Autor Wątek: Upadek z wysokości - problem z łapką!  (Przeczytany 2732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xxkarolciaxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Upadek z wysokości - problem z łapką!
« dnia: Luty 08, 2017, 15:03:04 pm »
Hej! Mój królik (3 lata) w poniedziałek 6 lutego wyrwał się mojemu chłopakowi z rąk w tak niefortunny sposób, że nie udało się go złapać i skoczył na dywan. Zaczał kuleć na tylną prawą łapkę i przestał na niej stawać, chłopak poszedł z nim do weterynarza (mnie nie było w domu akurat), uszakowi zrobiono 4 zdjęcia rtg, na których nic nie wyszło, dostał zastrzyk przeciwbólowy, sprawdzili mu czucie w tej łapce i wyszło że ma ale jakby po chwili dopiero reaguje (?) i powiedzieli, że jeżeli do czwartku nie przejdzie to mamy wrócić i zrobią mu tomograf. Problem polega na tym, że mały dalej nie staje na tą łapkę, nie chce chodzić, ciągle siedzi w domku w klatce i nawet do jedzenia nie wychodzi.. muszę mu podawać miski z jedzeniem do domku, wtedy coś zje. Nawet do kuwety nie idzie.. Jak wyjęłam go rano żeby zobaczyć czy coś się polepszyło, to przeszedł kawałek na 3 łapkach ale strasznie ciężko mu to szło, a jak chciał się umyć to się przewrócił. Czy ktoś miał podobną sytuacje? Co się okazało, co to może być? Zastanawiam się czy czekać do jutra czy iść z nim jeszcze dzisiaj do weta, martwi mnie to że kompletnie nie chodzi, nawet żeby zjeść czy się napić. Co robić?
Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś, pamiętaj :)
Zosiek jest ze mną od 01.03.2014 r. :)


Offline kelpie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toffik, Trusia i Dżogurt
Odp: Upadek z wysokości - problem z łapką!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2017, 17:45:15 pm »
Mieliśmy podobny przypadek, mój Tofik źle zeskoczył z kanapy i kulał na prawą przednią łapkę. Ponieważ lekarz po badaniu podejrzewał tylko nadwyrężenie mięśnia to spasowaliśmy z RTG, podawaliśmy tylko leki przeciwbólowe. Tofik przez 2 dni miał areszt klatkowy, dokarmiałam i dopajałam ze strzykawki, jego dziewczyny go myły, potem zaczął sam się delikatnie ruszać. A mnie kroiło się serce.

Powiedz mi, czy dostał jakieś zastrzyki/leki do pyszczka na jutro?

Jeśli sam nie je i nie pije musisz go podkarmiać ze strzykawki (na przykład Rodicare), ale dziś bym go już nie wiozła do weta. A jutro jeśli nie będzie sam jadł/robił bobków to na kontrolę.
"You're no bunny till some bunny loves you"

Offline xxkarolciaxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Upadek z wysokości - problem z łapką!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2017, 20:25:29 pm »
Byliśmy u innego weterynarza, specjalisty od królików, zbadał mu kręgosłup i dostaliśmy syrop przeciwbólowy (do poniedziałku) a potem kontrola. Zaproponowali również fizjoterapię jako rehabilitację. Powiedzieli, że najprawdopodobniej to kwestia czasu skoro nie wyszło nic na rtg, jeżeli się nie poprawi to wtedy będą inne badania. Widzę, że leki zaczynają działać bo już nie myje się jedną łapką a normalnie dwoma, stając na tej kontuzjowanej. Jeżeli chodzi o jedzenie, to był tylko problem z dojściem do misek, ale jak wyjęłam mu domek (z którego musiał troszkę podskoczyć żeby wyjść, taki polarowy) i przysunęłam miseczki to jakoś podchodzi to nich :)
Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś, pamiętaj :)
Zosiek jest ze mną od 01.03.2014 r. :)


Offline BunnyBoo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
    • Informacje o zwierzakach domowych (głównie króliki, chomiki), dla ich opiekunów
  • Lokalizacja: Warszawa // Inowrocław
  • Moje króliki: Ellie- karzełek
  • Pozostałe zwierzaki: chomik syryjski
Odp: Upadek z wysokości - problem z łapką!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2017, 12:12:14 pm »
a nerw? moze po upadku mu gdzies kolokwialnie mowiac "przeskoczyl" i teraz cos go uciska = bol, oszczedzanie lapki. tkanki nerwowej to raczej na rtg za dobrze nie widac.. :x

fajnie ze rehabilitacja! (moja przyszlosc- fizjoterapeutka zwierzat ♡)