Autor Wątek: Jaką wodę podawać?  (Przeczytany 115707 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:12:36 pm »
Dopiero trafiłam na wątek i trochę się pogubiłam.
Jaką wodę powinnam podawać królikom?
Mieszkam na obrzeżach Warszawy, więc jak dla mnie z kranu odpada.
Podaje im  źródlaną Białobrzegi z biedronki.
Czy lepiej podawać przegotowaną?
Kotu też podaje tą kupną.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 19:20:18 pm wysłana przez Ko_meta »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:19:53 pm »
Mojej teściowej (która od kilku lat ma filtr osmotyczny w domu) lekarz powiedział, żeby piła lepiej wodę z kranu albo dużo mineralnej, bo mocno posunęła jej się osteoporoza  :/ Dla mnie woda z odwróconej osmozy smakuje jak destylowana, szczerze mówiąc wolę już kranówkę z filtra dzbankowego.

tylko gratulowac wybory lekarza .... głąba w rzeczy samej
gdyby czlowiek odzywial sie TYLKO woda to mialby racje, ale czlowiek przyjmuje duzo roznych substacji i pokarmow ktore zawieraja (w kontekscie ilosciowym) pierwiastki sladowe i pozostale pierwiastki z tablicy mendelejewa w znacznie wiekszej niz potrzeba ilosci

IMHO jesli z Biedronki to ta najtansza za 5litrow za nievale pln 2 jest najlepsza ..... malo minaeralow, malo potrzeby wyplukiwania ich z organizmu
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:29:46 pm »
O to właśnie ta. Zdziwiło mnie trochę, że taka tania, ale u mnie  każdy ją pije włącznie z królikami.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:34:31 pm »
tylko gratulowac wybory lekarza .... głąba w rzeczy samej
Nie było to jedyne zalecenie, tylko jedno z wielu...Więc nie szafowałabym tak "głąbami" po moim jednym zdaniu.
W każdym razie mi osobiście woda z odwórconej osmozy nie podchodzi, mam taką zarówno w pracy jak i właśnie u teściów.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:37:12 pm »
tylko gratulowac wybory lekarza .... głąba w rzeczy samej
Nie było to jedyne zalecenie, tylko jedno z wielu...Więc nie szafowałabym tak "głąbami" po moim jednym zdaniu.
W każdym razie mi osobiście woda z odwórconej osmozy nie podchodzi, mam taką zarówno w pracy jak i właśnie u teściów.

przeczytaj prosze dokladnie co ja napisalem .... i podtrzymuje zdanie jw
nie mozna mowic i rozprzestrzeniac takich teorii bo to jest szkodliwe

kazda osoba majaca minimalne pojecie o cyrkulacji soli mineralnych w organizazmie, ich odkladaniu, wyplukiwaniu, i tym co i jak dziala wiec lub wiedziec powinna ze im woda zawiera wiecej soli mineralnych tym jest "ciezsza" do obslugi przez organizm

stad nawet na kazdej butelce wody lecznicej jest WYRAZNIE napisane iz nie mozna tego pic ciurkiem tylko trzeba robic dluzsze przerwy
czy napewno musze pisac dlaczego po raz kolejny ?

nie mam pojecia skad sie biora takie zdania lekarzy i tacy lekarze ? ale napewno ani z zyciem ani z doswiadczeniem ani REALNYMI zaleceniami dla kazdego nie maja NIEWIELE lub wrecz nie maja NIC wspolnego

i wybacz mi katastrofa ... ale realnie NIE wyczujesz roznicy w smaku wody z kranu i z dobrego filtra odwroconej osmozy ....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 19:43:55 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 19, 2013, 20:24:12 pm »
i wybacz mi katastrofa ... ale realnie NIE wyczujesz roznicy w smaku wody z kranu i z dobrego filtra odwroconej osmozy ....
A często pijesz taką wodę? Ja codziennie piję na zmianę wodę z filtra dzbankowego i z odwróconej osmozy. Smak jest wyraźnie inny, tak samo jak różna jest woda w różnych miejcach w Polsce. Smaków piwa może nie rozróżniam, ale wodę zawsze :P
A powiedz są jakieś badania odnośnie wieloletniego picia wody filtrowanej osmotycznie?


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 19, 2013, 22:25:02 pm »
gdyby woda z kranu była niebezpieczna dla zdrowia, to nie mogłaby w nim płynąć, ewentualnie każdy musiałby być ostrzeżony, że woda zdatna do picia po przegotowaniu bądź wcale : D.
Może nie jest niebezpieczna, ale z doświadczenia wiem, że czasem bywa bardzo zła w smaku - po prostu. U mnie w domu jest fatalna dlatego "na herbatę" kupuję w butlach 5 litrowych, taką też daje uszakom.

no to właśnie nie rozumiem kupowania wody butelkowanej, zamiast filtra, który poprawi smak wody, a znacznie taniej wychodzi wymiana filtra niż zakup wody źródlanej.

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 14, 2013, 10:24:05 am »
NO to zrobiliście mi wodęz mózgu podawać kranówe czy wode źródlaną

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 14, 2013, 12:52:39 pm »
ja daje przegotowaną wodę.
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 14, 2013, 13:33:04 pm »
gdyby woda z kranu była niebezpieczna dla zdrowia, to nie mogłaby w nim płynąć, ewentualnie każdy musiałby być ostrzeżony, że woda zdatna do picia po przegotowaniu bądź wcale : D.
Może nie jest niebezpieczna, ale z doświadczenia wiem, że czasem bywa bardzo zła w smaku - po prostu. U mnie w domu jest fatalna dlatego "na herbatę" kupuję w butlach 5 litrowych, taką też daje uszakom.

no to właśnie nie rozumiem kupowania wody butelkowanej, zamiast filtra, który poprawi smak wody, a znacznie taniej wychodzi wymiana filtra niż zakup wody źródlanej.
Może i tak, ale ja mieszkam w kamienicy z 1909 roku, gdzie rury były montowane z 60 lat temu i od tamtego momentu nie wymieniane, kto wie z czego one są. Więc staram się korzystać z wody kranowej jak najmniej - w sensie do spożywania. Faktem jest, że herbatę piję częściej niż gotuję np. zupę na wodzie z kranu.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 14, 2013, 15:17:36 pm »
ja daje przegotowaną wodę.
No właśnie ja też ale na początku działu przeczytałam że lepsza źródlana teraz tu że jednak ta z kranu Oszaleć można dobro_zlo

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 17, 2013, 17:29:16 pm »
To zależy kto jaką ma wodę w kranie, jeden ma twardą drugi miękką , to widać choćby po szybkości tworzenia się kamienia w czajniku.
U jednego po tygodniu będzie skorupa w czajniku u drugiego ledwo osad, to trzeba samemu ocenić (jak się ma z czym porównać), w miękkiej wodzie gorzej też się płucze ręce z mydła a proszek w pralce bardziej się pieni (w twardej odwrotnie).

Zasadniczo królikom twardej wody się nie daje, w naturze piją to co znajdą , jakieś strumyczki i kałuże, jak ktoś ma skorupę w czajniku to można przyjąć że woda się nie nadaje , nawet po przegotowaniu, bo większość wapnia i tak w niej zostanie. Dam sobie rękę obciąć że pierwsza lepsza "marketówa" będzie miała 5 razy mniej wapnia jak kranówa a jak jest wybór to można sobie przebierać  :mhihi

« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 17:42:33 pm wysłana przez Sensej »

Offline anebie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pintko
  • Za TM: Wafel,Puchacz, Kicek
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 08, 2014, 22:57:28 pm »
Ja królikowi daję wodę z kranu, przegotowaną. Nie zdarzyło mi się żeby woda była żółta.
Czasami zauważe wieczorem że króliczek nie ma wodu, a ze moi rodzice śpią i mają przechodni pokój do kuchni, to daje swoją wodę

Offline Konwalijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Moje króliki: Kropeczka
  • Za TM: Maksio, Tosieńka
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 13, 2015, 15:49:31 pm »
Też jestem zdanie, że wszystko zalezy  jaka jest woda z kranu... Ja mojej Tosieńce daje raczej z filtra dzbankowego jak jestem z nia u rodziców. Sama większośźć czasu mieszkam w bloku, w miescie, więc kupuję wwodę w baniakach 6L - sama ją spożywam, Tosia też.

A co do różnicy w wodzie... moja chrześnica do roku życia, mieszkają na Ursynowie w Waw, nie mogła się nawet kąpać w wodzie z kranu - dostawała wysypki. Nie wiedzieli od czego. 2 tygodnie była u mooich rodziców - jedyne co sie zmieniło to woda i wszytsko było w porządku. Potem zrobili testy i wyszło że ta woda z kranu w Waw się do niczego nie nadaje.
Dumna mama jednej kluseczki adoptowanej z SPK Warszawa 30.01.2016r.



Kochana Tosieńka [ *] 30.11.2015r.

Offline anula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Cynamon
  • Za TM: Max
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 26, 2015, 21:16:57 pm »
Mam pytanie czy któryś z Waszych Uszatków też jest zapaleńcem do picia herbaty? Mam z moim uszatkiem czasem sporo smiechu i przepychanki o kubek herbaty i jego zawartość. Nie mogę spokojnie wieczorami usiąść na kanapie z kubkiem bo Bobuś zaraz siada obok i próbuje ten swój kochany pulchny pyszczek włożyć do kubka. Jak wypiję herbatę i odstawie na stolik to oczywiście młody zaraz za kubkiem laduje na stole i musi zajrzeć do środka i dobrać się choćby do fusów i je wyjeść. Ma ktoś podobnie? Ewentualnie jestescie może mi w stanie powiedzieć czy to jakaś kwestia niedoboru minerałów, że tak ochoczo pije i wyjada herbate?

Offline Konwalijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Moje króliki: Kropeczka
  • Za TM: Maksio, Tosieńka
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 27, 2015, 17:29:56 pm »
Anula, u mnie to samo. Tosia od małego nie chciała pić wody - kupowałam różne, podawałam z filtru, przegotowaną... Pić nie bardzo chciała. Za to herbata jest super, wypic mi jej nie da. W dodatku jest bardzo uparta. rano wlałam jej do miseczki wody, jak wróciłam to nic nie ubyło, wiec spróbowałam podać herbate (nie słodzoną, rozcieńczoną) - wypiła 3 mieseczki. Już nie wiem co mam z nią zrobić. Wysłałam maila jej wetowi z zapytaniem czy ta herbata jej nie zaszkodzi.
Dumna mama jednej kluseczki adoptowanej z SPK Warszawa 30.01.2016r.



Kochana Tosieńka [ *] 30.11.2015r.

Offline cinucha22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
    • Desmoxan opinie
  • Lokalizacja: polska
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 27, 2016, 18:25:47 pm »
Daj znać co odpowie. Ja miałem już kilka królików wszystkim dawałem i daję przegotowaną wodę i normalnie ją piją. Aktualnie staram się o kolejnego nigdy nie wiadomo czy ten nie będzie jakiś wybredny. Warto posiadać taką wiedzę.
zapraszam na mojego bloga Desmoxan opinie

Offline Andrzejj

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Warzywa
  • Lokalizacja: Sulejówek
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 09, 2017, 14:09:29 pm »
Odnośnie wody to podstawa, aby była czysta, świeża i o odpowiedniej temperaturze. Wcale nie musi być przegotowana. Człowiek też przecież może pić wodę nie przegotowaną z kranu. Odnośnie herbaty to słyszałem, że lubią, ale zwykła woda wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.

Offline BunnyBoo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
    • Informacje o zwierzakach domowych (głównie króliki, chomiki), dla ich opiekunów
  • Lokalizacja: Warszawa // Inowrocław
  • Moje króliki: Ellie- karzełek
  • Pozostałe zwierzaki: chomik syryjski
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 15, 2017, 14:12:32 pm »
ja wodę muszę filtrować / przegotowywać. mam baaardzo twardą wodę i sama jej nie piję, czajnik odkamieniam co tydzień...
Uszakowi się wapń odkłada w moczu więc z podawania takiej kranówki zrezygnowałam.

Offline Zakroliczona Matylda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Moje króliki: Bunia
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 31, 2017, 00:06:25 am »
Ogólnie jest zasada, że nineralnej nie podajemy, jedynie źródlaną. Jeśli taka z kranu, to najlepiej przegotowana, chyba, ze mieszkamy tam, gdzie woda została zbadana i jest okey.