Autor Wątek: Jak widzi królik?  (Przeczytany 66310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rabbitka

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2007, 22:06:46 pm »
Sorki za ten post wysłał mi się niepotrzebnie :icon_redface  :/

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2007, 17:17:34 pm »
Kochani w każdym większym mieście są już sklepy z artykułami ekologicznymi czyli zero testów na zwierzakach,proszki,kosmetyki itp.Jak pomysle co oni tym zwierzakom robią to aż serce krwawi i po co to wszystko,mordercy!!!a co do testów leków to tez jestem przeciwna bo zawsze sa ochotnicy wśród ludzi,gdyby każdy odzywiał sie zdrowo to i to nie byłoby potrzebne-mniej chemii.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



kucharz19

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2007, 23:35:53 pm »
Ja dla odmiany zapraszam na stronę Stowarzyszenia Pomocy Królikom (strona jeszcze się tworzy) www.kroliki.net/testy

Aśka

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 04, 2007, 10:58:21 am »
przeczytałam tylko pobierznie tekst o testach!
Jak to możliwe ze ci ludzie nie widza cierpienia tych zwierzą !!
trafia mnie coś jak sobie o nich cwaniaczkach pomyślę.
Maleńswa, malutkie główki co one sobie myśla  :icon_cry
Ludzie są gorsi niż największe bestie. Potwory !!
Ktoś by musiał ich tak potraktować...

marzena3

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2007, 15:35:03 pm »
Chciało mi się płakać   jak przeczytałam ten tekst jak ludzie mogą taak robić:(

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2008, 14:39:57 pm »
Cytat: "Aadek"
Kolory chyba widzą, bo mój mały reaguje na wszystko co zielone.


 :rotfl2
Chyba każdy tak reaguje ;p
Może króliki widzą na zielono? ;p


A testy na zwierzętach powinny być zakazane -_- Niech sobie na sobie eksperymentują cwaniacy :|


snake

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2008, 16:08:31 pm »
A może zrobic i porozwieszac plakaty z tymi strasznymi informacjami.
To w tedy każdy się dowie co jest robione żeby tylko lepiej wyglądac.
Bo nawet mogę się założyc że mało kto o tym wiem.

A jeżeli więcej osób o tym się dowie to na pewno coś z tym zrobią :bejzbol

Proszę odpisywac jeżeli ktoś jest za tym by coś takiego zaistniało.

Dominikfue

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2008, 19:37:49 pm »
Cytat: "snake"
A może zrobic i porozwieszac plakaty z tymi strasznymi informacjami.
To w tedy każdy się dowie co jest robione żeby tylko lepiej wyglądac.
Bo nawet mogę się założyc że mało kto o tym wiem.

A jeżeli więcej osób o tym się dowie to na pewno coś z tym zrobią :bejzbol

Proszę odpisywac jeżeli ktoś jest za tym by coś takiego zaistniało.



Nie bardzo jestem za tym żeby rozwieszać i produkować duże ilości plakatów ze strasznymi informacjami. Niezbyt to dobrze zadziała na ludzi, potencjalnymi odbiorcami są też dzieci i nie powinno się tak katować tą dramatyczną "prawdą". Trzeba zadziałać i w nieco inny sposób. Edukacja nie musi przecież polegać jedynie na pokazywaniu odrażających rzeczy, które wywołują szok u odbiorcy. Szłam kiedyś z siostrzenicami przez miasto, kiedy akurat przeciwnicy aborcji wywiesili na głównej ulicy w Białymstoku zdjęcia martwych, porozrywanych ssawkami płodów ( w tym malutkich rączek i jelit w śmietniku) Ludzie bardzo niechętnie i z obrzydzeniem na to patrzyli, a co dopiero dzieci - jak one sobie z tym mogą poradzić? Jak odpowiadać na pytania? Takie dramatyczne obrazy bardzo niekorzystnie wpływają na psychikę. Taka akcja bardziej zaszkodzi niż pomoże. Edukacja o charakterze pozytywnym - owszem, ale takiemu czemuś mówię stanowczo NIE.

snake

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 25, 2008, 16:31:48 pm »
No tak maż racje.
Noto może zebrac podpisy i wysłac takom petycje do Warszawy.
Może to pomoże.

CiapciaiDaria

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 17, 2008, 14:44:16 pm »
koja to najchętniej bym tych ludzi co wymyłśili tą ustawe żeby robic na królikach testy to bym im zrobiła takie testy albo ich zabiłą przeież te króliki też chcą żyć jeżeli mają robić te testy to niech je robią na sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(  :buu

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 2:47 pm ]
CiapciaiDaria,

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 2:48 pm ]
ja mam 13 lat ale podałam dzień i miesiąc urodzin mojego królika

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 2:52 pm ]
wie ktoś jak sie wstawia zdjęcie?? :DD kocham zwierzeta

Verti

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:16:38 am »
Co do tekstu to gdy czytam takie rzeczy mam ochotę złapać takiego i zrobić mu dokładnie to samo np. ogłuszyć kijem, poświecić na palu i żywcem obdzierać ze skóry i jeszcze pytać "czy bardzo boli?" albo wylać te całe świństwa na mordę. Fakt gdyby nie poświęcenie wielu zwierząt to szeroko pojęta medycyna i w ogóle nauka praktycznie stała by w miejscu no ale przecież zawsze znajdzie się jakiś humanitarny sposób.

A i sam też mam pytanie, czy światło słoneczne może zaszkodzić wzrokowi królika. Często jak wracam do domu widzę że ten po prostu sobie siedzi, światło pada mu na łepek, oczy niezamknięte no a ślepy raczej nie jest.

Ana

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:40:08 pm »
Ten tekst jest straszny! I biedne króliczki muszą cierpieć tylko dlatego, żeby jakaś pindrząca się damusia nakładała na siebie tony tapety. Są kobiety, które robią to z umiarem i dbają oto żeby kupować produkty, który nie były testowane na zwierzętach. A inne mają to gdzieś i korzystają z cudzej krzywdy i cierpienia! Powinno się wycofać takie produkty lub zorganizować jakąś akcję przeciwko temu. Powinno się bronić te wspaniałe zwierzątka a nie skazywać je na ból i śmierć. Przecież one nic nikomu nie zrobiły, po prostu chcą żyć!!   :(

basska

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2009, 18:25:19 pm »
Zalazłam artykuł o tym jak widzą zwierzęta postaram się zeskanować i tu wstawić  :DD

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2009, 10:46:29 am »
Cytat: "Renata"
Do jednego testu używa się 6-9 królików. Test taki trwa 7-18 dni. Reakcją na substancje drażniące jest spuchniecie powiek, zapalenie tęczówki, owrzodzenia, krwotok i ślepota. Środki uśmierzające ból nie są na ogół stosowane, gdyż, jak twierdzą eksperymentatorzy, ich użycie wpłynęłoby negatywnie na wyniki. Zwierzęta często łamią sobie szyje i kręgosłupy próbując uwolnić się od bólu


To może tak weźmiemy tych 6-9 ludzi unieruchomimy przyprawimy o ślepotę a nakoniec połamiemy kołem od dołu i nie podamy środków przeciw bólowych bo się nie dowiemy ile decybeli będzie wynosił ich krzyk !!  ??  !!  
Przecież to taki sam absurd !!
(Za ewentualne błędy przepraszam bo jestem naprawdę zła)
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Larienne

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:08:58 pm »
Jezu...jak to czytałam to myślałam, że się już rozryczę...patrze se teraz na mojego Pimpka jak je siano, że to on właśnie mógłby być  tym królikiem którego oślepiają, żeby tylko jakiejś rushowej pustej babie z tonami pudru na łbie coś się nie stało, no bo to człowiek a królik ci przecież nic nie zrobi więc można sobie je spokojnie zabijać i wybierać który dzisiaj idzie na śmierć...Jakby na jakimś człowieku stosowano takie metody to by media i wszystko robiły wielki bulwers bo na człowieku badania robiono, a jak na królikach robią to nic się nie dzieje, prawda? Tylko miliony królików rocznie ginie, żeby przypadkiem jakiejś babie pryszcza na twarzy nie było widać...a pfff! To jakaś paranoja! Ja tych całych "naukowców"  i producentów "kosmetyków" do więzienia bym dała. Przecież to jest zabijanie i znęcanie się nad ŻYWYM stworzeniem!

Szok... ;(

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2009, 15:31:47 pm »
Ja zwyczajnie nie kupuje kosmetyków firm które testują na zwierzętach ale czasem sie zastanawiem czy to nie jest przypadkiem samooszukiwanie sie? czy to nie jest tak, że każdą substancje kiedyś ktoś musiał przetestować? Może firmy które z pozoru nie testują swoich kosmetyków na zwierzętach mają ciche umowy z takimi które robią to za nich. Może robią to nie zgłaszając tego nigdzie? Wtedy byłoby chyba jeszcze gorzej bo nawet ta minimalna kontrola którą określa prawo ich nie obejmuje? Wiele pytań bez odpowiedzi, pozostaje wiara, że to są naprawde przyjazne zwierzakom firmy. A co do ludzi którzy są ponoć niedoedukowani... niestety większość dorosłych ludzi wie o testach ale postanawiają o tym nie myśleć, wszak gdyby nie testy wielu leków by dziś nie było a pęd ku długowieczności jest bardzo silny. Chciałabym by kiedyś wyszła ustawa skutecznie powstrzymująca wszelkie testy na zwierzętach. Nawet jesli mamy wrócić do czasów kiedy zamiast balsamów do włosów stosowano rumianek a mydło nie pachniało różami fiołkami i kokosem. Jeżeli ktoś potrafi rozwiać moje wątpliwości co do uczciwości firm kosmetycznych to serdecznie proszę o odpowiedz.

Alirma

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 03, 2009, 17:33:42 pm »
Mam nadzieje, że Bóg kiedyś im pokaże!!
Jak można te bezbronne stworzenia mordować?
Ale to nie jest bez karne ! Ci ludzie za to odpłacą! :( Aż brak słów :nie_powiem  ;(  :bejzbol  :zdenerwowany  :wow

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 20, 2010, 22:31:52 pm »
Zastanawiam się czy Uszaki widzą kolory?? Jeśli tak to jakie??


Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 21, 2010, 00:09:37 am »
Chyba czarny i biały. ;3


lenka_44

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2010, 11:32:06 am »
W sumie to się nie wiem, ale mam pytanie również o wzrok. Nie chce zaśmiecać forum kolejnym tematem, więc spytam tu :)
Czy króliki mają dobry wzrok? Są dalekowidzami, czy krótkowidzami?
Bo jak często, np. wchodze do pokoju i Rabi do mnie biegnie to zanim sie zatrzyma, kilka razy uderzy o moje nogi, tak jakby ich nie widziała.. Albo jak idę to włazi mi dosłownie pod stopy. Muszę się okropnie pilnować żeby na nią nie wpaść, heh. :)
A więc jak to jest? Wasze też tak mają?