Autor Wątek: Czy moja króliczka chce mnie zdominować?  (Przeczytany 2985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolina1234

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Moje króliki: Yuri(samiczka)
Czy moja króliczka chce mnie zdominować?
« dnia: Styczeń 27, 2017, 17:00:43 pm »
Od jakiegoś czasu zauważyłam że moja Yurcia podczas głaskania nie schyla głowy jak to robiła wcześniej,  a kiedy muj brat przyjdzie i ją głaszcze to schyla głowę. Ostatnio też ode mnie ucieka. Wczoraj znalazła papier , urwała kawałek a ten większy zostawiła wiec chciałam go zabrać bo co za dużo to nie zdrowo,i zaczęła na mnie warczec i chciała ugryźć ,przedtem tak  nie robiła. Zaczęła się tak zachowywać odkąd wzięłam ją do weta bo dostała kataru , najpierw była na mnie obrażona. Nie wiem co powinnam robić w takiej sytuacji zwłaszcza że  ona jest ze mną juz prawie 3 miesiące .

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Czy moja króliczka chce mnie zdominować?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2017, 19:43:21 pm »
Witaj. Czy królisia jest młoda? Dorasta? Bo jeśli tak, to zmianę zachowania może powodować jej dojrzewanie i pobudzenie hormonalne. Powinna zostać wykastrowana.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Karolina1234

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Moje króliki: Yuri(samiczka)
Odp: Czy moja króliczka chce mnie zdominować?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2017, 20:23:26 pm »
Jest młoda ma około 4 miesięcy

Offline BunnyBoo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
    • Informacje o zwierzakach domowych (głównie króliki, chomiki), dla ich opiekunów
  • Lokalizacja: Warszawa // Inowrocław
  • Moje króliki: Ellie- karzełek
  • Pozostałe zwierzaki: chomik syryjski
Odp: Czy moja króliczka chce mnie zdominować?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2017, 13:03:01 pm »
to już powoli hormonki się zaczynają ;)
też mam młodzika, zdarza się czasem pobzykiwać, ale jeszcze za młode to na wycinkę 


zamiast wyrywać jej z pyszczka to lepiej pokazać jej coś smaczniejszego do zainteresowania, do tego króliki dość szybko zmieniają zabawy, więc mogłaś po prostu poczekać aż jej ta kartka wypadnie i wtedy szybko zabrać zajmując królika czymś innym. bo chyba nikt nie lubi jak złapie coś fajnego żeby mu to zabierać ;)

Offline Karolina1234

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Moje króliki: Yuri(samiczka)
Odp: Czy moja króliczka chce mnie zdominować?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2017, 15:53:01 pm »
Nie wyrywałam jej z pyszczek.
Ona znalazła duży kawałek i sobie urwała trochę a ja chciałam wziąść ten kawałek który zostawiła...

Offline BunnyBoo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
    • Informacje o zwierzakach domowych (głównie króliki, chomiki), dla ich opiekunów
  • Lokalizacja: Warszawa // Inowrocław
  • Moje króliki: Ellie- karzełek
  • Pozostałe zwierzaki: chomik syryjski
Odp: Czy moja króliczka chce mnie zdominować?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2017, 17:17:59 pm »
było to już jej, broniła swojego to i warczała i mogła ząbkami kłapać. Odwrócenie uwagi to by było to :D





ja miałam podobna sytuację przy podawaniu granulatu królikowi koleżanki, który był u mnie jakiś czas pod moją opieką (niestety nie kastrowany, dzielnie drążę temat by jednak nakłonić do zabiegu) królik strasznie się rzuca na miskę, rozsypał trochę granulek to chciałam pozbierać i do miski spowrotem wrzucić, królik zaprotestował- syknięcie, to dałam mu miskę z resztką granulatu dalej, on się tym zajął a ja w tym czasie pozbierałam rozsypane granulki i wrzuciłam mu bo miski tak by nie naruszać jego przestrzeni- z góry, kiedy przeżuwał i odsłaniał miskę : )