Porady > Pozostałe

Jak widzi królik?

(1/12) > >>

Renata:
Zastanawia mnie czy króliki widzą kolory? Jak widzi królik?




pozdrawiamy
Renata i Solan

Renata:
Poszukując odpowiedzi na wyżej zadane pytanie znalazłam taką oto stronkę :(

http://vegapol-alf.webpark.pl/britches.htm

zaznaczam że jet to bardzo długi tekst, dla cierpliwych ale jednocześnie poruszający


Dla mniej cierpliwych wklejam fragment:

Ignorując wyraźny zakaz Ustawy o Ochronie Zwierząt (art. 31, par. 2), pod wpływem nacisku producentów kosmetyków, środków higienicznych i produktów chemicznych prowadzi się w Polsce testy na ich bezpieczeństwo. W tych prymitywnych, archaicznych testach cierpi i ginie w agonii ogromna liczba zwierząt. W teście Draize’a wykonywanym na podrażnienie oczu, który opracowano w 1944 r., substancje płynne, granulowane i sproszkowane, takie jak np.: cienie do powiek, szampony, proszki do prania, płyny do polerowania mebli i czyszczenia pieców aplikowane są do oczu królików, unieruchamianych w przyrządach krępujących ruchy, z których wystają tylko głowy zwierząt.
      Do jednego testu używa się 6-9 królików. Test taki trwa 7-18 dni. Reakcją na substancje drażniące jest spuchniecie powiek, zapalenie tęczówki, owrzodzenia, krwotok i ślepota. Środki uśmierzające ból nie są na ogół stosowane, gdyż, jak twierdzą eksperymentatorzy, ich użycie wpłynęłoby negatywnie na wyniki. Zwierzęta często łamią sobie szyje i kręgosłupy próbując uwolnić się od bólu.

Czy wam też cierpnie skóra? Bo mnie tak :zdenerwowany

Mya:
Okropne :/ Gatunek ludzki jest najgorszym ze wszystkich zwierzat :/ Ogrom zaklamania i egoizmu w nas. Z jednej strony niby dbamy o zwierzeta, a z drugiej to. A moze by tak eksperymentowac na ludziach? Moze zglosza sie ochotnicy - w dobre imie postepu?

Paranoja. I to sprzeciwianie sie inzynierii genetycznej, bo to nieetyczne i igranie z natura (co zreszta robimy juz od dawna - patrz: medycyna) :/ A moze to wlasnie byloby rozwiazanie? Hodowla ludzkich tkanek z komorek macierzystych. Chodzi nie tylko o przeszczepy narzadow. Ale np. tez o takie badania. Mozna wyhodowac ludzkie oko np. i na nim badac reakcje na rozne substancje chemiczne. Itd., itp. Ufff.

slodkie_uszy:
ja sie tez zastanawiam od pewnego czasu jak to jest z tym wzrokiem...moj tak patrzy z boku, tak jakby nie widzial celu na przedzie.a jak nie widza kolorow krolisie to po co producenci robia kolorowe kolby itd. ?zeby nam ladniej wygladalo? takie mnie drecza pytania :)

slodkie_uszy:
artykul jest straszliwy.jak mozna tym zwierzatkom taka krzywde robic?leki musza testowac na ludziach, to czemu kosmetykow nie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej