Autor Wątek: Katar i zachowanie krolika  (Przeczytany 1573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lisulis12

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Moje króliki: Tosia i Tosiek
Katar i zachowanie krolika
« dnia: Listopad 12, 2019, 07:19:02 am »
Witam od ponad tygodnia posiadam 2 male kroliki miniaturki. Kroliki juz pierwszego dnia w nowym domu czuły sie świetnie, zachowywaly się jakby byly z nami od miesiecy z czego bardzo sie ucieszyłem bo zwykle oswojenie sie z nowym domem to kwestia dluzszego czasu. Rowno po tym tygodniu zauwazylem ze jeden z nich zaczal kichac, dokladnie 3 dni temu, dosc często mu sie to zdarzało wiec zacząłem szukać przyczyny, lecz w klatce nie ma nic co pyli, uczula czy moglo by powodowac katar badz kichanie. 2 dni temu krolik juz mniej kichal lecz dalej minimalnie na nosku kozna bylo zobaczyc mokre, wczoraj krolik kichnal moze 3 razy przez caly dzien wiec nastawia mnoe to pozytywnie przed wizyta u wetwrynarza lecz chcialbym sie was doradzic bo akurat wizyta u wetrynarza  jest mozliwa dopiero jutro wieczorem. Czy to moze byc cos powaznego? Dodam ze krolik dalej je jak szalony, pije, jest ruchliwy i bawi sie. Z gory dziękuję i przepraszam za skladnie tego postu lecz pisze na telefonie w pracy i nie jest to latwe, przyszle posty beda wzorowe.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Katar i zachowanie krolika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2019, 19:14:54 pm »
Witaj, pewnie już byłaś u weta, ale odpowiem i tak. Katar u królika to rzecz poważna. Nieleczony może przerodzić się w postać przewlekłą i zostanie na zawsze, infekując stopniowo tchawicę, oskrzela, a bywa i płuca. Trzeba więc leczyć jak najszybciej, no i zdiagnozować powód kichania, bo może nim być zarówno bakteria, jak i np. ciało obce w nosku.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html