Autor Wątek: Gryzienie dywanu  (Przeczytany 3077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarodt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Maciek & Bella
  • Za TM: Niko
Gryzienie dywanu
« dnia: Luty 01, 2017, 13:00:02 pm »
Mam parkę. Maćka i Bellę. Bella wyluzowana, pozwala się głaskać. Energię w niej wyzwala odgłos przygotowanego korzenia lub szelest worka z sianem/ suszkami/ziołami. Maciek zdystansowany, trochę nieufny do ludzia większego, czyli mnie. Żonie pozwala się pogłaskać, itp. Mieliśmy duży dywan na 1/2 pokoju. Ale sikali na niego oboje i gryźli wyjadając kawałki ( głównie Maciek wyjadał, Bella wypluwała ). Maciek wylądował z przytkanym żołądkiem kłakami z dywanu u weta na wspomaganie lekami, żeby usunąć kudły z przewodu pokarmowego. Zlikwidowaliśmy dywan. Ale, że zimno się zrobiło a mieszkanie jest na parterze, od dołu jest chłodniej, więc daliśmy duży koc. Po gołej podłodze nie bardzo chcieli wędrować i głównie siedzieli w kuwecie. Koc niestety się przesuwał, zwijał i też budził niezdrowe zainteresowanie zębatych łobuzów( gryzienie ). Kupiliśmy miękkie wycieraczki / dywaniki ( na gumie )z nieodstającymi kłaczkami. Przez pewien czas było ok. Dokupiliśmy większy dywan na gumie bez wystających kłaków ( sama bawełna ). Były zadowolone większą przestrzenią do biegania. I było ok przez ok. 1,5 - 2 miesięcy. Maciek znów zaczyna skubać dywan i wycieraczkę. I wyjadać. Nie nudzi mu się, bo ma kilka zajęć, oprócz czyszczenia Belli ( wylizuje ją po głowie kilka razy dziennie ). Dostają : marchew, pietruszkę ( korzeń ), siano, suszki ( babka lancetowata, mniszek lekarski, liście poziomki, kwiaty kocanki, skrzyp polny, korzeń mniszka ), jarmuż, brokuł, jabłko, seler naciowy i żurawinę suszoną. Oczywiście nie wszystko codziennie i w niedużych ilościach z wyjątkiem siana i wody.

I tu się rodzi moje pytanie: czym może być spowodowane takie gryzienie dywanu? czy mieliście podobny problem i jak sobie z nim poradziliście?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Gryzienie dywanu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2017, 14:25:00 pm »
Niektóre zwierzaki lubią wygryzać dywan, spróbuj mu jakieś zabawki porobić/ kupić- może się oderwie od tego dywanu.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Jarodt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Maciek & Bella
  • Za TM: Niko
Odp: Gryzienie dywanu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2017, 14:42:40 pm »
Korzenie mniszka , kulka drewniana z dzwoneczkiem w środku, gałązki jabłoni. To dostają i nie są zainteresowane. Ostatnio dorwałem kawałek kartonu szarego , wygląda, że bez kleju, prasowany. Maciek obgryza i zjada tekturę.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Gryzienie dywanu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2017, 14:46:39 pm »
Królikom gryzącym dywany polecam podarować bawełniane chodniki Signe z Ikei ( http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/00297360/ ) - prawie wszystkie króliki, które miałam w domu lubiły od czasu do czasu zeżreć i nigdy nikomu po nich nic nie było.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jarodt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Maciek & Bella
  • Za TM: Niko
Odp: Gryzienie dywanu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2017, 14:53:58 pm »
Królikom gryzącym dywany polecam podarować bawełniane chodniki Signe z Ikei ( http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/00297360/ ) - prawie wszystkie króliki, które miałam w domu lubiły od czasu do czasu zeżreć i nigdy nikomu po nich nic nie było.

Czyli jak mamy dywan z 100% bawełny taki https://gotoshop.pl/krakow/discounts/gazetka-11-01-2017-17-01-2017-aldi/ strona 10, to nie stresować się?
Przy okazji, jak szybko znikały frędzle?:)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 14:59:52 pm wysłana przez Jarodt »

Offline Jarodt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Maciek & Bella
  • Za TM: Niko
Odp: Gryzienie dywanu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2017, 13:52:03 pm »
Dywanik kupiony, teraz czas na obserwację i pewnie degustację po stronie uszatych.