Autor Wątek: Nowy członek rodziny  (Przeczytany 1610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hoshi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Teoś
Nowy członek rodziny
« dnia: Październik 31, 2019, 12:36:04 pm »
Witajcie!

Dokładnie 2 dni temu moją rodzinę powiększył króliczek, który nazywa się Teoś.
Jest to królik kupiony w sklepie zoologicznym, jak pani sama mówiła - z hodowli, w wieku około 3 miesięcy. Jest bardzo przyjazny, towarzyski i ciekawski; lubi się przytulać, okazuje dużo czułości mnie i mojemu narzeczonemu, z ciekawością zwiedza całe mieszkanko. Niegdyś miałam gryzonie, jednak były to chomiki a króliki to jednak zupełnie inna bajka. Dlatego bardzo Was proszę o pomoc.

Pani w zoologicznym zapewniła mnie, że podstawą diety dla króliczka jest sianko, dodatkowo karma (wybrałyśmy karmę, którą karmiono króliczka w hodowli od małego) i woda. Ostrzegła mnie, aby nie wprowadzać za szybko warzyw i że jeśli już się na to zdecyduję, to aby robić to bardzo stopniowo, powoli, obserwując bobki i zachowanie królika by móc ocenić jego reakcję i w razie czego udać się do weterynarza. Powiedziała, aby unikać sałaty, bo od nich królisie dostają wzdęcia, które bywają u nich śmiertelne.

Przyglądałam się mojemu maluchowi przez te 2 dni, robi sporo bobków, jednak są one ładne, o regularnym kształcie i w brązowym kolorze. Teraz jednak zaczynają się moje pytania do Was.

Starałam się przekopać całe forum, jednak wszystkie informacje wydają mi się bardzo chaotyczne. Chciałabym otrzymać konkretne porady.
1. Co to są suszki, kiedy je wprowadzać, gdzie i jak je zdobyć
2. Jak często karmić króliczka
3. Jak nauczyć królika korzystania z kuwety i jak zapobiec robieniu bobków na pościeli i kanapie (mnie i mojego narzeczonego nie "oznacza", do nas się tuli :D )
4. Jakie zabawki lubią króliczki, czy jest coś, co mogę dorzucić mu do klatki aby nie miał w niej tylko sianka, miseczki z karmą i wodą i żwirku?

Ewentualne dodatkowe porady również będą mile widziane.
Za każdą pomoc dziękuję!