Autor Wątek: Zachowanie królika po śmierci towarzysza  (Przeczytany 2572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata87

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wawa
  • Moje króliki: Gajos, Judy
  • Za TM: Lucyfer, Arielka
Zachowanie królika po śmierci towarzysza
« dnia: Styczeń 29, 2020, 12:47:43 pm »
Niestety, króliczka Arielka, która była towarzyszką Gajosa odeszła 2 tygodnie temu. Od tego czasu Gajos, który jest królikiem wycofanym, nieskorym do kontaktu z człowiekiem, ma problemy, które wyglądają mi na depresję.  Był osowiały i smutny, obecnie załatwia się "pod siebie", siedzi w moczu i odchodach, nie myje się. Jest sprawny fizycznie, nic mu pod tym względem nie dolega, ale przestał w ogóle korzystać z kuwety (wcześniej załatwiał się tylko do niej). Brudna jest cała klatka poza kuwetą. Myję go codziennie, a nawet dwa razy dziennie, bo jest cały oblepiony. Jakieś rady jak mu pomóc? Staram się go głaskać i poświęcać mu czas, może jest nawet trochę lepiej, ale jego zachowanie dotyczące załatwiania się mnie przeraża. Bez wcześniejszego umycia, nie mogę go wypuścić na mieszkanie, bo wszystko wybrudzi. Oczywiście żwirku w ostatnim czasie nie zmieniałam (drzewny), jak i innych rzeczy w klatce/diecie.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zachowanie królika po śmierci towarzysza
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2020, 15:35:53 pm »
Beato, najlepszym lekarstwem będzie adopcja króliczki do towarzystwa dla Gajosa, nikt tak nie ukoi króliczego smutku jak drugi królik.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html