Autor Wątek: Jaką wodę podawać?  (Przeczytany 115740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:39:08 pm »
ja zauwazylam, ze wiekszosc krolikow nie lubi pic z poidelek. moja robi to nie chetnie. woli picie z miski. wiec dawaj do miski ;) no i jelsi krolik je duzo zieleniny, to moze nie potrzebowac tyle picia.

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:41:53 pm »
faktycznie z małej misieczki chlipie wodę, widocznie jest za mała na poidełko, jest zasa ze za jakis czas jak podrosnie będzi ekorzystac z poidełka??  dzięki za rady!!
początki...:)

Tolinka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:45:00 pm »
Jak nauczyla sie pic z miseczki to nie sadze zeby pila z poidla.Pozdrawiam
Wycaluj i wyglaszcz uszolka :przytul

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:16:43 pm »
Aga803,  po cop? To tylko utrudnia życie.  Podawaj do miski,wymieniaj codziennie i juz.
SylwiaG

Tolinka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:34:38 pm »
sylwiaG, ma racje

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 08, 2010, 19:40:25 pm »
http://yfrog.com/0dp1031491j

oto moje maleństwo, jak Wam sie podoba?:)
początki...:)

lenka_44

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 08, 2010, 19:44:41 pm »
Absolutnie nie dawaj małej chleba !!!!!!!!!!!! Dla królików jest on szkodliwy ! Musisz poczytać dział Dieta żeby się więcej dowiedzieć. A Daisy jest śliczna :) Wycałuj maleńką :*

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 08, 2010, 19:47:23 pm »
to Jej pierwsze foto, oczywiscie chleba juz nie dostaje. kupiłam jej dziś karmę Cuni Complet i smakuje jej az sie uszy trzesa. :)
pozedawiamy
http://yfrog.com/j0p1031484j

[ Dodano: Pią Sty 08, 2010 7:48 pm ]
http://yfrog.com/j0p1031484j,
początki...:)

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2010, 13:21:24 pm »
może to głupie pytanie ale wolę pytać o wszystko

czy królik może pić wodę z psiej miski?
woda jest przegotowana i zawsze świeża ale wiadomo że pies też ją pije więc ciekawi mnie czy ma to jakiś wpływ

Teo biegając dziś po pokoju dorwał się do psiej miski z wodą, stąd to pytanie.

efyra

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 04, 2010, 13:30:29 pm »
ciężko mi powiedzieć..
Mój jak latał po pokoju, ja oczywiście z nim na podłodze siedziałam, dopijałam zimną herbatę a ten nagle podkicał do mnie i rzucił się na mój kubek. Nie mogłam go odgonić, tak mu herbata smakowała:P

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 04, 2010, 13:38:30 pm »
herbata jeśli słodzona, to na pewno nie. A jak gorzka i zwykła czarna? Nie wiem. Wiem, że herbatki z rumianku itp się podaje... Co do psiej miski też nie powiem...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

efyra

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 04, 2010, 13:41:04 pm »
nie słodzę herbat, ino kawę;)
oj, raz łyknął sobie, nie zaszkodzi paskudzie.

a tak sobie odnośnie tej psiej miski pomyślałam ze to nie jest dobry pomysł jednak.
Króliki mogą się z tego co mi wet mówiła zarazić nosówką tak zwaną, a jak psiak biega po dworze itd. to wącha, liże, podgryza różne rzeczy, potem pije z miski... może niektóre bakterie są zagrożeniem dla króla?
Co o tym myślicie?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 04, 2010, 13:43:57 pm »
efyra nie powiedziałam że herba zaszkodzi :) Jak mówię, wiem, że herbatki miętowe, rumiankowe itp się podaje. A czy zwykłą czarną, to po prostu nie wiem.

Co do psiej miski ja bym nie pozwalała, ale trudno mi to uzasadnić. Ale mam przed oczami obrazek psiaka któremu bokami do miski wpada ślina a potem króliczek z tego pije i mi się zbiera nie powiem na co :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Nuna

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 04, 2010, 14:00:24 pm »
U mnie krole pija z psich i kocich misek, koty i pies z kroli- bo taka smakuje najlepiej. Wlasciwie to ja juz nie wiem ktora miska jest czyja.
 Wszystkie maja konkretne przeznaczenie np. kocia miska, ale tak na prawde to miska wszystkich -oprocz kotow, one wola krolicza :)

Moze pic, biega po tej samej podlodze co pies, oddycha tym samym powietrzem, lize sobie futerko wytarzane wczesniej pod lozkiem , pies tez go chlasnie jezorem (pozniej jak sie oswoja) nie masz sie czym przejmowac :)

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 04, 2010, 14:11:06 pm »
a więc miska zostaje na czas króliczego hasania
zapewne tak jak mówisz Salsa nie raz go potraktuje jęzorem więc ze śliną będzie miał styczność...a kundlica jest zdrowa (i też o wiele bardziej interesują ją kocia miska)  :diabelek

kasiagio

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 06, 2010, 21:24:01 pm »
jonQuilla, mój Mak też pił z miski Tigi  teraz już tego nie robi z wiekiem mu przeszło :D

Offline Izulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 06, 2010, 21:01:52 pm »
Cytat: "TUSIA555555"
i ja również podaję Tusi Żywiec Zdrój niegazowany oczywiście- i bardzo jej smakuje chyba bo dużo jej pije :DD


Ja mojemu Guciowi też kupuję żywiec zdrój niegazowany :D myślę że pije go sporo bo butelka wystarcza na kilka dni. W klatce ma poidełko a na zew. klatki ma powieszoną miseczkę z wodą i myślę że bardzo lubię z niej pić :)
Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie....

Asica

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 07, 2010, 09:11:10 am »
Ja Kicakowi daję wodę nisko-mineralizowaną i przegotowaną.

A ja chciałabym się jeszcze wypowiedzieć co do tego węża... Nie chcę "stać po niczyjej stronie", ale wąż musi coś jeść (i tu moje pytanie, czy wąż może się żywić np. nieżywymi już myszkami?)... Ale oczywiście nie popieram wpuszczania żywych myszek do terrarium... Trzeba byłoby znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji...

stokrotka.af

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 09, 2010, 12:44:56 pm »
mój Zuzolek pije niegazowaną Ustroniankę i wodę przegotowaną, wolałam nie ryzykować sensacji żołądkowych :diabelek za to mój psiak pije zwykła kranówkę i nic mu nie jest :jupi

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 09, 2010, 12:55:34 pm »
W Zakopanem woda jest o wiele lepsza niż w Warszawie :P i dajmy na to psiakom daję zwykłą kranówe.
Królom, szynszyli i szczurkom leje albo żywiec zdrój, albo przegotowaną w zależności co mam w domu.