Autor Wątek: Świerzb  (Przeczytany 2183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewelina280

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: POLSKA
Świerzb
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 20:09:32 pm »
Cześć, od dłuższego czasu mojemu królikowi coraz bardziej wypadała sierść. Zaczęło się od wewnętrznej strony przednich łapek, potem tylnych aż w końcu był łysy na całym brzuchu. W początkowej fazie przyznaję, że głupia zostawiłam to, bo przecież jest lato może mu tak wypada ale zaczął sobie wyrywać i robić rany na spodzie tylnych łapek. Więc 3 dni temu pojechaliśmy do weterynarza, zrobił zeskrobinę i jest - świerzbowiec. Dostał zastrzyk ( będą jeszcze dwa co 2 tyg. ) i maść na smarowanie tych ran. Oczywiście teraz po fakcie mamy dystans od tego biedaka bo tyle się naczytałam ogólnie o świerzbie że na samą myśl wszystko mnie swędzi. Wyprałam pościel, zmieniłam mu klatke, smaruje go w rękawiczkach z polecenia weta i ogólnie dbam duużo bardziej o higienę swoją jak i otoczenia. Tylko teraz jest pytanie, ponieważ przeczytałam o dwóch rodzajach świerzbu - uszny i głowy, więc skąd u niego na częsci łap i brzuchu? Czy ktoś już miał taki przypadek? I jeszcze drugie bardzo ważne pytanie: Jak duże jest ryzyko zarażenia się świerzbem od królika? Bardzo się tego boje,ponieważ wiem że świąd może wystąpić po kilku tygodniach a one juz minęly i nikomu nic nie jest *tfu tfu*, ale nadal mam duże obawy co do tego, ponieważ wiem że jest to ciężkie do wyleczenia u ludzi  :icon_sad Bardzo proszę o POMOC zwłaszcza z ostatnim pytaniem  :icon_cry

Offline CoToMa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1663
  • Płeć: Kobieta
  • Fundacja Azyl Nadziei
  • Lokalizacja: Opole city ;)
  • Moje króliki: Herbi i Natka
  • Na DT: 9 szczurasków
  • Pozostałe zwierzaki: 6 kotów, 12 szczurasó, 4 prosięcia, 4 ślimaki, patyczak, myszoskoczek
  • Za TM: Filcak, Precelek, Lawenda, Trąbek, Pasztet, Melisa, Bazylia, Trusia, koty i piesy
Odp: Świerzb
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2017, 08:38:00 am »
Jeśli chodzi o to ostatnie pytanie, to w ciągu wielu lat zajmowania się zwierzakami  z różnymi chorobami, moja koleżanka raz zaraziła się świerzbem od kota. Leczenie trwało około tygodnia i polegało na smarowaniu ciała specjalnym płynem.

Offline ewelina280

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: POLSKA
Odp: Świerzb
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2017, 15:18:58 pm »
Okej, dziękuję bardzo :icon_smile2