Autor Wątek: królik sika mi na złość!  (Przeczytany 3872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paulalinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Niki
królik sika mi na złość!
« dnia: Kwiecień 15, 2017, 22:22:14 pm »
Ma ktoś może pomysł dlaczego królik (ma 2,5 miesiąca) jak na złość sika w sąsiadującym rogu klatki niż ma kuwetę? Mam go ponad 2 tygodniu, na początku szybko załapał, że ma kuwetę, tam zawsze sikał, tylko bobki robił w innych miejscach, ale ciągle tylko w klatce jedząc siano. Teraz nie wiem w jakiego powodu, ale do tej kuwety już sikać nie chce, ma ją w jednym miejscu, sika w sąsiadującym rogu, przełożę kuwetę tam, gdzie sika ciągle to nie będzie do niej tylko w tym miejscu co wcześniej kuweta stała czyli znów w sąsiadującym rogu i tak się miota między tymi dwoma rogami. Ścieram te siki papierem i daje do kuwety, bobki też tam wrzucam, ale to nic nie daje, ciągle robi mi jakby na złość  :?: pomóżcie, bo ja nie wiem już jak wpłynąć na tego małego nicponia  :nunu

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: królik sika mi na złość!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2017, 07:55:21 am »
Może coś Mu nie odpowiada w podłożu? Co ma wsypane do kuwety?

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: królik sika mi na złość!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2017, 12:18:12 pm »
Czy kuweta jest wygodna ? Jaki ma żwirek ? Czym myjesz klatke i jak często ? Co lezy na dnie klatki poza kuwetą ? Troszkę wiecej danych i bedziemy kombinować  ;) Na pewno nie robi tego złośliwie  :)

Offline paulalinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Niki
Odp: królik sika mi na złość!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2017, 13:06:35 pm »
Nie wygląda na to, żeby kuweta była niewygodna, bo cały się w niej spokojnie mieści, może bez problemu do niej wchodzić, często siedzi w niej i je siano (obok ma paśnik), wyłożona jest żwirkiem drewnianym niezbrylającym, tak było od początku i nic mu to nie przeszkadzało, bo wcześniej chętnie z niej korzystał. Klatkę myje często, kuweta co najmniej raz dziennie zmieniana, bo mimo, że z niej nie korzysta to wkładam tam wszystko "co narobi", żeby go jakoś zapachem przyciągnąć :D na większości spodu klatki ma kocyk, a na nim miskę z jedzeniem i domek, tak w 1/4 jakoś ma właśnie kuwetę i odkąd zaczął korzystać z sąsiadującego boku, również taką jakby plastikową tackę zajmującą część bez kocyka, żeby dało się to łatwo sprzątać i nic na kocyk i resztę klatki nie wyciekało jak nasika

Offline Buniadełko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Bunia
Odp: królik sika mi na złość!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2017, 14:59:30 pm »
Mój królik wcale nie sika do kuwety tylko w niej śpi  :jezyczek: i jest to temat nie do przejścia bo sypałam już tam siki i wszystko co można to się w to położyła ;) więc odpuściłam ;)

Offline Ogrin

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://poznajrichevon.pl/zestawienie-najskuteczniejszych-kremow-przeciwzmarszczkowych/
  • Lokalizacja: Olsztyn
Odp: królik sika mi na złość!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:46:49 am »
a gdzie się załatwia? Może jednak da się wytrenować? Przestaw mu kuwetę, niech dostanie sygnał, że coś jest nie tak :D

Offline CoToMa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1663
  • Płeć: Kobieta
  • Fundacja Azyl Nadziei
  • Lokalizacja: Opole city ;)
  • Moje króliki: Herbi i Natka
  • Na DT: 9 szczurasków
  • Pozostałe zwierzaki: 6 kotów, 12 szczurasó, 4 prosięcia, 4 ślimaki, patyczak, myszoskoczek
  • Za TM: Filcak, Precelek, Lawenda, Trąbek, Pasztet, Melisa, Bazylia, Trusia, koty i piesy
Odp: królik sika mi na złość!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2017, 21:12:06 pm »
a może coś mu dolega?