Autor Wątek: a w zimie co jedza kroliki  (Przeczytany 18279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiollcia

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« dnia: Wrzesień 21, 2006, 08:49:12 am »
a w zimie co jedza kroliki ,przeciesz wiadomo ze niema netek pietruszki ,koniczynki ani inego zielska


co dajecie do jedzenia w zimie swoim kroliczka????

slodkie_uszy

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2006, 10:47:17 am »
natki pietruszki sa przeciez caly rok, fakt,ze wtedy troche ma inna diete ale oprocz tego, ze mlecz swiezy (a sa jeszcze wersje suszone do kupienia w zoologicznych,albo sama przygotowywujesz na zapas-np. babka lancetowata,mlecz, liscie przeroznych drzewek odpowiednich dla krolaskow)i koniczyna sa raczej niedostepne to reszta przeciez jest osiagalna

basia.dc

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2006, 11:31:52 am »
Ja susze zieleninke, tzn. mlecz, babke szerokolistna i natke marchwi. Mam już tego sporo - cały karton, ale będę dalej zbierać zieleninke i ją suszyć, bo jak wiadomo zima jest długa, a króliczki uwielbiają jeść zieleninkę.  :)

wiollcia

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2006, 12:41:32 pm »
a jak suszycie ,przeciez zielenina robi sie zolta ,czy takie zolte mozna podawac krolikowi???

basia.dc

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2006, 12:54:31 pm »
Jeżeli suszysz tą zielenikę w ciemniejszym pomieszczeniu, gdzie słońce bezpośrednio na nie nie świeci, to napewno nie zrobi się żółta.
Ja moją zieleninkę kładę na stole, ktróry jest wyłożony gazetami, a po to, że jak zieleninka jest jeszcze trochę mokra czy wilgotna, to ta gazeta to wchłonie. Stól soi w pokoju, gdzie tak słońce nie świeci. Zieleninkę susze równo tydzień i po tym tygodniu jest już tak wysuszona, że mogę wkładać ja do kartonu i czekać na zime.
 TUTAJ masz ciekawą stone, w której dokładnie jest wytłumaczone jak suszyć zieleninkę.

wiollcia

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2006, 13:36:12 pm »
dzieki za odpowiedz napewno zrobie jak piszesz

basia.dc

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2006, 14:44:34 pm »
Nie ma sprawy ;)
Pozdrawiam  !!  :)

Saphira

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2006, 15:39:00 pm »
A można zielonke siac w doniczce ? :)

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2006, 16:11:34 pm »
No jasne! Moje uwielbiają z doniczki! Same sobie skubią! Można też kupować taką trawę dla
gryzoni(w zoologicznych).

slodkie_uszy

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2006, 00:28:39 am »
w doniczce moj uwielbia,bo mogl sobie pomarudzic i powybierac-nie wiem czym sie kieruje, ze jedna lodyzke wczesniej zje od drugiej,ale grzebie w tych roslinkach jak znawca w talerzu :) wybierajac co lepsze kaski.
czy ktos z was podawal rzezuche krolowi?bo gdzies wyczytalam,ze moga to jesc,a tprzeciez strasznie szybko rosnie ta roslinka i bylaby dobrym wyjsciem w zime

naomi19

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2006, 09:51:08 am »
Ja podawałam rzeżuchę, bardzo ją lubi. Można kupić ziarna trawy dla zwierząt i zasiać, wszelkie pędy zbóż można podawać.

slodkie_uszy

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2006, 20:36:49 pm »
ok, dziekuje,to przynajmniej ze spokojnym sercem moge zaczac mu powoli podawac :)

Saphira

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2006, 10:20:06 am »
W domu mam całą jednorazówkę pszenicy ;-) Jakbym ją zasiała, to by normalnie wyrosła ? Ile czasu potrzebuje na to, by urosnąć? Można ja sadzić z warzywami i "chwastami" takmi jak mleczyk ? :)
Za wszelki odp. z góry dziękuję :)

Renata

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2006, 14:32:20 pm »
Mniej więcej tydzień mija od chwili posiania pszenicy zanim będzie z niej niska trawka. pora roku nie odgrywa żadnej różnicy, pszenica bardzo łatwo kiełkuje byle miała ciepło i wilgotno a na pewno wykiełkuje (ale nie bagienko), bardzo łatwo więdnie i żółknie jak ma za sucho.

Pomyślałam że ponieważ mniszek lekarski bardzo łatwo odrasta z korzenia można by spróbować przesadzić do doniczki taki podrośnięty z trawnika. Byłby od razu duży i wytwarzałby większe liście niż taki świeżo posiany :hmmm coś jak pietruszka


tomek

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2006, 20:11:26 pm »
ja mam pszenicy cala przyczepe. ale ja swoim krolikom daje marchewke oraz buraki czerwone i pastewne oraz srute i kartofle chociaz moje kroliki to nie miniaturki lecz wieksze krole i nic im sie nie staklo od tego

wiollcia

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2006, 09:18:41 am »
a mi weterynarz powiedzial ze zimie przeciesz i tak sie sianko dajekroliczkowi wiec nieczeba suszyc ,bo w snianie kupnym znajduje sie np koniczynka, babke i owiele innych skladnikow ,ze wystarczy jak bede dawac granulat marchewke pietruszke ,kapuste czerwona ,i tak samo owoce ,ze to mywstarczy kroliczkowi na zime

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2006, 10:19:56 am »
Kapusty czerwonej nie wolno podawac kroliczkowi.Moga jesc salate rzymska.Nie kazde sianko zawiera ziola tak jak piszesz.W zimie chcemy urozmaicic naszym ucholam jadlospis po lecie pelnym smakolykow :lol  :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Ania i Przemek

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2006, 14:25:36 pm »
A mozna mu podawac rzeżuchę? I w jakich ilościach? Czy moze zasadzic i dopuścić go żeby jadł kiedy bedzie chciał?

Renata

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2006, 14:31:40 pm »
Cytat: "reniaw"
Nie kazde sianko zawiera ziola tak jak piszesz. W zimie chcemy urozmaicic naszym ucholam jadlospis po lecie pelnym smakolykow :lol  :P


Właśnie :zdenerwowany
Ja już tyle sklepów obeszłam w Lublinie i zawsze dostaję sianko w którym jest prawie samo trawsko :(
A jak sobie zeszłego lata sama nasuszyłam liści poziomek, mniszek, krwawnik, koniczynę białą, miętę i dodawałam do zwykłego siana to on z samego spodu wygrzebywał to mojej roboty sianko i zjadał w takim pośpiechu jakbym miała mu zabrać

Gdzie wy kupujecie te mieszanki ziół????? Bo w Lublinie tego nigdzie nie ma!!!!
A może wy to przez internet kupujecie?

DO tomka:a ile lat żyją Twoje króliki???? Bo mój trzy i chciałabym żeby jeszcze trzy razy tyle przeżył

Aleksander

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:27:50 am »
ja tez chcę ususzyc krolikowi zieleninkę i nie wiem czy moge to zrobic w suszarce do owocow ??