Autor Wątek: Jaką wodę podawać?  (Przeczytany 115811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Carryd

  • Gość
Jaką wodę podawać?
« dnia: Lipiec 21, 2006, 13:50:12 pm »
Czy w taki upał należałoby podawać królisiowi wodę z lodówki? Czy też bardziej mu to może zaszkodzić niż pomóc znosić upały?

Katasza

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2006, 14:09:04 pm »
tak jak dla czlowieka. co prawda przyjelo sie ze w lato najlepsze sa zimne napojoe i lody to jednak jest to najszybsza droga do anginy i przeziebienia. wezcie pod uwage ze w lato organizm jest przyzwyczajony do wysokiej temp a nagla zmaiana na bardzo niska to nic innego jak szok termiczny dla organizmu. podawaj krolikowi taka wode jaka do tej pory, czyli o temp pokojowej.

Bastila

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2006, 12:08:42 pm »
Otóż to. Można tą wodę postawić w jakieś chłodne miejsce w mieszkaniu. Będzie ona miała temperaturę pokojową, ale nie będzie jakoś specjalnie ciepła, będzie tka w sam raz :)

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2009, 11:07:42 am »
Mam problem. Mieszkam w bloku i chciałabym poruszyć temat wody, którą daje się Królasą do picia. Mianowicie zdarza się, że woda z kranu (po przegotowaniu i odstaniu) ma brzydką żółtą barwę. Nie chcę takiej wody dawać uszakom bo delikatnie mówiąc jest mało zachęcająca. Stąd moje pytanie: mogę im kupować wodę mineralną? Oczywiście niegazowaną? Albo może macie jakieś pomysły co do wody dla uszaków??

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2009, 11:19:31 am »
Phalaenopsis,  taki temat już jest. Dajemy wodę źródlaną , która ma niską zawartość wapnia, np 30 .. Górka natura ma najmniej, lub jest woda w biedronce w dużej butli która też ma mało wapnia. Musisz sprawdzić. Możesz podawać wodę przegotowaną ostudzoną.
SylwiaG

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2009, 12:47:46 pm »
A to przepraszam. W "Dietach" nie widziałam takiego tematu. :/ W takim razie biegnę do sklepu po wodę min. bo kranówka nawet przegotowana chyba się nie nadaje :/

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2009, 14:16:27 pm »
Phalaenopsis,  przecież piszę Ci że się nadaje, Ty też ją pijesz.
Woda źródlana raczej a nie mineralna a to jest trochę różnica.
SylwiaG

Stefania

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2009, 14:32:40 pm »
Może być woda przefiltrowana???

Jolka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2009, 14:37:49 pm »
Cytat: "Stefania"
Może być woda przefiltrowana???


ja tez podaje wodę z filtra... zarowno psom jak i królikowi, nawet wąż do zwilżania ściółki tez dostaje filtrowaną...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2009, 21:41:12 pm »
Jolka,  masz królika i węża ?? cóż za urozmaicenie  ...
SylwiaG

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2009, 21:47:13 pm »
Sylwia - to ta osoba, z wątku "Okropieństwo", która wrzucała dzieci swoich myszy do terrarium z wężem, ale uważala, że jest ok, bo wychodzila przy tym z pokoju...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2009, 21:51:09 pm »
:bejzbol  :bejzbol  :bejzbol
SylwiaG

Jolka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:57:43 pm »
ale że co ..do mnie macie pretensje o węza naturę czy przepraszam o co chodzi ? wąż jest maly nawet nie ma pol metra i wiekszy za bardzo nie bedzie, królika nie zje bo mieszka po pierwsze w innym pokoju a poza tym jest w terrarium i królik jest za duży :D no niestyty wąż myszki jeśc musi chyba że znajdzie sie tu osoba która przestawi mi go na pietruszkę i sianko ? :>  :>  :>  to z wami jest cos nie tak skoro nie potraficie zaakceptowac natury waże mając w domu kroliki sztuka właśnie polega na tym żeby mieć zrozumienie i dla jednych i dla drugich ...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:07:15 pm »
To jest wg ciebie natura? Jak wrzucasz bezbronne myszki do akwarium i nie mają gdzie uciec? Natura faktycznie by była, gdybyś wypuściła wolno węża i królika czy myszkę i wąż sam sobie by złapał. A sytuacja którą Ty opisujesz nie ma nic wspólnego  naturą. I ne sądzę żebyś otrymała na tym forum popracie lub pomoc kogokolwiek...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:07:47 pm »
Cytat: "Jolka"
to z wami jest cos nie tak

Proszę się powstrzymać od komentarzy tego typu.

Co do hodowania węży - to jest temat o wodzie mineralnej.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Jolka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:42:14 pm »
ale  ja nie potrzebuję waszej akceptacji bo ja z tym nie mam problemu wy jęczycie że biedne myszki, ale to w jakim ona miejscu i w jakich okolicznosciach zostanie zjedzona to nie ma dla niej takiego znaczenia.. dla was widać ma :)  to tak jakby znienawidzic lekarzy czy np. mechaników samochodowych dlatego ze zarabiaja pieniądze na w przypadku lekarzy chorobie innych a w przypadku mechaników na nieszcześciu ludzkim pod tytulem "auto mi sie zepsuło"... zbyt duzo cech przypisujecie zwierzetom, wiadomo odczuwaja strach gdy staja sie ofiarą.. ale to że taka myszka zjada owady to juz wam nie szkoda ze tez sie muszą robaczki bac i uciekac przed myszą ktora na nie poluje... jestescie bardzo krotkowzroczni skoro akceptujecie tylko roślinożerców.. tyle a wode i tak bede dawac filtrowaną  :diabelek  :diabelek  :diabelek

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:53:46 pm »
Cytat: "Jolka"
wy jęczycie że biedne myszki, ale to w jakim ona miejscu i w jakich okolicznosciach zostanie zjedzona to nie ma dla niej takiego znaczenia.. dla was widać ma :)  


skąd wiesz? myszka ci powiedziała?
W akwarium myszka nie ma wyboru, bo nie ma gdzie ucieć, dlatego dla niej nie ma znaczenia czy bedzie stać czy uciekac, bo i tak będzie zjedzona.
A na wolnościach ma wybór i ma szansę ucieć od zagrożenia.

A jak byś sie czuła gdybyś była w klatce oko w oko z lwem? Nie miałoby dla ciebie znaczenia gdzie się znajdujesz i w jakich okolicznościach, w klatce czy w puszczy?

A poza tym czemu zabierasz głos w tej sprawie? Juz przerabialiśmy o tym w innym wątku, więc koniec z tym offtopicem.

Pozdrosy

Jolka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:59:37 pm »
Cytat: "Kitty27"
Cytat: "Jolka"
wy jęczycie że biedne myszki, ale to w jakim ona miejscu i w jakich okolicznosciach zostanie zjedzona to nie ma dla niej takiego znaczenia.. dla was widać ma :)  


skąd wiesz? myszka ci powiedziała?
W akwarium myszka nie ma wyboru, bo nie ma gdzie ucieć, dlatego dla niej nie ma znaczenia czy bedzie stać czy uciekac, bo i tak będzie zjedzona.
A na wolnościach ma wybór i ma szansę ucieć od zagrożenia.

A jak byś sie czuła gdybyś była w klatce oko w oko z lwem? Nie miałoby dla ciebie znaczenia gdzie się znajdujesz i w jakich okolicznościach, w klatce czy w puszczy?

A poza tym czemu zabierasz głos w tej sprawie? Juz przerabialiśmy o tym w innym wątku, więc koniec z tym offtopicem.

Pozdrosy


no niestety wąż atakuje z zaskoczenia i mysz ma marne szanse uciec bo do konca nie wie ze jest ofiarą... wiec powtarzam ze miejsce nie ma znaczenia.... jedynie kwestia tego która mysz zostanie wzieta w zoologicznym...

karola

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2009, 16:42:43 pm »
Jeśli chodzi o mnie to ja daje Basi odstaną,zimną wode z kranu,bo taka woda ma mineray potrzebne królikowi do życia.,a kiedy dałam królikowi mineralną to nie chciał pić.Więć jaką wode wybierzesz to sprawa zasmakowania i upodobania twojego pupila.



Pozdrawiam

Minka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2009, 17:27:51 pm »
Ja daję króliczkowi wodę źródlaną i nic się nie dzieje wiec uważam, że mozesz dawać swojemu również:DD .