Autor Wątek: Czy królik może żyć na diecie z samej słomy i wody?  (Przeczytany 2978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Czy królik może żyć na diecie z samej słomy i wody?
« dnia: Maj 29, 2017, 14:22:22 pm »
Pytam, bo ostatnio mój królik nie zjadał cekotrofów: http://www.uszata.com/druk/hateemele/soft_stool.html A wydalał je z siebie w bardzo dużych ilościach. Wzięło się to ze złej diety i z tego, że za bardzo pozwoliłem go rozpieszczać przychodzącym do mnie siostrzeńcom. A więc jak to bywa miał pod dostatkiem warzyw, owoców, ziół oraz różnych przysmaków ze sklepu zoologicznego.

Oczywiście musiałem mu to ukrócić i przez kilka dni był tylko na sianie i wodzie. Ale w dalszym ciągu nie zjadał tych cekotrofów więc odciął mu dostęp również do granulatu. Po kolejnych dwóch dniach wszystko wróciło do normy. Teraz go karmię trzema rodzajami siana. Zwykłym oraz takim z melisą oraz z miętą. Na razie aż do dziś nie dawałem mu żadnych warzyw, ziół czy granulatu. Dopiero dzisiaj tak na próbę dałem mu kawałeczek jabłka, trzy łodyżki (bez listków) koperku oraz troszkę granulatu. Na razie wydaje się wszystko w porządku ale co wtedy, gdy znowu nie będzie zjadał tych bobków? Można mu zastosować na dłużej taką dietę o samym sianie i wodzie? Czy to też po prostu byłaby skrajność w drugą stronę?

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Czy królik może żyć na diecie z samej słomy i wody?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2019, 16:49:09 pm »
Trochę czasu minęło. Nikt nie ma pewności, co do takiej surowej diety?

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Czy królik może żyć na diecie z samej słomy i wody?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2019, 16:21:32 pm »
Ostatnio znowu miałem z tym problem, a właściwie mój króliczek. Poszedłem do lekarza i okazało się, że królika należy odrobaczać 2 razy w roku. Nie wiedziałem. :( Po odrobaczeniu w ciągu tygodnia problem się wyregulował. :)


Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Czy królik może żyć na diecie z samej słomy i wody?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2019, 17:34:55 pm »
To dobrze, ze udało się to wyregulować. Słoma w tytule trochę mnie powaliła :)
Królikowi nie wolno robić głodówki. Ale jak ma stały dostęp do dobrego sianka i suszonych ziółek plus wodę to spokojnie tak można karmić długo. Siano i woda to podstawa jego diety. W każdej dziwnej sytuacji z bobkami można przejść na taką dietę żeby wyeliminować coś co ewentualnie szkodzi królikowi. To taka podstawowa, bezpieczna dieta.
Poczytaj sobie na www.miniaturkabeztajemnic.com
Tam są fajne i sprawdzone informacje na temat diety i  opieki.

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Czy królik może żyć na diecie z samej słomy i wody?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2019, 11:39:26 am »
Dziękuję za odpowiedź, tę stronkę dosyć często czytam. I faktycznie w tytule powinno siano, a nie słoma. :P