Autor Wątek: Jaką wodę podawać?  (Przeczytany 115704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 03, 2011, 17:59:01 pm »
trochę dowiedziałam sie z tego wątku , a mianowicie to że pije wodę źródlana, zamiast mineralnej , jak to człowiek nie ma pojęcia jak się nie interesuje :(:( Natomiast mój królik za to pije własnie tą źródlana.
Wodę podaje w ceramicznej misce bo on nie uznaje w ogole poidełka, od samego początku z niego nie pił :)
Zauważyłam też że królik mniej pije jeśli dostaje "soczyste" warzywa :)

Offline Andzia25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 28, 2011, 23:34:54 pm »
mój puszek prawie od samego początku pije wodę z kranu z poidła i nigdy nie było problemu. czasem mam wrażenie, że to bestia nie do zdarcia. je co się mu da, nigdy nie kręcił nosem. jedyny problem to talent do siania zniszczenia. już nie jeden kabel równiutko przyciął, a mój facet tylko lutuje co się da. hehe. no i oczywiście robi taki hałas w nocy, że niestety śpi w łazience

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 29, 2011, 10:55:25 am »
Andzia25 ale mam nadzieję, że wiesz iż owa woda "kranowa" powinna być przegotowana?

Offline Andzia25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 01, 2011, 18:58:10 pm »
No cóż, Puszek chyba od samego początku pije nieprzegotowaną i nigdy nic mu nie było

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 01, 2011, 19:43:29 pm »
Ta kranowa to i nawet przegotowana nie jest ok.Taka woda może zawierać kamień groźny dla nereczek ucholków.Najlepsza jest woda źródlana lub mineralna z niską zawartością Ca.

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 01, 2011, 20:12:12 pm »
A co sądzicie o filtrowanej wodzie (Britta)? Ja taką piję i taką też dostaje Pimpol. Ja wiem, że filtr bakterii nie zabije, ale w końcu ta woda jest zdatna do spożycia. Filtr usuwa kamień, chlor itp.
Mogę dalej taką wodę dawać??

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:38:33 am »
Nie wiem jak działa ten filtr. W każdym razie ja myślę, że najistotniejsze jest zakamienienie wody.
Zostawiłam na działce na zimę wodę Saguaro z Lidla. Na wiosnę znów tam pojechałam i okazało się, że w dnie butelki zrobiła się dziura i woda całkowicie wyciekła (może z powodu mrozów), ale na dnie został biały proszek. Sporo było tego proszku - to był kamień z tej wody.

Jeżeli woda z kranu jest bardzo twarda, to lepiej szukać innej. Poza tym woda z kranu jest zwyczajnie niesmaczna.

Ale z drugiej strony miękka woda z kranu jest lepsza niż wysoko zmineralizowana woda z butelki (dlatego trzeba sprawdzać zawartość minerałów na etykiecie).

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:54:43 pm »
Jeżeli woda z kranu jest bardzo twarda, to lepiej szukać innej. Poza tym woda z kranu jest zwyczajnie niesmaczna.

Smak wody kranowej jest różny w różnych miastach. U mnie akurat woda jest naprawdę niezła w smaku. Sama ją nie raz piję. Będąc np w Poznaniu mam wstręt nawet umyć twarz w tej wodzie (śmierdzi mi jakimś metalem i wysusza strasznie skóre). Ten filtr ma właśnie za zadanie pozbycia się kamienia z wody.
"Wkład wymienny BRITA redukuje twardość wody. Umożliwia również redukcję innych substancji wpływających negatywnie na smak i zapach wody, takich jak chlor i jego związki. Efekt: woda kranowa odzyskuje dobry smak. " To ze strony producenta tych filtrów.
Chciałabym wiedzieć czy nie robię przypadkiem krzywdy uszakowi. Dlatego pytam.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 04, 2011, 13:42:06 pm »
Ja również stosuję też w ten sposób wodę filtrowaną dla siebie i uszaków i jest OK,tylko musi być codziennie w poidle wymieniana,bo przez redukcję chloru szybciej się namnażają bakterie.

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 04, 2011, 14:32:59 pm »
Aha. Dzięki za odpowiedź MAS. Pimpol pije z miski, a nie z poidła i wymieniam kilka razy w ciągu dnia. Zwłaszcza teraz w upały.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 19, 2011, 03:29:25 am »
Ja mam problem ze Stasiem, ponieważ nie chce wcale pić wody. Próbowałam podawać już wszystkie..i w poidełku i w misce.  :hmmm

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 19, 2011, 07:46:51 am »
Stachu a jaką wodę podajesz??

Może warto ją podmienić na inną bo być może akurat ta mu juz nie odpowiada.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 19, 2011, 11:02:43 am »
Obecnie ma w misce przegotowaną lub Żywiec. Próbowałam innych wód butelkowanych a nawet z kranu i nic. Staszek ma codziennie świeże owoce i warzywa, ale jednak wydaje mi się ze jest zbyt mało wody w jego "jadłospisie". Ostatnio postanowiliśmy definitywnie odstawić granulat, bo po każdym podaniu granulatu Staszek "zatykał się" - miał problemy z wydalaniem włosków ( pewnie przez małą ilość wody, która rozłożyłaby granulat). :hmmm

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 19, 2011, 11:16:44 am »
Ja podaję taką wodę jaką sama piję, czyli przegotowaną i uprzednio przepuszczoną przez Britę. U mnie spożycie wody rośnie gdy rośnie spożycie siana, a maleje gdy wzrasta spożycie zieleniny i warzyw.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 14, 2011, 22:35:28 pm »
Ja zawsze kupowałam Mamiyi Żywca, wyczytałam na forum, że taka woda jest najzdrowsza. Nieprzegotowanej wody z kranu w życiu bym nie podała. Jest niezdrowa, sama jej nie piję i nie rozumiem, dlaczego królik miałby ją pić. Dodam, że nie mam żadnego filtra, a woda w Warszawie do najczystszych raczej nie należy więc stąd też mój tok rozumowania, ale w różnych miastach rzeczywiście może być z tym różnie.

Stachu - podajesz mokre warzywa czy osuszone? Jeżeli mokre, to może stąd Staszek czerpie wodę. Ale to i tak wydaje mi się dość mało, ja królicy zawsze podawałam warzywka lekko mokre, a mimo to ładnie piła z poidełka.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 14, 2011, 22:58:31 pm »
Ostatnio czytałam pewien ciekawy artykuł odnośnie wody butelkowanej i zwykłej "kranówy". I co do czego (udowodnione) to w butelkach sprzedają zwykłą kranówkę :P Zszokowało mnie to niesamowicie.

Co do wody, podaje uszakowi przegotowaną kranówkę. Sama taką piję. I jest ok :)

Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 15, 2011, 00:08:23 am »
Żywiec to akurat woda źródlana czyli nic specjalnego.
Często wody źródlane mylone są z wodami mineralnymi. Np po wysiłku należy pić wodę mineralną, bo zaspokaja pragnienie, nie wypłukuje minerałów, a je uzupełnia. Źródlana polecana jest do oczyszczenia organizmu, najszybciej "przelatuje" przez organizm, ma o wiele mniej odżywczych składników niż w. min.
Dobra woda mineralna powinna mieć przynajmniej 2000 mg/l mineralizacji.
To tak gwoli ścisłości :P może się komuś przyda.

Też daję uszatym tylko wodę przegotowaną :) i oczywiście ostudzoną.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 15, 2011, 07:21:32 am »
Jest niezdrowa, sama jej nie piję i nie rozumiem, dlaczego królik miałby ją pić
W Warszawie jest może nie tyle zanieczyszczona, co mocno chlorowana i dlatego niedobra. Ogólnie woda z kranu nadaje się do picia w każdym mieście w Polsce :)
Mimo to ja piję butelkowaną, ewentualnie przegotowaną, i moje króliki też :) Ta z kranu za bardzo zalatuje mi metalem, ale to wina rur ;)

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 15, 2011, 07:50:58 am »
Otka_a, możliwe, że masz rację z tą zdatnością do picia, ale mimo to nie wyobrażam sobie, żeby ją tak pić na co dzień. Zawsze odnoszę wrażenie, że taka woda jest brudna i nie powinno się jej pić. Jeżeli już woda z kranu, to jak dla mnie musi być obowiązkowo przegotowana, ale uszakom i tak takiej nie podawałam nigdy. Swoją drogą, pomyliłaś osobę cytowaną. ;)

Rubi, ale to chyba właśnie dobrze, że Żywiec jest wodą źródlaną? Ma niską zawartość wapnia, a dla króliczków do ważne, żeby nie było go zbyt dużo. Ja dla siebie kupuję zawsze Nałęczowiankę.

Madzia7 - nie chce mi się wierzyć. ;) Przykładowo Nałęczowianka i Żywiec mają napisane na opakowaniu, że posiadają "pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka". Taki instytut by chyba nie dopuścił do tego, żeby w butelkach była taka zwykła kranówa... Chociaż w jakimś tam Żywcu/Nałęczowie pewnie nawet w kranach taka woda jest całkiem zdrowa. Ja za to kiedyś słyszałam, że jak w restauracjach podawana jest woda od razu w szklance, bez butelki, to często jest z kranu.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 15, 2011, 07:54:55 am »
My podajemy dziewczynką wodę źródlaną "Mama i Ja" bo jest zatwierdzona przez Instytut Matki i Dziecka, a dodatkowo jest przeznaczona dla kobiet karmiących, w ciazy i niemowląt i naprawdę zawiera mało wapna w porównaniu z innymi.