Autor Wątek: Gryzienie kolorowych gazet  (Przeczytany 4532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aadek

  • Gość
Gryzienie kolorowych gazet
« dnia: Grudzień 31, 2006, 20:11:47 pm »
Chodzi mi o to, czy króliki mogą gryźć jakieś kolorowe gazety, papiery. Zawsze bałam się dawać mojemu małemu takich rzeczy i dostaje tylko kartony i rurki po papierze toaletowym. Ale na Uszatej Stronie w artykule "Twój króliczek i swieta Bozego Narodzenia: rady na sezon swiateczny" (http://www.uszata.com/eksplorer/rabbit_day/bozenarodz.html) jest napisane, że kroliczek może buszować w papierach po prezentach. To w końcu moze czy nie? Może sie zatruć tą farbą?

Króliccka

  • Gość
Gryzienie kolorowych gazet
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2007, 14:35:13 pm »
Praktycznie nie powinien :zdenerwowany ale czasami króliki lubią sobie pogryźć,ale nie mogą tego jeść a to jest różnica.Jeżeli chciałbyś puścić królika,pilnuj by się w tym bawił,szalał,ale nie jadł tych papierów :DD

anUSZka

  • Gość
Gryzienie kolorowych gazet
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2007, 19:04:02 pm »
W dzisiejszych czasach farby drukarskie sa oparte na olejach roslinnych, wiec raczj wielkiego ryzyka nie ma, jak troche cos tam krolik zje. jesli jednak lubi jesc papier, to lepiej sie postarac o niezadrukowane, brunatne kartony.
Wydaje mi sie, ze gorsze moga byc powlekane, sliskie kartki z niektorych magazynow...

netka

  • Gość
Gryzienie kolorowych gazet
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2007, 23:30:52 pm »
Moja Hadesina tylko i wyłącznie kolorowe wcina. Dzienniki nie interesują ją-Rzeczpospolita na wymiar sprawdza się w klatce 100tce i nie jest naruszana. Za to cokolwiek kolorowego natychmiast zostaje ZJEDZONE. I tak jest od prawie 3ech lat i nigdy żadnych problemów żołądkowych nie było. Ale stwierdziłam że to tak czy siak niezdrowe być musi, nie dopuszczam pism kolorowtych w zasięg pysia to mam za to poobgryzane: gumowe koła od wózka lalki mojej córki (zjedzone), zjedzona pościel, wszelkie zabawki z miękkiego plastiku natychmiast zostają objedzone. Tekturowe pudełka ją nie interesują. No taki ma styl.  :lol

Królinka

  • Gość
Gryzienie kolorowych gazet
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2007, 21:58:15 pm »
Ja bym jednak nie dawała mojemu królikowi kolorowych gazet. Zawsze jest jakieś ryzyko... Trusia ma po kolorowych gazetach miękkie kupy..