Autor Wątek: Królik gryzący ścianę  (Przeczytany 5188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dlugoucha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rako
Królik gryzący ścianę
« dnia: Styczeń 15, 2017, 22:38:10 pm »
Witam  :icon_mrgreen

Wraz z uszakiem borykamy się z pewnym problemem, który w zasadzie towarzyszy nam odkąd ze mną jest. Królik upodobał sobie rutynowe gryzienie ścian i materiału z tyłu tapczana. Z początku nie zwracałam na to uwagi, do teraz. Wyrządzone szkody nie są wielkie, jednak nie należą również do najmniejszych.
Boję się, że mogło to mu w jakiś sposób zaszkodzić, uszak ostatnio nieco mniej zjada. Z nałożonej porcji jedzenia trochę zostawia i je później. Podobnie z niektórymi warzywami. Chciałam udać się z nim na wizytę, do weterynarza w Poznaniu polecanego przez użytkowników forów. Jednak do Poznania mam jakieś 70 km, a jechać mogę jedynie pociągiem lub autobusem. Dodatkowo obecne temperatury raczej temu nie sprzyjają. A w mojej okolicy są wyłącznie "kociopsi" weterynarze. :/
Próbowałam oduczyć królika podgryzania wymienionych rzeczy, bez rezultatu. Mogłabym prosić o jakieś rady, co mogłabym zrobić w takiej sytuacji?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2017, 08:13:58 am »
Musisz mu jakoś to pozastawiać bo nie oduczysz niestety :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2017, 09:54:36 am »
Czy zwierzaczek ma podawane rzeczy do gryzienia? Kijki, niemalowane kartony, itp? Może potrzeba gryzienia wynika z braku innych możliwości? Mój jeden futrzak tak ochoczo gryzł, a okazało się, że ma problemy z ząbkami - może na wszelki wypadek wyeliminuj też ten aspekt ( lepiej dmuchać na zimne).
Jeśli ze zdrowiem jest ok, to pozostaje zainteresować go czymś innym, polecam karton, można wyciąć w nim dziury a'la okna i drzwi ;) zwierzak będzie miał zabawę z bieganiem i dodatkowo zajmie ząbki ponieważ zazwyczaj uszaki lubią gryźć tekturę.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline dlugoucha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rako
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2017, 20:36:32 pm »
Uszak ma kartony i zabawki, posiada również własny kocyk.  :) Gałązki również otrzymywał, jednak na czas zimy nie ścinałam, bo wyglądają nieciekawie. Chyba, że to nie jest przeszkodą w podaniu mu ich?  :icon_mrgreen

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2017, 22:08:09 pm »
Ja podaję również zimą, nawet chętniej jedzą ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dlugoucha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rako
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2017, 22:59:40 pm »
Mogłabym prosić o jakąś skuteczną metodę, jak zastawić niszczoną ścianę, aby królik się do niej nie dostał? 

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:03:01 am »
My w przestrzeń między kanapą a ścianą włożyliśmy poduszki. Nie wiem jaki jest u Ciebie układ ale też może uda się tam coś postawic?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:38:28 am »
Może karton wstawić? Taką jedną ściankę kartonową, powinien zabrać się za sam karton i zostawić ścianę.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dlugoucha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rako
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2017, 14:40:54 pm »
My w przestrzeń między kanapą a ścianą włożyliśmy poduszki. Nie wiem jaki jest u Ciebie układ ale też może uda się tam coś postawic?

Poduszki raczej się nie sprawdzą. Jakiś czas temu umieściłam za tapczanem, gdzie takową ścianę obgryza wielkiego pluszowego psa. Zabrał się za niego  :rotfl2:

Ale przetestuję włożenie tam kartonu i zobaczę jak zareaguje.  :icon_mrgreen

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2017, 18:28:47 pm »
u nas też poduszki były do wyrzucenia, ale jak zobaczyła, że nie dostanie się do ściany to sobie odpuściła i mogliśmy w końcu pomalować pokój :D

Offline CoToMa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1663
  • Płeć: Kobieta
  • Fundacja Azyl Nadziei
  • Lokalizacja: Opole city ;)
  • Moje króliki: Herbi i Natka
  • Na DT: 9 szczurasków
  • Pozostałe zwierzaki: 6 kotów, 12 szczurasó, 4 prosięcia, 4 ślimaki, patyczak, myszoskoczek
  • Za TM: Filcak, Precelek, Lawenda, Trąbek, Pasztet, Melisa, Bazylia, Trusia, koty i piesy
Odp: Królik gryzący ścianę
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2017, 21:39:25 pm »
jak włożysz karton, to pewnie zacznie go obżerać, ale to na pewno lepsze niż wygryzanie ściany :D