Autor Wątek: Czy królikowi po zastrzyku powinna lecieć krew ?  (Przeczytany 2392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolina1234

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Moje króliki: Yuri(samiczka)
Czy królikowi po zastrzyku powinna lecieć krew ?
« dnia: Luty 02, 2017, 13:38:54 pm »
Yuri dostała od weta zastrzyki i mam je robić sama w domu. Dziś jej zrobiłam , oczywiście czytałam o tym jak to się powinno robić. I gdy jej zrobiłam polecił jej trochę krwi. Czy to normalne ? Albo powinnam kazać je robić tacie bo mial kiedyś kroliki.
Sama nie wiem , może źle zrobiłam zastrzyk ?

Offline BunnyBoo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
    • Informacje o zwierzakach domowych (głównie króliki, chomiki), dla ich opiekunów
  • Lokalizacja: Warszawa // Inowrocław
  • Moje króliki: Ellie- karzełek
  • Pozostałe zwierzaki: chomik syryjski
Odp: Czy królikowi po zastrzyku powinna lecieć krew ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2017, 16:35:16 pm »
nawet drobny zastrzyk to przerwanie ciągłości tkanki, przez to nastepuje delikatny wyplyw krwi (tak jak ty sie uklujesz). mozliwe ze trafilas tez na jakies naczynko wlosowate i tej krwi sie moglo pojawic wiecej, jadnak nadal to malutka kropelka, cos jak lepek od szpilki, albo troszke wieksza. szybko przestaje leciec, bo to malutka ranka i bardzo latwo sie robi strupek.
do tego tez moglo wyplynac nieco wstrzykiwanego leku przez wyciaganie igly (to zalezy od ilosci podawania leku, szybkosci wstrzykiwania i miejsca podawania, jesli podskornie to wypwyw moze sie pojawic ale to tez nie sa jakies duze ilosci- to moze sprawic wrazenie ze wiecej krwi wyplywa ale nadal to nie sa jakies duze objetosci- kropla mala)

jesli wyplyw krwi byl duzy (co nie sadze by sie po zastrzyku zdarzylo) to wtedy weterynarzowi powiedziec, bo moze byc to problem z krzepliwoscia krwi, wredy potrzebne badania krwi wlasnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 16:42:11 pm wysłana przez BunnyBoo »