Autor Wątek: Nie wiem czy dotyczy go kastracja czy sterylizacja  (Przeczytany 2562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MamaTedusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tedi
  • Pozostałe zwierzaki: Pies
Nie wiem czy dotyczy go kastracja czy sterylizacja
« dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:27:50 am »
Hej, podjęłam decyzje o kastracji mojego króliczka, ma on 10 miesięcy i się bardzo męczy, cały czas „bzyka” moje ręce i innych domowników, wyglada to jak by już tego nie chciał ale musiał. Tu pojawia się problem, bo w hodowli powiedziano nam ze, to chłopiec, gdy poszliśmy go poraz pierwszy odrobaczyc weterynarz tez stwierdził ze to samiec ale nie ma 100% kolejna wizyta był już inny weterynarz i powiedział 100% ze to chłopiec wiec nie mieliśmy już wątpliwości bo 3 osoby stwierdziły to samo aż do wczoraj... Tedi zaczął wyrywać sobie sierść i budować gniazdo (wyczytałam, ze tak robią samiczki w ciąży bądź urojonej) a dziś już nie interesuje się gniazdo i znowu bzyka... w weterynari przeprowadzają tylko kastrację, steryzlizacji nie i nie wiem co robić bo miałam już umawiać się na zabieg kastracji. Błagam pomóżcie czy to możliwe by samiec robił gniazdo? Albo czy samiczka by „bzykała” ??

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Nie wiem czy dotyczy go kastracja czy sterylizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:46:32 am »
Tak to możliwe, umów się do dobrego króliczego weta. Przed zabiegiem wykonuje się USG aby określić płeć.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa