Autor Wątek: Problem z sisusianiem  (Przeczytany 2543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KittyKey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Samiczka rasy baranek -- Zuzia
  • Pozostałe zwierzaki: mały rudy kundelek -- Sonia
Problem z sisusianiem
« dnia: Grudzień 30, 2017, 18:30:20 pm »
Mam problemem z królikiem. 

:krolik :krolik Mój królik jest kochany :bunny: :bunny: Ma cudowny charakter jest przyjaźnie nastawiona na nowych ludzi i jak również na zwierzęta.  :heart :heart


Denerwuje mnie gdy sika tam gdzie nie powinna. :icon_evil Sprzątam po niej. Ale to robi się już męczące jak można oduczyć moją króliczka sikania tam gdzie nie powinna. ;(


 Zuzia siusia często na kanapę czasami na moje łóżko, a szczególności na moje ubrania które czasami zapomnę zabrać z łóżka.

Czy ona oznacza w ten sposób terytorium?
Czy nie chce jej iść do klatki którą ma bardzo blisko?

KittyKey ❤

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Problem z sisusianiem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2017, 22:03:15 pm »
Witaj, KittyKey. Poczytaj sobie inne wątki na temat sikania. Twoja króliczka jest młoda i podejrzewam, że zaczyna dojrzewać i znaczyć teren sikaniem. Nawet jeśli (jeszcze) tak nie jest, rozpiera ją energia, którą musi rozładować, zwiedzając różne miejsca i posikując na nie. Może być takim typem sikacza, choć zazwyczaj kastracja pomaga na takie zachowania, bo nawet jeśli królik jest z tych sikających poza kuwetką, to kastracja uspokaja zwierzaka i brudzi mniej.
Co do łóżka, to niestety wiele uszaków ma słabość do sikania na miękkie i dlatego nawet kastrowane potrafią się czasem na nie załatwić.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html