Autor Wątek: Królik sika w łóżko  (Przeczytany 46 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline penelopa95

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Baran
Królik sika w łóżko
« dnia: Maj 06, 2019, 22:24:37 pm »
Hej.

Mam trzyletniego kawalera, jest niewykastrowany, nauczony czystości w 99% - NIGDY nie załatwia się poza kuwetą, chyba, że w grę wchodzi.. łóżko. Nieważne, czy to łóżko w domu czy u gości - zawsze wskoczy i nasika. Bobków nie zostawia.

Jego zachowanie jest bezczelne, ponieważ wie, że ma zakaz wchodzenia na łóżko. Ale chyba traktuje to jak świetną zabawę, bo w momencie gdy go zdejmuję z łóżka natychmiast wskakuje znów i w jednej sekundzie opróżnia pęcherz.

Nie sądzę, że chodzi o znaczenie terenu, bo potrafi wskoczyć pięć razy w ciągu godziny i to zrobić. Spreje odstraszające ma w głębokim poważaniu. Ma swoją kuwetę, w której normalnie się załatwia. Ma również ręczniczek gdyby wolał bardziej miękkie miejsce, ale z niego nie korzysta. Na dywany nie sika. Kastracja odpada, ponieważ praktycznie cały czas jesteśmy w podróży i nie mamy możliwości zapewnić Koprowi czasu potrzebnego do spokojnej rekonwalescencji. Koper jest bardzo inteligentny, ale nauka NIE w przypadku stosunku łóżko-kuweta jest dla niego nie do przyjęcia.

Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Offline joac

• Moderator forum
  • Moje króliki: Pandora, Gacek, Tosia, Baks, Baron,
  • Za TM: Pandusia, Rubens, Kapibarek (11.04.2017), Szarunia (19.02.19), Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19)
Odp: Królik sika w łóżko
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2019, 08:44:37 am »
Witaj! Nie pocieszę Cię ;) Są osobniki, które po prostu uwielbiają załatwiać się na łóżko, choć faktycznie wiedzą, że nie powinny. Aktualnie mam takiego w domu; podobnie jak Twój nie załatwia się gdzie bądź, lecz do kuwety lub na łóżko. Jako że nie można królika kontrolować 24h, zrejterowałam i zakrywam łóżko plandeką ogrodniczą (taką plastikową :D). Jak siurnie, to ścieram.
W przeszłości dwa moje króliki też sikały na łóżko - to była parka, więc najchętniej równocześnie. Po zastosowaniu plandeki jeszcze trochę posikali, a potem się znudzili i przestali sikać na łóżko. PO jakimś czasie przestałam zakrywać łóżko plandeką, a oni nie wrócili do dawnego procederu.
Wirtualny opiekun

Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html