Autor Wątek: Loli sika i robi kupy WSZEDZIE!  (Przeczytany 2600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Judyta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: karzełek teddy samiczka
Loli sika i robi kupy WSZEDZIE!
« dnia: Listopad 23, 2017, 14:36:34 pm »
Mam 2 msc samiczke loli, ktora zalatwia sie nie tylko w calej klatce ale tez wszedzie indziej, szczegolnie gdy lezy na mnie lub ze mna. Nie wiem czy jest to zwiazane z tym, ze jej cieplo ale gdy n biega po pokoju najwiecej kup robi mi na lozku. Przeczytalam wszystkie watki w tym temacie ale w zandym nie znalazlam odpowiedzi na moj problem. To irytujace ale co gorsza ogranicza loli i jej swobode. Jak moge ja tego oduczyc?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Loli sika i robi kupy WSZEDZIE!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2017, 15:44:53 pm »
Judyto, czy jesteś pewna, że Twoja króliczka ma dwa miesiące? NIe jest starsza? Bo może być tak, że mała zaczyna dojrzewać i znaczyć teren. Z kolei jeśli jest u Ciebie bardzo krótko, to może się musi jeszcze przyzwyczaić do nowego miejsca, trzeba dać jej czas.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Judyta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: karzełek teddy samiczka
Odp: Loli sika i robi kupy WSZEDZIE!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2017, 17:25:09 pm »
Faktycznie jest u mnie krotko ale nie wydaje mi sie zeby bylo to znaczenie ternu skoro zalatwia sie lezac na mnie i robi pod siebie, nie jest to kilka bobkow ale cala masa. Moze daloby sie nauczyc ja robienia w klatce, jestem otwarta na propozycje

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Loli sika i robi kupy WSZEDZIE!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2017, 19:54:51 pm »
Za wcześnie na to wszystko. Nawet jak teraz ją nauczysz, bo potem pewnie zapomni, jak zacznie dojrzewać. Jasne, że możesz np. zestawiać ją z kanapy czy z siebie, jak widzisz, że zaczyna sikać i bobczyć, wrzucać bobki i siki (w sensie chusteczkę ze startymi sikami) do kuwetki, zawsze i konsekwentnie. Jest nadzieja, ze zrozumie, ale trzeba cierpliwości.
A że jest krótko, ona dopiero poznaje teren, jest dużo bodźców, dużo nowości. Nie myśli o tym, że ma się załatwić gdzieś, tylko robi, bo jej się chce. To jeszcze dziecko :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html