Autor Wątek: Siano  (Przeczytany 2134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Teo123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Sasha, Teodor
Siano
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 08:51:20 am »
Witam,
Otóż mój królik nie chce jeść sianka ze sklepu. Jeśli już to tylko trochę skubnie. Natomiast, gdy zerwę mu koniczynki z pola i ususzę to potrafi zjeść cały paśnik w dwa dni. Co może być tego przyczyną? Króliki muszą mieć siano cały czas, a on nie chce tego kupnego w ogóle jeść :/

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Siano
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2017, 10:48:51 am »
Koniczyna (nawet wysuszona) to nie siano i nie można jej podawać zamiast siana. Siano musi być i koniec! ;)
Sianko sklepowe zazwyczaj to najtańsze nie jest ulubionym posiłkiem uszatego, warto pomyśleć o kupnie siana od "gospodarza" lub jak wolisz producenta, ewentualnie paczkowane z zoologa ale dobrej firmy.
Aby zwierz jadł siano to po pierwsze: siano nie może mieć konkurencji, czyli mało granulatu (lub wcale), mało suszków (suszonych ziół) i zieleniny świeżej. Podstawą jest siano, a reszta to dodatki. Siano powoduje, że ścierają się zęby, zapobiega zaparciom i kumulowaniu się futra w jelitach. Tylko bezzębnemu można "pozwolić" nie jeść sianka.
Spróbuj ograniczyć inne jedzonko, kup inne siano niż dotychczas i "zmuś" uszaka aby zaczął jeść.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Teo123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Sasha, Teodor
Odp: Siano
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2017, 18:07:51 pm »
Mając na mysli koniczynę chodziło mi tez o trawę, ale składającej się głównie z koniczyny :) Jeśli chodzi o sianko to mogę kupić firmy "Real nature"? Jest to najlepsze sianko w moim pobliskim sklepie zoologicznym , poniewaz jest bardzo polecane przez klientów. Kosztuje 20 zł i jest go całkiem dużo :) I czy będe musiała to mieszać? w sensie to kupne sianko z tym z pola?