcyjnego gotowy tekst - zredagowany i zdjecia , notatki na adopcyjną dostajesz zredagowane + zdjecia,
info o zdjeciu króliczka tez dostajesz ;)

Koperek_wawa

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2007, 18:44:49 pm »
dziękuję azi za tak wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania, a więc czekam cierpliwie dalej od maila od Moniki   :*  :*

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2007, 22:58:19 pm »
To prawda - byłam i jestem nadal zawalona pracą i dlatego nie pisałam po spotkaniu.

Mam ogólne pytania - czy ktoś z grupy adopcyjnej może spotkać się z Marcinem, w celu takiej rozmowy wstępnej, zapoznawczej? Ais - może Ty będziesz mogła?

Generalnie chodzi o to, że osobie współpracującej przy stronie musze przekazać informacje dotyczące haseł dostępu do naszego serwera. Wolałabym gdyby ktoś poznał osobiście taką osobę - nie żebym przesadnie nie ufała ludziom, ale dla czystego sumienia, po prostu.

Marcinie - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko takiemu spotkaniu? Ja mam tak wypełnione dni w godzinach "normalnych", że jest mi bardzo trudno samej organizować tego typu akcje, dlatego jesli ktoś już zgłosi sie do mnie (liczę na Ais ;)) i będzie taka możliwość będę wdzięczna. Ustalicie wtedy dogodny dla siebie teremin - moze nawet przy okazji jakiejś akcji.

Co na to Grupa Adopcyjna? Prosze o opinie :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 04, 2007, 08:40:23 am »
Jestem za. Trzeba sprawdzić czy Michał nie jest jakims szpiegiem  :diabelek

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 04, 2007, 10:50:35 am »
Jeśli Azi się zgadza, to jak najbardziej. Ja jeszcze zapytałabym Sławka :)

mru

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 04, 2007, 13:25:41 pm »
Marcinie, nie wiem na ile znasz HTML, ale na pewno sobie poradzisz, a jeśli miałbyś jakiś problemik, to ja też mogę w razie czego służyć pomocą, trochę na stronie adopcyjnej już swego czasu buszowałam ;-)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 04, 2007, 15:40:35 pm »
Cytat: "bea i tomek"
Jeśli Azi się zgadza, to jak najbardziej.


Bea a ja co? jakiś guru czy wyrocznia???  :wow


A teraz podsumowania: po apelu mamy w adopcjach 3 nowe osoby :
Dominike z Warszawy
Małgosia z Białegostoku
Agnieszka z Poznania

dziekujemy dziewczynom.  :jupi

No i do pomocy przy stronie adopcyjnej mamy MIchała  :jupi

Koperek_wawa

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 04, 2007, 15:56:25 pm »
Azi, mam na imię Marcin, nie Michał  ;-)

mru, myślę, że raczej poradziłbym sobie przy aktualizowaniu stronie adopcyjnej SPK. Od marca 2006r. aktualizuję stronę mojego liceum. Możecie sobie ją obejrzeć  :P. Obecnie strona zmienia swoją grafikę, ja tylko ją aktualizuję  :>.

Tak sobie myślę, że chyba i ja też zapiszę się do SPK. Mam kilka pytań jeśli chodzi o moje członkostwo:
1. Jak patrzę na deklarację SPK to jest tam pytanie: "W Stowarzyszeniu będę zajmować się:" i jest tam tabelka, w której są 4 kolumny: adopcje, edukacja, projekty/akcje i promocja SPK to czy muszę w każdej kolumnie zaznaczyć, co będę robił, czy np. mogę zaznaczyć: Strona WWW (Praca nad stroną internetową stowarzyszenia), Pomoc finansowa (Jeśli nie masz czasu na działania i chętnie pomożesz finansowo, ponadto chcesz  mieć wpływ na to co się dzieje w Stowarzyszeniu), zbieranie informacji i organizacja??

2. Na czym tak bardziej szczegółowo polega pisanie artykułów dla SPK??

3. Jeśli zadeklaruję się, że będę Wam pomagał finansowo, to ile bym musiał tak mniej więcej wspomagać Was finansowo i w jakim odstępie czasowym??

4. Jeżeli teraz mam jeszcze 17 lat, ale 14 maja będę miał już 18 lat, to domyślam się, że np. jak będzie jakieś zebranie w Warszawie członków SPK to nie będę miał prawa głosu, a jak zebranie odbędzie się po 14 maja to będę miał prawo głosu?? Dobrze zrozumiałem??  :P  

5. Czy te zebrania członków SPK są obowiązkowe?? Naturalnie deklaruję się, że będę brał w nich udział na terenie Warszawy, ale np. w lipcu często na weekendy i na dłużej wyjeżdżam do Babci i wtedy nie będę mógł przybyć do Was na zebranie

6. Mam jeszcze 1 pytanie: chciałbym jeszcze inaczej pomóc, w sensie, że chciałbym przewozić adopcyjne króliki, tylko że np. w sensie ja mieszkam w Warszawie, a króliczek jest z Łodzi i trzeba go przewieźć np. do Poznania, ale nie przy bardzo dużych kilometrach (np. z Białegostoku do Wrocławia). Ale zastrzegam, że to dopiero najpóźniej za jakies 2 lata, bo na razie zapisałem się na kurs prawa jazdy  :jupi I czy jak teraz na deklaracji członkowskiej nie zaznaczyłbym, że "chcę przewozić króliki" to czy będę mógł później dodać te funkcje??


Ojej, ale się rozpisałem.  :oh: Przepraszam za tak dużo pytań, proszę o odpowiedź na je wszystkie.  :P

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2007, 16:14:56 pm »
Koperek ja Ci z Białegostoku do Warszawy moge króla przewieźć a Ty dalej w Polskie, he he współpraca rzecz święta  :lol
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Koperek_wawa

  • Gość
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 04, 2007, 18:26:19 pm »
maro, hehe nie ma sprawy   :P

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 04, 2007, 21:58:37 pm »
Cytat: "Koperek_wawa"
Azi, mam na imię Marcin, nie Michał


Ja juz jestem stara i nie widze dobrze  na monitorze  :diabelek Marcinie

Odpowiedzi :
1. Wpisujesz tylko w tych rubrykach które Ci odpowiadają
2.Pisanie artykułów polega na .... pisaniu artykułów o tematyce króliczej
3.Pomoc finansowa: wpłacasz kiedy chcesz i ile chcesz - generalnie wspomagamy finansowp leczenie uszatych
4.tak
5.tak, jednakże jeżeli nie możesz być obecny wtedy zostawiasz pełnomocnictwo komus zeby mógł za Ciebie np. głosować
6.tak

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Pomoc przy adopcjach zgłoszenia na adopcje@kroliki.net
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 04, 2007, 21:59:42 pm »
:D oj, ale się rozpisałeś, faktycznie ;) Wiesz co, ja skopiuję Twojego posta i prześlę Iwonie Kossowskiej (ais), poproszę żeby Cię poprowadziła w tych sprawach formalnych. Nie wiem kiedy Iwona tutaj zerknie, a czas upływa...