Autor Wątek: Jaką wodę podawać?  (Przeczytany 115700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 15, 2011, 22:13:14 pm »
Rubi, ale to chyba właśnie dobrze, że Żywiec jest wodą źródlaną? Ma niską zawartość wapnia, a dla króliczków do ważne, żeby nie było go zbyt dużo. Ja dla siebie kupuję zawsze Nałęczowiankę.

Mogłam sprecyzować heh. Nie napisałam, że jest nieodpowiednia dla króli :P Ogólnie niespecjalna.

Co do kranówy - sam smak odrzuca :D przynajmniej we wro hehe

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 15, 2011, 23:03:55 pm »
Co do kranówy - sam smak odrzuca :D przynajmniej we wro hehe


Potwierdzam:P
Jak przyjeżdżam do domu w góry to piję herbatę co 5 minut, bo nie mogę się nazachwycać nad smakiem zwykłej herbaty z normalną wodą

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 27, 2012, 15:16:44 pm »
a co z woda z filtra odwroconej osmozy ? bo wiadomo iz dla ludzi dobre i w ogole
a dla futer ?

rybki bez innej nie moga .....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Julitta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 03, 2012, 22:31:08 pm »
No my jednak zawsze podajemy przegotowaną, tylko że już wystudzoną. Mineralnej nigdy nie dawałam. :P Nawet mi to do głowy nie przyszło. ;)
Know your limitations and then defy them.

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:51:24 pm »
O masz, nie wiem jakim cudem dopiero trafiłam na ten wątek, ale trochę się wystraszyłam.
Mieszkam na obrzeżach Warszawy i mamy wodę z własnej studni. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale wiem, że tata raz na jakiś czas robi testy wody, jak jest coś nie tak to coś tam robi, że woda się robi lepsza, może ktoś będzie wiedział o co mi chodzi  :D
My tą wodę zawsze pijemy, ale przegotowaną. Herbata pyszna, trochę kamienia się osadza- widać zwłaszcza po czajniku, ale tragedii nie ma, taką samą przegotowaną wodę daję Bobkowi w poidełku..Z tym, że on wody prawie w ogóle nie pije..Jak była w miseczce to chyba chętniej pił, ale lubił rzucać miseczką w dal :lanie: więc stanęło na poidełku.
No i teraz się zastanawiam, czy on dlatego mało wody pije bo a) nie smakuje mu? czy b) jest na diecie bez granulatu, je gigantyczne ilości zieleniny, warzyw itp i stamtąd pobiera wodę? Dodam, że sika w porządku, codziennie wymieniam kuwetkę bo żwirek zasiusiany..
Doradźcie, bo nie wiem czy mu kupować teraz wodę specjalnie w sklepie czy może zostać jak jest?
[/url]

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:54:48 pm »
Moim zdaniem jest ok jeśli je tak dużo zieleniny to stamtąd pobiera wodę a twg. jeśli od małego to pił no to się przyzwyczaił więc biegunki od tego nie dostanie ale poczekaj na odpowiedzi innych bo oni mogą mieć inne zdanie.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 30, 2012, 16:00:01 pm »
W wątku: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14749.0.html Eni pisała o napojach dla królika. Chciałabym zapytać czy jak np. królik dostanie zblendowane owoce lub warzywa to nic mu się nie stanie? albo ugotowane? ostatnio Semir czaił się na mój obiad (miałam brokuły gotowane na parze):P
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 30, 2012, 16:01:23 pm »
Zblendowane to nic się nie powinno stać, w końcu to wciąż surowe warzywa tylko o innej konsystencji, coś jak w gerberkach, ale gotowanych się nie daje królikom. tylko surowe.
[/url]

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 30, 2012, 17:51:41 pm »
Dzięki za info:) Semir ma jazdę ostatnio, że się na nas rzuca jak coś jemy (zastanawiam się z czego to wynika skoro dostaje takie same porcje, siano ma cały czas...nie wiem czy to normalne?!)i po prostu boję się, że coś ,,złapie'' i mu zaszkodzi.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 23, 2012, 22:11:37 pm »
ja podaję królikowi przefiltrowaną wodę z kranu.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 23, 2012, 23:06:00 pm »
ja podaję królikowi przefiltrowaną wodę z kranu.

a czym przefitrowana ?
moim marzeniem byl zawsze rozbudowana wersja filtra odwroconej osmozy ... jego ceny juz sie powoli robia coraz bardziej ludzkie, tzn takie zeby sobie moc pozwolic na taka fanaberie :-P
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 23, 2012, 23:24:23 pm »
filtrem dzbankowym

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 17, 2013, 20:35:49 pm »
Ja swoim ucholom daję przegotowaną wodę. Pierwszemu króliczkowi dawałam różne rodzaje mineralnej, bo myślałam, że tak będzie zdrowiej dla niego, no i niestety powstał kamień w pęcherzu moczowym przez to i biedaczysko musiało mieć operację:/
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 18, 2013, 15:53:13 pm »
U mnie jest tak tragiczna woda w kranie, że muszę odkamieniać czajnik co 2-3 dni. Podaję Semirowi teraz Żywca, bo póki co czekamy na filtry. Czy taką zwyczajną filtrowaną wodę można podawać uszakom- czy jest wskazana? czy jednak lepiej przegotowaną?
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline asiami

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 18, 2013, 21:21:49 pm »
a co z woda z filtra odwroconej osmozy ? bo wiadomo iz dla ludzi dobre i w ogole
a dla futer ?

rybki bez innej nie moga .....

Mogą. Wodę z filtra odwróconej osmozy potrzebują paletki. Większość popularnych gatunków ryb spokojnie daje radę na kranówie, pod warunkiem, że jest to w miarę znośna kranówa oczywiście.

Co do królików to moim zdaniem pojenie ich mineralną nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli już miałabym poić kupną wodą to wybrałabym źródlaną - ma bardziej obojętny skład niż mineralna. Jeśli chodzi o filtrowanie to moim zdaniem spokojnie wystarczy, ale jeśli chcesz mieć spokój ducha to możesz przegotować i zawsze mieć trochę ochłodzonej w zapasie. U nas woda jest na tyle dobra, że ja sama piję prosto z kranu więc i zwierzaki taką dostają.
     
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14648.120.

Moje miśki: Eddy, Bubi, Okti (psy); Pieszczoch, Tygrys, Misia, Mała, Tosia (koty)
Reszta zwierzyńca: świnka Zdzicha, chomik Horton, papug Cody, gekon Ginger

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:02:00 pm »
a co z woda z filtra odwroconej osmozy ? bo wiadomo iz dla ludzi dobre i w ogole
a dla futer ?

rybki bez innej nie moga .....

Mogą. Wodę z filtra odwróconej osmozy potrzebują paletki. Większość popularnych gatunków ryb spokojnie daje radę na kranówie, pod warunkiem, że jest to w miarę znośna kranówa oczywiście.

Co do królików to moim zdaniem pojenie ich mineralną nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli już miałabym poić kupną wodą to wybrałabym źródlaną - ma bardziej obojętny skład niż mineralna. Jeśli chodzi o filtrowanie to moim zdaniem spokojnie wystarczy, ale jeśli chcesz mieć spokój ducha to możesz przegotować i zawsze mieć trochę ochłodzonej w zapasie. U nas woda jest na tyle dobra, że ja sama piję prosto z kranu więc i zwierzaki taką dostają.

pijac wode z kranu nie wiesz co dostajesz w ramach "gratisu" wiec podziekuje
filtr odwroconej osmozy zabiera ponad 90% syfu ... i o to chodzi, i zwalnia o oceny "na oko" co to moze byc w wodzie
jest prosta i przejrzysta i woda i sytuacja ..... dzis kosztuje to relatywnie niewiele w stosunku do tego co kosztowalo n-lat temu
dla mnie wystarczajaca zacheta

a zacheta do picia kranówy ? nie ma zadnego plusa, oprocz indywidualnego wyboru i skazywania na to zwierzaka
woda z kranu NIGDY dobra nie jest, tak samo jak woda mineralna
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline asiami

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 19, 2013, 01:08:10 am »
A gdzie w naturze zwierzęta piją wodę z filtra odwróconej osmozy?

Ale oczywiście każdemu wolno mieć własne zdanie na ten temat ;) A dla niezdecydowanych coś na temat kranówy http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Woda-z-kranu-lepsza-od-butelkowanej,wid,14447474,wiadomosc.html?smg4sticaid=6fe8a
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 01:19:59 am wysłana przez asiami »
     
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14648.120.

Moje miśki: Eddy, Bubi, Okti (psy); Pieszczoch, Tygrys, Misia, Mała, Tosia (koty)
Reszta zwierzyńca: świnka Zdzicha, chomik Horton, papug Cody, gekon Ginger

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 19, 2013, 17:13:42 pm »
uważam, że kupowanie wody butelkowanej źródlanej to totalna głupota i wyrzucanie pieniędzy. woda jakości kranówki. to ja już wolę przepuścić kranówkę przez filtr by poprawić trochę jej jakość (usunąć dozwolone zanieczyszczenia) i piję prosto z dzbanka. przez długi czas piłam wodę z kranu bez filtrowania i też było ok. gdyby woda z kranu była niebezpieczna dla zdrowia, to nie mogłaby w nim płynąć, ewentualnie każdy musiałby być ostrzeżony, że woda zdatna do picia po przegotowaniu bądź wcale : D.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 19, 2013, 18:33:30 pm »
Mojej teściowej (która od kilku lat ma filtr osmotyczny w domu) lekarz powiedział, żeby piła lepiej wodę z kranu albo dużo mineralnej, bo mocno posunęła jej się osteoporoza  :/ Dla mnie woda z odwróconej osmozy smakuje jak destylowana, szczerze mówiąc wolę już kranówkę z filtra dzbankowego.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 19, 2013, 18:45:07 pm »
gdyby woda z kranu była niebezpieczna dla zdrowia, to nie mogłaby w nim płynąć, ewentualnie każdy musiałby być ostrzeżony, że woda zdatna do picia po przegotowaniu bądź wcale : D.
Może nie jest niebezpieczna, ale z doświadczenia wiem, że czasem bywa bardzo zła w smaku - po prostu. U mnie w domu jest fatalna dlatego "na herbatę" kupuję w butlach 5 litrowych, taką też daje uszakom.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)