Autor Wątek: Głośno szczekający pies a zdrowie królika  (Przeczytany 3034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Głośno szczekający pies a zdrowie królika
« dnia: Styczeń 26, 2017, 16:14:04 pm »
Koleżanka wyjeżdża w delegację i obiecałem jej, że przez 10 dni przechowam jej królika u mnie. Tylko tak się zastanawiam czy to dobry pomysł ponieważ mam bardzo głośno szczekającego psa. Wiem, że króliki są bardzo wrażliwe i że mają dobry słuch. Boję się o jego serce gdyż, jak mój pies znienacka szczeknie to ja sam mam przez chwilę problem z uspokojeniem mojego serca. A jeżeli ja to, co dopiero taki mały królik? A więc nie wiem... czy królik może dostać zawału serca przez agresywnie szczekającego psa?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Głośno szczekający pies a zdrowie królika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2017, 16:15:39 pm »
Witaj, owszem, króliki potrafią bardzo bać się szczekania psa, ale czy pies będzie w tym samym pomieszczeniu? Bo jeśli nie, to nie ma tragedii. Inna rzecz, że króliki przyzwyczajają się do wszelkiego rodzaju dźwięków, więc po jednym dniu powinno być lepiej.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Głośno szczekający pies a zdrowie królika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2017, 16:22:46 pm »
Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie, pies i królik nie będą w tym samym pomieszczeniu, nawet chyba nie będą się widzieć ale ściany są bardzo cienkie i takie szczekanie naprawdę bardzo wyraźnie słychać. Można się wystraszyć jeżeli jest cisza a tu nagle włącza się głośny, psi "alarm".

Tak się zastanawiam czy nie lepiej by było gdybym to ja po prostu przychodził do niej pokarmić króliczka i oczyszczać mu klatkę ale z drugiej strony słyszałem, że króliki muszą być wypuszczane na parę godzin z klatki. U koleżanki praktycznie on cały czas kica sobie na wolności. Jak widać mam ostry dylemat.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Głośno szczekający pies a zdrowie królika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2017, 16:27:05 pm »
Jeżeli pies będzie w innym pomieszczeniu, to się nie przejmuj. Królika lepiej mieć na oku, a samo przychodzenie i nakarmienie, posprzątanie królikowi, który generalnie więcej biega wolno niż siedzi w klatce, to może nie wystarczyć. No chyba że przychodziłbyś dwa razy dziennie i wypuszczał królika na co najmniej godzinę- dwie.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Głośno szczekający pies a zdrowie królika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2017, 16:29:54 pm »
Dziękuję Ci za odpowiedź. Uspokoiło mnie to. :)

Offline elisz432

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Głośno szczekający pies a zdrowie królika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2017, 14:42:28 pm »
U mnie było tak samo ale po prostu ich rozdzieliłem bo królik nie wytrzymałby za długo, ciężko było mi ogólnie psa ogarnąć ale teraz jakoś tak wyszło że mogą spędzać czas koło siebie i nic się nie dzieje.