Porady > Choroby

Odrobaczanie

(1/40) > >>

Renata:
Solan nie był jeszcze odrobaczany ale ponieważ w tym roku miał spory kontakt z plenerem, myślę że trzeba to zrobić.

Na razie czekałam bo najwpierw miał  szczepienia, potem kastrację więc chciałam dać czas jego organizmowi.

Jak wygląda odrobaczanie u króliczka?
Czy podaje się jakiś płyn do pyszczka, czy też jest jakiś zastrzyk ?

reniaw:
Moj Funiek byl odrobaczany bo w bobkach mial male "glistki"U weta dostal do wagi prosto do pyszczka paste,a w domu pod. mu na lisciu mlecza proszek.Czytalam,ze nie ktorzy weci przed kazdym szczepieniem odrobaczaja uchole.Nie znam nazwy srod. ktory byl stosowany u moich ucholi ale kiedys pisala o tym Ziabak i znala nazwe,szkoda ze nie zapisalam.Okazuje sie,ze nie kazdym srod. uchole moga byc odrobaczane.Teraz po sezonie na zielonke tez przydaloby sie je odrobaczyc ale sa rozne opinie na ten temat.

Aha!PO mies. glistki wrocily i musial dostawac ponownie proszek.Moj wet. powiedzial,ze to nie mozliwe, ze sa one po zielonym(Funiek mial wtedy 3-4 mies.)tylko nie byl dobrze odrobaczony po ur. :wow Do teraz jest spokoj

Renata:
Ja tam żadnych glistek nie zaobserwowałam ale na wszelki wypadek chcę go odrobaczyć.

Kiedyś jak miałam psa to w kupkach glistek nie było a po odrobaczeniu wypróżnił się i były - martwe

reniaw:
Tak i kroliki i psy odrobacza sie profilaktycznie :lol

Agga:
tak, ja też Tośkę odrobaczałam. Też dostała jakąś pastę do pyszczka od weta (nie pamiętam nazwy, a wyczytać bazgroły z książeczki to ponad moje skromne możliwości ;) ) i w domu dostawała jakieś tabletki przez 4 dni - też nie pamiętam co to :)
Nie było żadnych robaków wcześniej, ale na wszelki wypadek lepiej odrobaczyć.
No i odpchlona Tośka też raz była :)
Polegało to na jednorazowym posmarowaniu czymś futerka (nieszkodliwym czymś dla kroolików) u weta. Pchły zamieszkały na Tosi po kontaktach a psami u moich rodziców, ale kuracja była na tyle skuteczna, że mimo dalszego przebywania z psami (jeszcze jakiś miesiąc), więcej pcheł nie było. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej