Autor Wątek: Nie trafianie do kuwety  (Przeczytany 16320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ankabro

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« dnia: Wrzesień 05, 2006, 15:42:23 pm »
Słuchajcie... bo ja już nie mam pomysłów...!
Od dawna Nala załtwia się do kuwety narożnej, mamy duuużą, fretkową. Ale nie mam pomysłu już jak ją ustawiać... otóż moja panienka zawsze ustawia się ogonkiem przy narożniku niższym i tak się długo kokosi, że połowa sikanka odbywa się poza kuwetą....  :bejzbol
I zastanawiam się teraz czy to normalne, czy tylko ona ma taki symptom "wysokiego kupra"  :> ?
Jakie kuwety wy używacie i czy też macie taki kłopoty z nietrafianiem?  :oh:
Kurcze... bo póki "to" jest w żwirku, to luz... a poza śmierdzi od razu potwornie!  :/

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2006, 16:36:18 pm »
Mój królik ma zwykłą "kocią" kuwetę, ma dwie jednakowe różniące się jedynie kolorem.
Jedną w klatce, drugą w przedpokoju. Jak do tej pory nie miałam przypadku aby "nie trafił" kształt kuwety chyba na to nie pozwala.
 

naomi19

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2006, 16:56:02 pm »
Kuweta musi być po prostu w miarę wysoka, żeby wszystko trafiło do niej.

bonnie_blue

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2006, 17:40:29 pm »
Cytat: "naomi19"
Kuweta musi być po prostu w miarę wysoka, żeby wszystko trafiło do niej.

a wlasnie, ze nie. Ostatnio przylapalm Bobka jak wystawil kuper poza wysoka kuwete i nasikal na podloge  :zdenerwowany  :bejzbol

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2006, 18:12:35 pm »
Renata solan super wyglada z tym siankiem w pyszczku :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

ankabro

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:29:30 am »
No czyli wychodzi na to, że jednak musze jej zająć pół klatki kuwetą... :)
Już oglądałąm za 14zł można fajne kupić, kocie. Ech.... Sama jest sobie winna :)
A Solan faktycznie genialnie wyglada z tym sianem :)

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2006, 11:25:29 am »
Najciekawsze jest to że on to sianko przyniósł z klatki  :dookola: która stoi w pokoju (kuweta na zdjęciu jest w przedpokoju). Szkoda tylko że zdjęcie wyszło mi takie nieostre.

Jeśli chodzi o kuwetę która zajmuje prawie połowę klatki to nie zauważyłam aby Solanowi to przeszkadzało, często w niej przesiaduje a czasem układa się w kuwecie na boczku i śpi - wygląda wtedy jakby spał w łóżeczku :)

ankabro

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2006, 23:46:47 pm »
Od soboty Nala ma dużą "kocią" kuwete. Jak na razie rewelka! Oczywiście pół dnia się boczyła na mnie i na kuwete (nawet chciała ją usunąć z klatki  :> ) ale już jest jej i ślicznie się w niej (na razie) załatwia!!   :jupi

Anula_1960

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2006, 16:28:18 pm »
"lasnie, ze nie. Ostatnio przylapalm Bobka jak wystawil kuper poza wysoka kuwete i nasikal na podloge" tak własnie niestety bywa, mojej Pyzie też się zdarza, zadrze tego kupra tak wysoko, że sika obok :bejzbol ,

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2006, 16:43:45 pm »
W takich "kocich" kuwetach też zdarza im się sikać poza?

serenity

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2006, 17:50:33 pm »
Mój maluszek jeszcze chyba nie wie,do czego służy kuweta.Muszę sprzątać co kilka godzin.A przyłapać go na siusianiu jest bardzo trudno,ponieważ w ogóle nie daje żadnych znaków do tego... potrafi jeść sianko i niemalże jednocześnie siusiać  :hmmm

naomi19

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2006, 09:18:05 am »
Kuweta Bunisławy jest na tyle wysoka, że nigdy nie zdarzyło się jej wystawić kuperka poza, choć niekiedy bardzo się stara :)

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2006, 09:52:17 am »
Serenity - Solan też jak sika to je sianko ( w kuwecie zawsze ma sianko).
Gdy był mały, zaraz na początku  nasikał na podłodze w ubikacji i tam właśnie postawiliśmy kuwetę (początkowo bez tej nakładki bo było za wysoko i nie chciał wskakiwać)  nie bardzo pasowało nam aby kuweta pozostała w ubikacji (wiecznie było zajęte a jak było wolne i szło się do ubikacji to Solan szybko doganiał nas i zajmował ubikację i znowu trzeba było czekać) z tego powodu stopniowo przesuwałam kuwetę w kierunku drzwi a potem stała tuż pod drzwiami ubikacji (nadal nie można było wejść) teraz stoi kilkadziesiąt centymetrów od drzwi. Gdy próbował wejśc do ubikacji, to go przekierowywałam do kuwety a jak wskoczył do kuwety to go głaskałam. W klatce również kuweta stoi w miejscu gdzie sikał i też na początku była bez nakładki. Obecnie nie ma problemu aby nie wiedział do czego słóży kuweta niestety zaczął znaczyć moczem ściany (ech te chormony  :( ) z tego powodu wczoraj został wykastrowany.

bonnie_blue

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 13, 2006, 12:28:35 pm »
Cytat: "naomi19"
Kuweta Bunisławy jest na tyle wysoka, że nigdy nie zdarzyło się jej wystawić kuperka poza, choć niekiedy bardzo się stara :)

Kuweta od Bobka tez jest bardzo wysoka ale i tak czasami wystawia kuper  :oh:

Anula_1960

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 13, 2006, 16:27:29 pm »
Tak w takich kocich też wystawija kuper poza , ja używam teraz kuwety z separatorem moczu i z taką ramką , nakładką i już sie nie zdarza sikanie obok, chociaż czasamia:/ , moja Pyza to dośc duży baran prawie jak średni kot, wię nie musi się bardzo wysilać, żeby siknąć obok :/

naomi19

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2006, 20:09:39 pm »
Cytat: "bonnie_blue"

Kuweta od Bobka tez jest bardzo wysoka ale i tak czasami wystawia kuper  :oh:

A to cwaniak jeden :D

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2006, 20:37:13 pm »
Cytat: "bonnie_blue"
Kuweta od Bobka tez jest bardzo wysoka ale i tak czasami wystawia kuper  

Goofy też tak robi :zdenerwowany !

P.S.Heh! I tutaj się postanowiłam zarejestrować!

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 19, 2006, 16:59:24 pm »
Cytat: "ankabro"
Od soboty Nala ma dużą "kocią" kuwete. Jak na razie rewelka!


ANKABRO minęło trochę czasu, czy zmiana kuwety nadal działa? Czy znowu siuśki są poza?

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 19, 2006, 17:35:15 pm »
Mój Kubuś od małego sika tam gdzie ma, tzn. do swojej kuwety i na szczęscie nigdy nie wychylił się tak, żeby nasikał poza nią.  ;)

Cytat: "Karo"
P.S.Heh! I tutaj się postanowiłam zarejestrować!

Karo witamy w naszym gronie  :)

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 19, 2006, 17:52:02 pm »
:przytul