Autor Wątek: Rodowód  (Przeczytany 49691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Rodowód
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2010, 16:53:33 pm »
Cytat: "alana"
to zdanie trochę źle brzmi :P przypominam, ze jest mnóstwo ludzi na allegro, które hoduje miniaturki, a nie królie na mieso, a robią to tylko dla kasy i takich ludzi unikamy jak ognia.

alana, napisalam tak, bo zakladam, ze Shell dba o zwierzaki, tak jak napisalas
Cytat: "alana"
jeśli hodowca dba o swoje zwierzaki tak jak ona
.
Na forum znamy Shell nie jako przypadkowego hodowce czy 'hodowce'. Wiemy, ze zajmuje sie hodowla profesjonalnie i dlatego tak to ujelam.
Gdyby ktos inny radosnie oznajmil, ze hoduje sobie miniaturki, to na pewno forumowicze chcieliby wiedziec wiecej o celu hodowli itd.

Shell

  • Gość
Rodowód
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2010, 17:09:37 pm »
Jeżeli ktoś jest zainteresowany jak wygląda rodowód królika, co zawiera, gdzie go zdobyć i jak się hoduje to służę pomocą na tyle na ile mam wiedzę bo przyznaję, że jestem świeża w tym temacie i są hodowcy bardziej obcykani niż ja. Mogę wkleić Wam zdjęcia rodowodu i kart ocen żeby każdy mógł sobie obejrzeć dokumenty króliczej gwiazdy.  :>
Ja tak jak pisałam króliczki mam z legalnych hodowli w tym imp. z Niemiec i oba posiadają dokumenty jako zwierzęta rasowe i podlegają pod wzorzec rasy Karzeł Baran Szary. Swoją hodowlę mam zarejestrowaną w OTHDI (Opolskie Towarzystwo Hodowców Drobnego Inwentarza) i wszelakie moje maluszki będę króliczkami rasowymi. Nie są to miniaturki tylko karzełki. I jeszcze jedno Wam powiem, króliczki ras miniaturowych też hoduje się na mięso (oczywiście ja tego nie robię) ale chcę żebyście wiedziały, że królik do 2 kg ponoć jest najlepszy. To piszę przy okazji bowiem padło słowo "na mięso".  :(

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Rodowód
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2010, 18:25:28 pm »
Cytat: "Shell"
Mogę wkleić Wam zdjęcia rodowodu i kart ocen żeby każdy mógł sobie obejrzeć dokumenty króliczej gwiazdy.
poproszę :P z chęcią zobaczę jak wyglądają, bo w zasadzie to nie wiem czy ten Jogobelki (wklejony w tym temacie) to taki profesjonalny full rasowy :P
Cytat: "Shell"
Nie są to miniaturki tylko karzełki.
przy okazji, czym się różni miniaturka od karzełka??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Rodowód
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2010, 20:23:28 pm »
Cytat: "milka37"
z chęcią zobaczę jak wyglądają, bo w zasadzie to nie wiem czy ten Jogobelki (wklejony w tym temacie) to taki profesjonalny full rasowy :P

Moja Marysia ma identyczny :lol mamy króliczki z tej samej hodowli tylko,że moja Pyśka jest o ok.miesiąc młodsza od Jogobelki :lol
Maryś będę o Tobie pamiętać....

Shell

  • Gość
Rodowód
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2010, 20:39:08 pm »
Miniatura ma uszy dłuższe od karzełka i większą wagę. Spotkałam się z tym na jednej z wystaw. Postaram się dziś wkleić Wam dokumenty.

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 9:40 pm ]
Rodowód królika wygląda w sposób następujący.


z przodu


w środku
Jeżeli królik jest pochodzenia polskiego to rodowód jest uzupłęniony bowiem dane królika są w rejestrze ale w tym przypadku mamy do czynienia z importami a jako, że Niemcy nie mają rodowodów to nie wiadomo było co znajduje się w dalszych pokoleniach oficjalnie. Jednak uparty może zgłosić się do niemieckiego związku i zażądać danych hodowców a od hodowców wyciągnąć dane królików bowiem niemcy zamiast rodowodów prowadzą sobie notatki.


z tyłu

Karty ocen z wystaw wyglądają następująco.


Przepraszam za jakość zdjęć, robione komórką.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 28, 2011, 01:28:17 am »
Wstawiam kartę rodowodową Niusi - mniejsza bardziej widoczna.



P.S. Zauważyłam że na zdjęciu karty rodowodowej dodanej przez milka37 jest takie same nazwisko hodowcy.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 01:31:57 am wysłana przez monika2415 »

Offline littly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:20:21 pm »
Odkopuje stary temat ;) Ostatnio zastanawiam się w końcu jak jest z tymi rodowodami ?? Mamba ma rodowód ale z tego co  wiem powinna mieć jeszcze wytatuowane uszy, a żadnego tatuażu nie ma ?? Może mały skubaniec gdzieś się schował i ją pominęli :P  ]:-> ?? Monika, Niusia ma tatuaże na uszach bo widzę, że są z tej samej hodowli ? A może Mamba po prostu jest mieszańcem  :DD tylko wtedy po co by jej wypisywali rodowód? :?:

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:24:21 pm »
Rodowód może każdy na drukarce wydrukować :P
Więc pewnie dla "dodania wartości" królikowi ten rodowód wystawili.
a te całe rodowody u krolików to jest pic na wodę :P Nic nie wnoszą, nic nie znaczą. Zwłaszcza z tej hodowli Storkówko, gdzie w obrębie "rasy" miniatura turyńska i miniatura turyńska jeden egzemplarz waży 1,3 kg a drugi 2,5 kg.

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:44:56 pm »
obrębie "rasy" miniatura turyńska i miniatura turyńska jeden egzemplarz waży 1,3 kg a drugi 2,5 kg.

W obrębie każdej rasy są możliwe rozpiętości, u wszystkich gatunków.  Teoretycznie po to są punktacje, żeby osobniki najbliżej wzorca były rozmnażane dalej, a te skrajne, nie. No i to się przekłada na wartość zwierząt - królik rasowy bliski ideału powinien kosztować więcej niż taki o odstających od wzorca cechach. Tak samo psy czy koty nawet z jednego miotu mogą być "bardziej lub mniej rasowe" - czyli bliższe ideału albo dalsze i w ten sposób w różnie kosztować i różnie się prezentować na wystawach (albo kwalifikować tylko "na kolanka" a nie do dalszej hodowli).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline littly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:23:42 pm »
Teraz już sama nie wiem, to może rzeczywiście wypisali rodowód tylko dlatego żeby "dodać wartość" królikowi jak mówi Iskra :?: ?A ponieważ według wzorca nie jest idealna nie ma tatuażu... chociażby za przykład można wsiąść problem z siekaczami...

A tak wygląda jej rodowód:

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:32:15 pm »
Monika, Niusia ma tatuaże na uszach bo widzę, że są z tej samej hodowli ?

Niusia ma tatuaże :)
W hodowli Starkówko chyba wszystkie króliki mają problemy z zębami.My co 7 miesięcy musimy Niusi ścierać pod narkozą.I nie tylko ja mam taki problem ani Ty littly,jest kilka osób z forum które mają z tej samej hodowli króliki i problemy z ząbkami.Poprostu Pan W**** rozmnaża króliki z problemami przerostu zgryzu i dalej przenosi to na maluchy które trafiają do sklepów w Szczecinie gdzie kupują je ludzie nie wiedząc o tym że niedługo dowiedzą że ich królik wcale nie jest zdrowy.


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:36:25 pm »
obrębie "rasy" miniatura turyńska i miniatura turyńska jeden egzemplarz waży 1,3 kg a drugi 2,5 kg.

W obrębie każdej rasy są możliwe rozpiętości, u wszystkich gatunków.  Teoretycznie po to są punktacje, żeby osobniki najbliżej wzorca były rozmnażane dalej, a te skrajne, nie. No i to się przekłada na wartość zwierząt - królik rasowy bliski ideału powinien kosztować więcej niż taki o odstających od wzorca cechach. Tak samo psy czy koty nawet z jednego miotu mogą być "bardziej lub mniej rasowe" - czyli bliższe ideału albo dalsze i w ten sposób w różnie kosztować i różnie się prezentować na wystawach (albo kwalifikować tylko "na kolanka" a nie do dalszej hodowli).

Małe odstępstwa. A nie odstępstwa względem 1 kg, różnej pokrywy włosowej- jeden stricte gładkowłosy, drugi z grzywą niby lew. I to są nagminne różnice.
nie dorabiajmy tej masowej hodowli królików żadnej ideologii. Oni dobierają dwa z grubsza podobne króliki i jedziesz. I tak się sprzedadzą.
Ile jest dobrych hodowli królików? Takich, które można porównać do dobrych hodowli psów? Z 1? 2?

littly- twój królik... dostał rodowód innego królika  :icon_mrgreen Przynajmniej moim zdaniem. Bo na rodowodzie ma wpisane, że jest tatuowana- tatoo powinno być. Chyba, że się starło w uchu, ale skoro masz ją od małego, to byś zauważyła.
Ze Storkówka sporo królików ma problemy. Nagminne- z zębami, potem- z oczami.
Rodowód u królika jest jak dla mnie tylko świstkiem papieru. zresztą co to za udokumentowane pochodzenie, skoro- na przykład- na tym rodowodzie który ty pokazujesz, nie znani są już dziadkowie od strony ojca i pradziadkowie od strony matki. A rodowód to minimum 4 udokumentowane pokolenia.
 
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:46:03 pm »
Tak to prawda że z oczami też.
Ja bym chciała pozbierać tak kilka osób z forum i coś zrobić z tą hodowlą bo tak być nie może.

Offline littly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:55:22 pm »

littly- twój królik... dostał rodowód innego królika  :icon_mrgreen Przynajmniej moim zdaniem. Bo na rodowodzie ma wpisane, że jest tatuowana- tatoo powinno być. Chyba, że się starło w uchu, ale skoro masz ją od małego, to byś zauważyła.
Ze Storkówka sporo królików ma problemy. Nagminne- z zębami, potem- z oczami.
Rodowód u królika jest jak dla mnie tylko świstkiem papieru. zresztą co to za udokumentowane pochodzenie, skoro- na przykład- na tym rodowodzie który ty pokazujesz, nie znani są już dziadkowie od strony ojca i pradziadkowie od strony matki. A rodowód to minimum 4 udokumentowane pokolenia.
 
:wow o tym nie pomyślałam, że mogła dostać rodowód innego królika :hahaha Ale z tego co pamiętam ona była jedynym czarnym barankiem ;) chyba , że w hodowli się pomylili :DD Ogólnie rodowód dla mnie też nic nie znaczy ale cały czas zastanawiałam się czemu niema tego tatuażu xD

A co do problemów zdrowotnych ja po kilku dniach zorientowałam się, że coś jest nie tak... oprócz problemów z siekaczami miała podejrzenie grzybicy na uszach na szczęście udało się to wyleczyć po kilku dniach smarowania pimafucortem  i dodatkowo była strasznie chuda...mogłam policzyć wszystkie żebra i czułam cały kręgosłup...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:55:45 pm »
Małe odstępstwa. A nie odstępstwa względem 1 kg, różnej pokrywy włosowej- jeden stricte gładkowłosy, drugi z grzywą niby lew. I to są nagminne różnice.
nie dorabiajmy tej masowej hodowli królików żadnej ideologii. Oni dobierają dwa z grubsza podobne króliki i jedziesz. I tak się sprzedadzą.
Ile jest dobrych hodowli królików? Takich, które można porównać do dobrych hodowli psów? Z 1? 2?

Nie wiem, ile jest dobrych hodowli, nigdy się nie interesowałam. Pewnie z królikami hodowlanymi, rasowymi jest jednak lepiej - one są lepiej dobierane do krzyżówek.
Ideologii nie dorabiam, bo i po co. Po prostu tłumaczę, co ten niby rodowód powinien zawierać - jak widać, nie wypełnione rubryczki - to właśnie o czymś świadczy... A kupujący takiego rasowego króla powinien się zastanowić, jak dostaje taki "podejrzany" rodowód - bez oceny, bez przodków...

Monia, Bizu to kopia Niusi, tylko 1,8 kg - to co, też jest miniaturką turynśką ?? ;) A Piccola, rodzona siostra to ewidentny lew, gdy Jasiul jest zupełnie gładkim, niebiesko-białym zającem z pędzelkiem jako grzywka :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2012, 23:10:05 pm »
Monia, Bizu to kopia Niusi, tylko 1,8 kg - to co, też jest miniaturką turynśką ?? ;)

Wiem wiem  :zakochany:

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodowód
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2012, 23:40:53 pm »
Z tymi rasami śmiesznie jest :) Np mój Groszku to baranek turyński. Na forum jest też inny baranek turyński- ale już całkiem inny wyglądem niż Groszek. Co rodzice, to uszak wygląda inaczej, a rasa niby ta sama :)