Autor Wątek: marchewka  (Przeczytany 4526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiollcia

  • Gość
marchewka
« dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:18:19 pm »
ma takie pytanko czy marchewka to przekonska dla krolika ?

ile powino sie podawac marchewki ,duzo ,malo???

czy mozna dawac codzienie marchewke???

dziekuje za odpowiedz

wiollcia

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:37:43 pm »
chcialam dodac ,ze potym co tu przeczytalam o diecie zgupialam bo pani zologicznym sklepie powiedziala mi ze kroliki moga jesc mieszanke z pudelka ,teraz naprawde mam duze wotpliwosci co do diety mojego kroliczka,

czy jak kupie sam granulat i zaczne podawac warzywa owoce takiemu 7 tygoniowemu kroliczkowi ,czy tak bedzie dobrze ??

bo boje sie ze moj kroliczek moze zachrowac a tego bym niechciala

dodam jeszcze ze on jeszcze mi nijad warzyw tylko marchewke ,co jeszcze moge mu podac ??

Goga

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:50:16 pm »
http://www.lecznica-oaza.prv.pl/
w biblioteka/króliki/żywienie jest artkuł jak prawidłowo żywic króliki w różnym wieku. Jak wprowadzać nowe pokarmy itd. Przeczytaj a jak będziesz miał ajeszcze jakieś pytania to pisz.

wiollcia

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:52:48 pm »
dzieki skorzystam

wiollcia

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2006, 08:00:45 am »
gdy rano dzis wstalam zaraz poszlam do mojego kroliczka mdalam mu swieza wode przegotowna i ostala przes noc ,zaraz z krmy czyli z pudelka wycioglam ziarna zbuz oraz kukurydze pladki kolorowy chlebek ,zostawilam mu ino granulat i suszona marchewke ,
czy dobrze zrobilam???

puzniej dam mu dwa plasterki marchewki

powiedcie mi czy takie menu   wystarczy dla 7 tygodniowego kroliczka ???



ale mimo malego doswiadczenia wole sie was 100 razy zapytac  niz popelnic jakis blod

szczeze powiedziawszy wiele rzeczy sie tu dowiedzialam .
bardzo dziekuje za odpowiedz

Renata

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2006, 14:42:03 pm »
Dobrze zrobiłaś

Na wszystko co dowiesz się w zoologicznym patrz przez palce, ja w różnych sklepach zoologicznych dowiedziałam się że:

- królik jest gryzoniem :dobani  (bzdura, królik jest zajęczakiem - gryzonie mają chwytne łapki)

- królik jako ściółkę powinien mieć trociny :dobani (nie prawda, powinien mieć sprasowane drewno z pigwy lub inny żwirek)

-królik może jeść zboże :dobani  (nie może bo jest zbyt kaloryczne a owies rani mu pyszczek w środku co powoduje ropnie)

-króliki się nie bawią  :dobani (bawią się i potrafią być przy tym bardzo zabawne tylko trzeba wiedzieć jak)

-królik powinien dostawać wapno w kostce :dobani  (wapno powoduje kamicę nerkową u królików, granulat ma wystarczająco witamin i wapna)

-klatka długości 70cm jest dobra dla królika :dobani (taka klatka jest stanowczo za mała dla dorosłego królika)

Takich i innych rewelacji i ty możesz nałuchać się w zoologikach :zdenerwowany . Prawda jest taka że to są przeważnie ludzie którzy nie mają pojęcia o królikach i kierują się steoretypami lub opakowaniami z karmą.
Twojemu króliczkowi na razie wystarczy woda, sianko, suszone listki i czysty granulat (może być Vitapol, ten dla gryzoni - najłatwiej go dostać )
 :heej

wiollcia

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2006, 19:21:19 pm »
oj bradzo sie ciesze za tak mila odpowiedz ,bardzo ci dziekuje bylo mi to poczebne

Renata

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2006, 19:52:51 pm »
te nasionka które powybierałaś z karmy zachowaj, w zimie posadzisz je w doniczce i będziesz miała trawkę dla królisia, tylko ziemię nie doniczkową tylko zwykłą z ogródka weź bo ta ze sklepu jest sztucznie nawożona

wiollcia

  • Gość
marchewka
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2006, 20:46:25 pm »
renatko swietny pomys ztych ziaren zbusz wyrosnie roslinka ,dzieki :jupi