Autor Wątek: WIEK KRóLIKA  (Przeczytany 16015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majeroooooo

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« dnia: Lipiec 12, 2006, 15:07:30 pm »
Mam pytanie czy opłaca się kupywac króilika w wieku 5-6 miesięcy?Czy to nie jest za pozno?z tego co wiem (z praktyki) króiliky zyja mniej wiecej 4 lata a wiedza ksiązkowa kolo 7 ale nie o to chodzi... czy opłaca sie?

Yami

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2006, 15:22:01 pm »
hehe przy takich informacjach to mój Gandalf już żyje drugi a nawet trzeci raz ;) Bo ma obecnie jakieś 8 latek ;)

bonnie_blue

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2006, 15:23:39 pm »
Takie pytanie byloby na miejscu w przypadku zwierzecia ktore zyje okolo roku. Lepiej kupic/zaadoptowac starszego i miec sposkoj niz za mlodego ktory moze zaraz umrzec.

Mya

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2006, 16:57:30 pm »
Dziwne pytanie. Czy sie oplaca, to znaczy co?

Hania

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2006, 17:40:56 pm »
kroliki zyja nawet do dziesieciu lat, te informacje to zapewne z jakiejs ksiazki lub od sprzedawczyni w zoologiku. dlugosc zycia zwierzaka, to kwestia bardzo indywidualna. nie wiesz czy kroliczek bedzie chorowal itp. ta "oszczednosc" kilku miesiecy  nie wyjdzie ci na dobre. poza tym, jak juz tu wielokrotnie wspominano, starszy krolik ma wiele zalet.

dom@

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2006, 18:12:00 pm »
a tak poza tym to polecam:  http://rumburak.apel.prv.pl/  zdrowy królik żyje ok.7-10 lat.

bonnie_blue

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2006, 21:37:35 pm »
Krolik kumpeli mojej mamy zyje juz 14 lat  :lol

Hania

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2006, 08:55:17 am »
:wow  no to zeczywiscie staruszek

Duszka

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2006, 20:57:36 pm »
Witajcie,
Pierwszy raz pisze na forum, bo tez od niedawna na stronki Stowarzyszenia trafilam :lol

Moj poprzedni kroliczek zyl 7 lat i jak od nas odchodzil (pochorowal sie niestety) to weterynarz powiedzial, ze to juz staruszek, chociaz my caly czas wiemy, ze gdyby nie choroba to zylby z nami jeszcze dlugo, dlugo...

A ja mam teraz adoptowana kroliczke, ktora ma 3 latka i wcale sie nie zastanawialam, czy przypadkiem nie jest za "stara". Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze dojrzay krolik ma same zalety (no moze poza zachowaniem, ktore dotyczy krolikow w kazdym wieku  :PP )

bonnie_blue

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2006, 17:08:09 pm »
Cytat: "Duszka"
A ja mam teraz adoptowana kroliczke, ktora ma 3 latka i wcale sie nie zastanawialam, czy przypadkiem nie jest za "stara". Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze dojrzay krolik ma same zalety (no moze poza zachowaniem, ktore dotyczy krolikow w kazdym wieku  :PP )

Ale na co za stara??

Duszka

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2006, 09:01:54 am »
Ze nie jest za stara, zeby ja adoptowac i jeszcze dlugo wspolnie sie bawic, czytac gazety itd.
Generalnie chodzilo mi o to, ze ja tez uwazam, ze lepiej miec dojrzalego krolika niz maluszka, ktory moze sie jeszcze okazac zbyt wczesnie zabrany od matki.

A tak mam w domku kroliczka, ktory umie sie zachowywac grzecznie (oczywiscie jesli chce), zalatwiac sie do kuwety itd.

Panda

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2007, 15:06:50 pm »
Moja ma 8 lat(bez 3 mies.) i ma sie calkiem dobrze. Szesciomiesieczny krolik to jeszcze "maluszek".

Moja "struszka". :jupi


Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2007, 21:50:59 pm »
Mambula ma 9 lat, Desperado 7. Czy mi się więc tylko wydaje, że one żyją? ;)

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2007, 22:00:39 pm »
Betka,  króliki żyją ok. 10 lat więc to normalne i w większości przypadków nawet o kilka lat dłużej ;)

marylex

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2007, 14:31:57 pm »
Witam! Dostałam malutkiego króliczka a raczej moje córki dostały.
Waży on 300gram.Ile może mieć?(wiek)zaznaczam że ma to być miniaturka.Zupełnie sie nie znam na królikach. :oh:

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2007, 14:50:14 pm »
Byc moze jest za mlody i powinien byc jeszcze z matka.Miesci sie w dloni?Jak tak to jest za maly i zapewne ma 6 tyg. lub mniej.Kroliki, ktore trafiaja do naszych domow powinny miec conajmniej 8 tyg.

Piszesz,ze nic nie wiesz o krolikach.Radze Ci poczytaj  o diecie na stronkach kroliczych lub na tym forum.Odchowanie kroliczka ,tym bardziej za wczesnie odlaczonego od matki, to nie jest latwa sprawa.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Basienka

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2008, 15:30:21 pm »
ja mojego królika Stefana kupiłam jak miał 4 miesiące. jest to baranek niemiecki ( nie jest to baran miniaturowy bo miniaturki baranków nie istnieją !!!!)  :DD  Stefan będzie miał niedługo już 7 lat i czuje się świetnie. więc moje zdanie jest takie: jak sie o zwierzątko dba to i zwierzątko długo żyje.  :DD

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2008, 17:02:44 pm »
Cytuj
jest to baranek niemiecki ( nie jest to baran miniaturowy bo miniaturki baranków nie istnieją !! !!)


ciekawa teoria :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Re: WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2008, 23:57:19 pm »
Cytat: "majeroooooo"
Mam pytanie czy opłaca się kupywac króilika w wieku 5-6 miesięcy?Czy to nie jest za pozno?z tego co wiem (z praktyki) króiliky zyja mniej wiecej 4 lata a wiedza ksiązkowa kolo 7 ale nie o to chodzi... czy opłaca sie?


jeśli kupuje się czy też adoptuje zwierzaka nie może tu być mowy o kryterium opłacalności!
czy starszy królik, pies, kot etc. nie zasługuje na kochający dom? nawet jeśli królik ma 8 lat, pies 10 i jest chory, ale można o niego walczyć, trzeba to robić, powinniśmy myśleć o tym, że taki zwierzak ma jeszcze szansę na chociażby kilka miesięcy dobrego życia

może to nie jest dobre w tym temacie, ale
prowadząc adopcję często spotykam się z argumentem "jestem wrażliwa, nie chcę cierpieć po stracie zwierzaka..." ok, ale czy tu chodzi o zaspakajanie tylko naszych potrzeb czy o to, aby o kogoś dbać, dać innym coś od siebie...? jeśli kogoś kochamy, niestety będziemy cierpieć, jeśli odejdzie...po czymś takim bardzo trudno zdecydować się znowu na opiekę nad innym zwierzakiem, to zrozumiałe, wiem jak to jest.
ale co ze starszymi zwierzakami? wszędzie neguje się starość, wśród ludzi i zwierząt

jeśli człowiek kupi królicka, który ma 5 miesięcy ma przynajmniej pewność, że to nie jest 6 tyg. maleństwo odebrane zbyt wcześnie od mamy...

króliczek może mieć 9 lat i być w świetnej kondycji, może nie chorować przez całe życie, może mieć też 2 lata i nawet przy świetnej opiece- problemy ze zdrowiem, które zakończą się dla niego tragicznie-  

poza maksymalną troską, opieką weterynaryjną, wszystkim co my możemy dać zwierzakowi, żeby był zdrowy, są jeszcze niestety inne aspekty, które decydują o tym, ile będzie żył nasz pupil



Stormy

  • Gość
WIEK KRóLIKA
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2008, 01:21:20 am »
Cytat: "Ola_19"
jeśli człowiek kupi królicka, który ma 5 miesięcy ma przynajmniej pewność, że to nie jest 6 tyg. maleństwo odebrane zbyt wcześnie od mamy..

co nie zmienia jednak faktu ze takim malenstwem byc mogl. takich maluchow tez nie moezmy skazywac na pewna smierc, tak samo jak starszych zwierzakow, niewazne wiec ile krolik ma lat - wazne zeby bylo nam razem dobrze.