Autor Wątek: Dziwne zachowanie królika  (Przeczytany 2664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KittyKey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Samiczka rasy baranek -- Zuzia
  • Pozostałe zwierzaki: mały rudy kundelek -- Sonia
Dziwne zachowanie królika
« dnia: Kwiecień 19, 2018, 10:29:19 am »
Hej mam samiczkę która ma siedem miesięcy spokojnym królikiem, ale od paru dni moja zachowuje się dziwnie.Nigdy tak nie robiła. Skacze koło mnie wydaje dziwne dzięki, szturcha moją rękę i bardzo szybko oddycha tak jakby czegoś się bała.W pierwszej chwili myślałam że czegoś się przestraszyła w moim pokoju, ale wszędzie się tak zachowuje. Zaczynam głaskać ją i uspakajać, zaczyna mnie lizać i myślę że wszystko jest już w pożarku. Ale gdy po paru minutach przestaję ją głaskać znowu robi to samo. Skacze do okoła ręki i stuka ją prosząc o głaskanie wydaje dziwne dźwięki. Wiec znowu ją głaszczę i tak w kółko.

Czasami nie mam czasu aby ją no stop głaskać więc próbuję ją zainteresować czymś innym ale nic nie działa. Poświęcam jej dużo uwagi kiedy jestem tak samo jak inni domownicy. Ale jej zachowanie staje się meczące. Zamykam ją na chwilę w klace aby się uspokoiła. Gdy wypuszczę jest chwile spokoju ale potem znowu ta sama stacja.



KittyKey ❤

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2018, 10:40:58 am »
Jedyne co mi się nasuwa po przeczytaniu opisu zachowana zwierzaka, to dojrzewanie płciowe. Mała jeśli nie jest wysterylizowana może być właśnie taka nachalna. Jeśli jest po zabiegu, to widocznie tak okazuje sympatię. Jeśli nie ma zabiegu to doradzam, uchroni to małą przed chorobami układu rozrodczego gł. ropomacicza, uchroni przed rujkami i ciążami urojonymi no i złagodzi charakter zwierzaka. 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)