Autor Wątek: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.  (Przeczytany 4102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Warszawy
  • Moje króliki: Bezimienny/a
Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« dnia: Grudzień 20, 2016, 23:38:27 pm »
Dzień dobry. Idąc na krótki spacer, by spotkać się z koleżanką, w wąskiej, ciemnej uliczce spotkałem królika. Nie wykonywałem żadnych działań w jego kierunku i poszedłem dalej. Obiecałem sobie, że do niego wrócę. Po skończonym spotkaniu, wróciłem w miejsce gdzie znajdował się wcześniej, lecz już go tam nie było. Jednak tuż obok mojego domu ujrzałem go po raz kolejny. Zrobiłem zdjęcie, dał się nawet pogłaskać. Zapytałem domowników co mogę zrobić. Stwierdziliśmy zgodnie, że powinniśmy mu pomóc i wziąć do siebie, by w nocy nic mu się nie stało. Tak też zrobiliśmy. Dałem mu kawałek marchewki, a potem złapałem. Nie chciał dać się złapać, ale gdy już był na rękach, uspokoił się i wtulił we mnie. Nie mogłem go zabrać do domu, więc zostawiłem go w garażu. Na początku bał zejść się z moich kolan. Uporządkowałem wszystkie kable i tak dalej. Potem przyniosłem mu trochę świeżych warzyw i nalałem do miski czystej wody. Posiedziałem z nim chwilę i poszedłem do domu, by napisać ogłoszenie na portalu społecznościowym. Potem jeszcze zabrałem go na około pół godziny do domu, ale zaczął się delikatnie trząść, więc z tego co dowiedziałem się na forum, stwierdziłem, iż może mu być duszno. Zaniosłem go znowu do garażu. Jest ogromny i cały szary. Daje się bez problemu głaskać, wygląda na bardzo oswojonego.

Moje pytanie jest następujące - jeśli nie znajdzie się właściciel, w co powinienem się jak najszybciej zaopatrzyć? I czy póki co (dopóki nie zrobię mu klatki) może spać na betonie w garażu? Powinienem przynieść mu jakiś koc albo sianko?

Prawdopodobnie (jeśli się nie wyrobię, wiecie jak to jest przed świętami) klatki nie będzie miał aż do końca weekendu, chyba, że od kogoś pożyczę/odkupię. Nie jestem jednak pewien czy uda mi się to zrobić. Po weekendzie też postaram udać się z nim do weterynarza, by określił jego płeć i go zbadał. Dziękuję za wszelkie udzielone rady. Nie jestem pewien w jakim dziale powinienem umieścić ten wątek, więc jeśli obecny jest zły, proszę zwrócić mi uwagę.

Link do zdjęcia królika:
https://zapodaj.net/12091642e2e0a.jpg.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2016, 07:46:47 am »
Poczytaj wątki o prawidłowym żywieniu i opiece. Na początek zapewnij mu dużo siana :) Koc też by się przydał ale zobacz czy go nie będzie zjadał i zapraszam  do lektury forum :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:55:03 am »
Dobrze byłoby tak jak pisze Solvieg zabezpieczyć go przed bezpośrednim kontaktem z betonowym podłożem. Koce, może jakaś stara kołdra, szmatki - króliki lubią je przekopywać i się w nich barłożyć ;)
Dużo sianka, świeża woda warzywa też ale bez przesady, nie podawaj też zbóż. W sumie nie wiadomo jaką miał zwierzak dietę w poprzednim miejscu, więc lepiej nie ryzykować i podać tylko to co na pewno nie zaszkodzi.

Po zdjęciu sądzę, ze to dorodny okaz :D
Może warto pomyśleć, czy nie potrzebujesz uszatego przyjaciela na stałe ;)
Powodzenia.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2016, 18:59:40 pm »
Piękny króliś, który miał dużo szczęścia :) Tak naprędce możesz położyć na ziemię w garażu po prostu tekturę; chroni od zimna, królik się na niej nie ślizga. Oczywiście koce też mile widziane :)
No i siano, o którym pisze Solvieg.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline monikowa26

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Asystor Slim
  • Lokalizacja: polska
Odp: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2016, 19:52:43 pm »
Nie polecam tektury. Mój króliś kiedyś wywinął mi taki psikus że wracam do domu a tektura w strzępach
Przekonaj się jak wygrałam z otyłością Asystor Slim

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:08:27 pm »
No własnie o to chodzi, że tektura może być w strzępach i nic wielkiego się nie stanie. Królik na spędzić noc w garażu, a tektura dobrze chroni przed zimnem.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline konradxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Warszawy
  • Moje króliki: Bezimienny/a
Odp: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2016, 00:47:00 am »
Dziękuję wszystkim za udzielone rady. Dziś po południu zgłosił się po niego właściciel :D

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Znalazłem królika! Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:00:31 am »
Mam nadzieję, że nie jest to właściciel, który potem królika ukatrupi i zeżre :]
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html