Autor Wątek: Sikanie  (Przeczytany 3362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martelinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Gizmo i Balbinka
Sikanie
« dnia: Czerwiec 14, 2018, 23:58:52 pm »
Witajcie, mam problem, nie wiem, gdzie poszukac odpowiedzi na moj kłopot :-(
Mam dwa króle baranki. Samca i samice, wykastrowani obydwoje. On krolik złoto, ona, była zawsze diablica ;-) cos zawsze przeskrobala, ale kuwetkowala dobrze, od jakiegoś czasu sika obok wspólnej kuwety, nie chce tam gdzie samiec, co sie zmieniło? Jak to zmienić? Jak ja nauczyć, zeby spowrotem robiła do kuwety? Kroliki wolnowybiegowe, dwie kuwety, w klatce i w kacie w przedpokoju, nawet nowa kuweta nie pomaga, bo nawet jak on tam nie nasika, to ona leje obok :-( POMOCY :-( mam już dość wycierania ciągłego :-( Z gory dziękuje za pomoc.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Sikanie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2018, 10:25:29 am »
Nie wiem, to się wypowiem ;) U mnie jest to samo, ja się poddałam i pokornie ścieram :]
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Sikanie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2018, 11:09:08 am »
Nie wiem, to się wypowiem ;) U mnie jest to samo, ja się poddałam i pokornie ścieram :]
Hahaham, umiesz w internety:)
U nas skutkowało przecieranie plam po moczu octem i wrzucanie papieru, którym wycierałam siuśki do kuwety. U Gai i Gipsa.
Natomiast u Kuby i Fuzia nie skutkowało nic, kuwetkować nie chcieli i tego konsekwentnie nie robili.

Offline Martelinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Gizmo i Balbinka
Odp: Sikanie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2018, 21:22:24 pm »
Ale Balbina sikała do kuwety :-) Razem nawet włazili i sikali razem ;-) Wszystko razem jak bliźniaki syjamskie, a dlaczego sie tak zrobiło, ze teraz złośliwa jest? Łłłłłajjjj ????;-( Ocet już byl grany i tez nic :-( On czyściutki, a ona ......

Offline CoToMa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1663
  • Płeć: Kobieta
  • Fundacja Azyl Nadziei
  • Lokalizacja: Opole city ;)
  • Moje króliki: Herbi i Natka
  • Na DT: 9 szczurasków
  • Pozostałe zwierzaki: 6 kotów, 12 szczurasó, 4 prosięcia, 4 ślimaki, patyczak, myszoskoczek
  • Za TM: Filcak, Precelek, Lawenda, Trąbek, Pasztet, Melisa, Bazylia, Trusia, koty i piesy
Odp: Sikanie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2018, 21:26:39 pm »
Moje chłopaki były czyste, a teraz brudasy do kwadratu.
A Lawenda nadal ładnie kuwetkuje.
Niezbadane są ścieżki uszakowe :DD

Offline Korsi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Sikanie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2018, 15:00:56 pm »
Ja bym zrobil bardzo mocną yolo opcje i po prostu mocno ograniczyl im "zasieg" bytu. Tzn. nie jest to za ciekawe, ale gdy beda w mniejszej przestrzeni mozliwe ze beda bardziej skore do zachowania porzadku. Ewentualnie zawsze mozna je oddzielic i zobaczyc ktory ma wieksza tendnecje do zlego zachowania :) i moze wplywac tak na drugiego kroliczka  :matrix